Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pontosan mit jelent az a...

Pontosan mit jelent az a "büntetőfékezés", miért olyan veszélyes?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvasok mostanában közösségi médiában a "büntetőfékezésről", hogy mennyire dühítő és életveszélyes.

Nem teljesen tiszta számomra.

Ez az, hogy megy két autó egymás után, az első autónak valami baja van a mögötte menővel és nyomkodja a féket? Mert ez abszolút dühítő és a forgalom zavarása/akadályozása, de nem értem hogy miért lenne életveszélyes, hiszen a második autónak amúgy is be kell tartania a követési távolságot:

"27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni."

Tehát hogy válik ez a szituáció életveszélyessé attól, hogy nyom valaki egy féket? (Még egyszer leírom, szerintem is dühítő és bunkó dolog, csak a veszélyessége kétséges számomra.)

Vagy félreértelmezem, és maga a büntetőfékezés mást jelent?


2020. szept. 17. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért veszélyes mert a másikat hirtelen fékezésre kényszeríted, ami értelemszerűen veszélyes és tilos.


Érdekes, hogy ideírtál egy regényt, de abba már nem gondoltál bele, hogy mi van ha megyek előtted az úton aztán nyomok egy satuféket. Szerinted ez nem veszélyes? Még ha betartottad a követési távolságot akkor is jó eséllyel neked is satuféket kell nyomnod. Eközben az autó megcsúszhat, vagy esetleg reflexből elrántod a kormányt, vagy szimplán bambultál egy kicsit és fél másodperccel később nyomod meg a féket aztán kész a baleset.


Na ezért.

2020. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Addig nincs baj, míg egy kamion előtt csinálja... legalább tanul az esetből, az aki ezzel szórakozik.
2020. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Sokan úgy csinálják, hogy bevágnak eléd és nyomnak egy satut. Így esélyed sincs követési távolságot tartani.
2020. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

"Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni"


Na igen, de a büntetőfékezgetők sokszor úgy bevágnak és padlófékeznek egy pillanat alatt, hogy esélye sincs a "büntetettnek" megtartania a követési távolságot. Ja meg arra is volt már nem egy példa, hogy álló autóba jó nagy gázzal beletolatott hátra a büntető.

2020. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja, értem, ha bevág elém és úgy csinálja, az tényleg nagyon veszélyes, az ilyet remélem nagyon megbüntetik... ezt így nem értem hogy juthat eszébe valakinek!!


#1

Belegondoltam, ezért írtam ki a kérdést. Számomra a követési távolság azt jelenti, hogy biztonsággal meg tudok állni az előttem menő satufékezése esetén is - hiszen bármi történhet, elé ugorhat egy állat vagy ember, stb, bármikor szükség lehet vészfékezésre, a hátul menőnek ezt észben tartva kellene haladnia, nem pedig "bambulnia"...


#2

Mondjuk sok kamion tarthatna követési távolságot kezdésképp. :(

2020. szept. 17. 09:32
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"az ilyet remélem nagyon megbüntetik"

Volt már hogy pár évre ugrott a jogsi, és a busz javítása sem volt olcsó mulatság.


"ezt így nem értem hogy juthat eszébe valakinek"

Hát ami ugye nincs nekik.....

2020. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Nálad a Google nem működik kérdező?
2020. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

De, a büntetőfékezésre rákeresve olyan találatokat ad hogy mennyi érte a büntetés, milyen vita van róla, stb.

2020. szept. 17. 10:26
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
brake check fail, nézegess A Youtube-n. Orosz kamionosok csúnya elégtételt szoktak venni.
2020. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

"Számomra a követési távolság azt jelenti.."

Ha jól értem, akkor az van, hogy te még sosem voltál figyelmetlen, sosem néztél másfelé, mindig 100%-os teljesítményt nyújtasz az utakon.


Ez megmagyarázza miért nem vagy képes felfogni, hogy miért nem fékezünk rá a másikra.

2020. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!