Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amennyiben egy zebrát bicikli...

Amennyiben egy zebrát bicikli út (is) keresztez, az áthaladó gyalogos számára a biciklisnek (is) elsőbbséget KELL biztosítani?

Figyelt kérdés
Ha igen, és nem áll meg, esetleg elcsapja a gyalogost (vagy átsuhan előtte mint néha az autósok), akkor a biciklist miért nem büntetik soha rommá, miért mindig csak az autóst? Rendszeresen látni hogy a rendőrök kamerákkal figyelik az adott zebrát, majd az átsuhanó autóst sz*rrá büntetik. Biciklist miért nem?
2020. aug. 15. 11:01
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

oké. magyarul. ha kint van a tábla, hogy zebra következik, és nem ad elsőbbséget, ugyanazt a szabálysértést követi el mint az autós. ergo mindegy hogy autóval vagy biciklivel követi el, ugyanúgy kell(ene) büntetni. kár hogy a valóságban ez nem így van.

Más: miért nem vezetik be újra a kerékpáros "jogosítványt"? Öregeméknek volt, saját szememmel láttam, anélkül úgy tudom nem lehetett bicajozni annakidelyén. hiszen ugyanolyan résztvevője a forgalomnak mint egy autós, járművet vezet, stb...

2020. aug. 15. 12:33
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
#10: ha nincs tábla, akkor az útburkolati jel az irányadó. Tehát ha fel van festve a zebra a kerékpárúton, akkor ott a gyalogosnak van elsőbbsége, akkor is ha nincs kint a kék tábla.
2020. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Alex Fly ***** válasza:
0%

@11: természetesen a kerékpárosra is ugyanaz a KRESZ vonatkozik, mint az összes többi közlekedőre. És pontosan ugyanannyira nem foglalkozik velük a hatóság, mint a többi közlekedővel.


A kerékpáros jogosítványt pedog még mindig kategorikusan tiltja a BKE. Nem értem, miért nem lehet ezt megérteni és állandóan emlegetni? Nincs és nem is lesz.


@12: a gyalogátkelőt a tábla jelzi. A felfestés csak egy segítség a közlekedőknek, önmagában semmire nem kötelez.

2020. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
50%

Már hogyne kötelezne. Ahogy a záróvonal is kötelez előzni tilos tábla nélkül, vagy az útra festett elsőbbségadás jel+vonal is kötelez, ha a tábla hiányzik.

Rendőr > lámpa > tábla > útburkolati jel.

Ez a KRESZ alapvető rangsora elsőbbségi viszonyokban...

Van neked jogsid egyáltalán?

2020. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

@13: lehet hogy én vagyok a tájékozatlan, de mi az a BKE?

Hogy miért nem lehet megérteni? Mert a bicajos is ugyanúgy részt vesz a forgalomban. A legtöbbnek halvány lila fingja sincs semmiről, de azért megy keresztül-kasul mindenen, mert ő a biciklis, neki mindig mindenhol elsőbbsége van, stb. aztán ha elcsapják, még háborog.

2020. aug. 15. 20:46
 16/31 Alex Fly ***** válasza:

@14: nem jó példa... A záróvonalat nem táblával jelzik. Az előzni tilosnak pedig semmi köze hozzá. Ha lenne jogsid, akkor tudnád...

Ja igen; az erősorrend: a "gyalogátkelő" nem rendőri jelzés, ez kiesik. Lámpa sem jelzi, ez is kiesik. Tábla: az van. Innentől a többi már nem számít...

Vagy ha egy kereszteződésben ott a STOPtábla, akkor megállsz a zöld jelzésnél elsőbbséget adni?

2020. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Alex Fly ***** válasza:
@15: Bécsi Közlekedési Egyezmény. A tagállamok helyi közlekedési szabályait koordináló, annál magasabbrendű szabálygyűjtemény. 1968 óta itt is érvényben van.
2020. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
@17: na ez óriási hiba!
2020. aug. 15. 21:58
 19/31 Alex Fly ***** válasza:
64%

Mi a hiba? Hogy ha átmész a határon, akkor ott is érvényes marad a jogosítványod? Vagy ha egy tagállamban tudsz közlekedni, akkor a többiben sem lesz ezzel gondod?

Szerintem a nemzetközi fuvarozásban érdekeltek nem tartják ezt akkora hibának...

2020. aug. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
38%

össze vissza zagyválsz hülyeségeket.

A gyalogos nem is láthatja a gyalogátkelőhely táblát, meg sokszor az autós se sem, mert hagyják ránőni a lombot.

A KRESZ nagyon jól ki van találva, teljesen konzisztens szabályrendszer. Csak be kéne tartatni.

És pubi, az USA-ban is érvényes a jogsid, mégsem vezethetsz az európai szabályaid szerint, és vice versa. ne ködösíts, maradj a zebra témánál.

2020. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!