Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki részeg és kiszáll...

Ha valaki részeg és kiszáll az autómból majd nem száll vissza és meghal miért lennék én a felelős?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy érdekes cikk. Mit kellett volna a vezetőnek tenni? A szabadságában nem korlátozhatja. Szabálytalanul a pálya mellet állva nem őrizheti.


Akkor meg milyen segítséget mulasztott el?



2016. jan. 25. 21:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
5%
Látod, ez ma magyarország...
2016. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Megálltak az autópályán, ami már alapból tilos, és ott hagyták...

Meg sem állhattak volna ott, azzal pedig, hogy ott hagyták közvetlen veszélynek tették ki.

Részeg volt vajon a vezető is?

Megálltak a pihenőben, ha nem bírtak az illetővel, miért nem hívtak ott segítséget?

2016. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
4%
Most nem azért a kétfillérért, de, ha nekem állna neki valaki emberkedni a kocsiban, autópálya ide-oda, kidobnám, mint a szart. Agyaltasssam inkább meg magam vezetés közben, vagy szurassam a hátamba a bicskát?! Eszem megáll a jogrenden. Ezek ráadásul betelefonáltak a rendőröknek is.
2016. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak van igaza.
2016. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

Itt hülyék voltak hogy megálltak hugyozni a leállósávon, de nem nagyon terheli felelősség őket. Most ha egy részeg haverom kint áll az autópályán és meglátom szólok hogy szálljon be de nem jön, sőt ellenkezik akkor mit tudok csinálni?

Nem rángathatom be az autóba erőszakkal.

Szóltak a rendőrségnek ami helyes dolog volt, elsősegélyt meg nem értem hogy tudtak volna nyújtani hiszen abban a pillanatban hogy elütötték gondolom nem voltak a helyszínen.

Lesz nekik egy pár hónapos vagy éves rendőrségre járkálás majd ejtik a vádat.

Tipikus...

2016. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

A te véleményed más, mint amit a jogszabály ír. A 2012. évi C. törvény, közismertebb nevén a Büntető törvénykönyv így rendelkezik erről:

"166. § (1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Meg még pár bekezdésen át taglalja, mik lehetnek a büntetési tételek az egyes esetekben. Jelen esetben ez fennáll: ott volt éjszaka a tökrészeg hülyegyerek az autópálya leállósávjában, ahol egyébként józanon, nappal sem kimondott életbiztosítás tartózkodni. A sofőrnek és utasainak mindent meg kellett volna tenniük annak érdekében, hogy a kollégájukat onnan a lehető legrövidebb úton eltávolítsák. Főleg úgy, hogy öten voltak és minden bizonnyal nem arról volt szó, hogy öt norvégmintás pulóverbe öltözött SzTK-szemüveges bölcsész próbálja jobb belátásra téríteni Hulkot, hanem a fizikai erejük is meglett volna ahhoz, hogy betuszkolják az autóba és biztonságos helyre vigyék. Ennek ellenére nem tették meg, inkább továbbhajtottak. Ezzel valósítják meg a segítségnyújtás elmulasztását.

2016. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Így van, otthagyni akkor is felelőtlenség volt. Az égő házban sem hagyunk bent valakit csak mert nem beszámítható és nem akar kijönni, hanem próbáljuk kimenekíteni. Ha semmiképpen sem akar jönni és erősködik akkor rendőrt hívni, de amíg kiérnek ottmaradni vele és vigyázni rá, biztosítani a helyszínt, nem elmenni és a következő kútról felhívni őket. Én szerencsétlen bömöst sajnálom meg a sofőrjét, aki ha olyan lelkületű egy életre lelki nyomorék lesz egy ilyen hülyeség miatt, ami könnyen elkerülhető lett volna.
2016. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Mindent meg kell tenni, de hol van előírva hogy a saját életem köteles vagyok kockáztatni?


Az egy hülyeség ha valaki megáll a leállósávon, de az valahol arra van kitalálva.

Milyen alapon kötelez bármilyen törvény hogy a forgalmi sávban kezdjek el dulakodni, hátha engem is kivasal valami?


(egyébként nekem is volt hasonló esetem, pont úgy tört a kocsim mint a képen a BMW, csak ott nem az alkohol volt a hibás hanem más dolog)

2016. jan. 25. 23:02
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Dulakodni nem kell, de ha már megálltak a leállóban, akkor vészvillogó ki, elakadásjelző ki. Persze mindenkin mellény. Eggyel nem árt a korláton kívülről körözni, még a kocsi mögött olyan 100-150 méterrel. Közben ott helyben telefon.

Az ittas autóvezetés neked semmi? Az utasok és a vezető is ivott. Ha fenti mód nem jutott neki eszébe, akkor nem is kicsit lehetett ittas, hanem részeg volt.

Ez önmagában is bűncselekmény.

Emberkedni kezdett, s kiraknád?

Nem egy jeles-pedáns társaságba keveredett egy részeg, hanem együtt ittak. Mellém be sem ülhetne.

Nagyon remélem, hogy sok év letöltendőt kap, nem csak próbaidős semmit.

2016. jan. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Az autópályák mellett 15 kilométerenként vannak kiépített pihenők, ahol szükség esetén meg lehet állni, s ezeket a pihenőket rövid idő alatt el lehet érni.

Milyen állapotban autózhatott az a csapat, ha a pihenő után néhány kilométerre már megálltak "csoportos folyó ügyeiket" intézni?

A leállósáv ne azért van, ott legfeljebb műszaki hiba miatt vesztegelhet autó, az is veszélyes helyzet, nagyon észnél kell lenni.

A történet szomorú tanulsága az is, hogy mi mindenben hibáztak az autóban utazók, s annak mekkora ára lett...

Ha a pihenőben hagyták volna a későbbi áldozatot, büntetőjogi felelősség nélkül megtehették volna.

Miután elindultak, a következő pihenőig meg sem kellett volna állni, s nem csak azért mert tilos, arra is számolni kellett volna, hogy a zavart útitársuk valami hülyeséget csinál.

A részletek ismerete nélkül, a konkrét esetet véleményezni nem lehet, de ahogy azt már linkelték, az ilyen cselekedet büntethető.

A pihenőben kellett volna lerendezni, ha nem bírtak vele rendőrt, mentőt hívni, vagy gúzsba kötni, és berakni a csomagtartóba, de semmiképpen nem a pályán szabadon engedni.


Az utazás közbeni mértéktelen ivászat következménye lett a tragédia.

Van néhány, munkásokkal ingázó ismerősöm, általános jelenség, hogy az utazók - tisztelet a kivételnek - végig vedelik az utat, nem lehet miattuk ütemesen haladni, sokkal többször kell megállni, mint az ideális lenne, de leállósávon nem állnak meg, csak a pihenőkben.

2016. jan. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!