Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabájosan közlekedve kb35-tel...

Szabájosan közlekedve kb35-tel haladva lakot területen sötétben elgázoltam egy kivilágitatlan enyhén részeg biciklist. Csak én vahyok a hibás vagy ö is?

Figyelt kérdés
A biciklisnek nem let baja csak a biciklije hátsó kereke hajlott el.Az autómon nem is látszik a nyoma az ütközés előt vagy 5-métere vettem észre és azonal fékeztem.
2017. dec. 25. 19:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom, voltak kint helyszínelők. Ők mit mondtak?
2017. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
te max a helyesírásért vagy felelős, de azért legalább 3 évet adnék
2017. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Ennyi információból legfeljebb csak az igazlátó látnok tudja neked megválaszolni ezt a kérdést.

Miért nem kérdezted meg a helyszínelő rendőrt?

Miért kellett egyáltalán rendőrt hívni, ha nem történt személyi sérülés?

Vannak gumiszabályok a KRESZ-ben, az egyik az út és látási viszonyoknak megfelelő sebesség választás (tilos vakon vezetni).

Azt, hogy a biciklis hogy kerület eléd, csak a helyszínelés adataiból lehet tudni, lehet, hogy valóban nem láthattad (ha pl egy fa mögül indult el), de ha az úton kóválygott, hiába lesz ő is felelős, neked látni kellett volna.

Mindezek csak feltételezések, találgatások, tények nélkül nem lehet mit mondani.

2017. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
A biciklisnek semmi baja nem lett, és békésen elválltatok? Akkor nem lesz gond belőle.
2017. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
6%
Képzeld magad az ő helyzetébe, és döntsd el úgy. Mi van, ha azóta meghalt?
2017. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"Miért kellett egyáltalán rendőrt hívni, ha nem történt személyi sérülés? "

Nem írta hogy hívtak rendőrt.


Kérdező:

Ennyiből nem lehet megmondani.

2017. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem volt sebességkorlátozás és úgy volt 35km/h-ra akkor akár meg is ölhetnéd, semmit nem kapsz mert nem volt kivilágítva.


Ha 30-as táblánál történt a dolog akkor már ennyire nem egyszerű, de sokat segít, hogy ittas volt és nem volt kivilágítva.

2017. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ö rendőrt akart hivni mondom neki ha nem hivja maga hivom én.Ekor lenézet a biciklijére és azt mondta hogy agyak 20ezer forintot és vigyem haza és akkor le van tudva.

Igyis tetünk hazafelé menet azt mondta,hogy most harmadgyára gázolták el .Szerintem ha ezelőt már kétszer elgázoták csak felvehetet volna egy fényviszaverő melényt,csak ugy elővigyázatosságból is .

2017. dec. 25. 20:15
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs de totál hülye vagy ha adtál neki 20e forintot....

ilyen alaknak 500 forintot nem adnék! hívnék egy rendőrt és jól megb***ák mert se világítás és még ittas is volt...

na meg még egy pár szabálysértést rá lehet verni (csengő, müködő fékek, első hátsó fényvisszaverő, küllő prizma hiánya)

2017. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A hejes írásért ne panaszkodjatok gondolom érthető amit leirtam.Nem kel mindent nyelvtanilag elemezni.
2017. dec. 25. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!