Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 15 éves autóm van, gyakran...

15 éves autóm van, gyakran vagyok büntetőfékezés áldozata? Ha kicsit szándékosan később fékezek, tehát lesz féknyom, az ő biztosítója fizeti a százezres nagyságú kárt a luxus autójában?

Figyelt kérdés
Az enyémet már meghúztam, jövőre veszek új autót. lehet ebből bajom, ha azt mondom a rendőröknek, hogy hirtelen fékezett, nem tudtam elkerülni a koccanást?

2020. okt. 29. 17:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Benned lehet a hiba, valamit rosszul csinálhatsz. 18 éves autót, akarom mondani Suzukit vezetek, de talán egy-két esetben kaptam büntetőfékezést, azt is olyasmiért, hogy nem "suzukis" módon vezettem.
2020. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 17 éves autóm, soha nem büntetőfékeztek még előttem. Valamit rosszul csinálsz, ha veled gyakran előfordul.
2020. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Írtam az elején, hogy én vagyok a hibás, de nem szándékosan. Nem merülök el benne, a kérdésre szerettem volna választ kapni. Jövőre megveszem a megálmodott elektromos autómat, nem lesz ilyen gondom.
2020. okt. 29. 23:37
 14/18 anonim ***** válasza:
22%

Ne higgy a kárörvendő válaszoknak, itt megszokott, hogy mindig a kérdező hibás, csakhogy lehessen kivel vitatkozni.


Aki kicsit is tisztában van a gyakorlattal, az tudja, hogy büntetőfékezés esetén természetesen az a hibás, aki benyomja a féket. Pont most haltak meg egy ilyen balesetben és ott is a fékezőt hozták ki vétkes félnek, mert normál forgalmi helyzetben arra senkinek nem kell számítania, hogy előtte ok nélkül csak úgy satuznak egyet.

2020. okt. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Ha téged állandóan megtalálni az ilyenek, akkor nem csak a rendszerben van a hiba...

Egyébként alapból a hátul haladó a hiba. Ha nincs kamerád, ami bizonyítja, hogy büntetőfékezés volt, akkor magyarázhatnak az állítólagos tanúid, majd a másik is hoz három embert aztán kész.

2020. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

„Ne higgy a kárörvendő válaszoknak, itt megszokott, hogy mindig a kérdező hibás, csakhogy lehessen kivel vitatkozni.” ← 14 / 2020. okt. 30. 02:36

Előtte 3 órával, kommentben ezt írta a kérdező: „Írtam az elején, hogy én vagyok a hibás, de nem szándékosan.”


Ugye nem gondolod, hogy 50 év alatt, 12-30 éves korú, használtan vett autókkal (Skoda, Lada, Trabant, Opel, most 23 éves Suzuki Swift Sedan) rendszeresen közlekedve (a faluból eleve csak egyszámjegyű úton 8 km-t megtéve lehet a városba jutni), mostanság is nagyobb távolságokra is el-elautózva, csak azért nem csináltak előttem soha büntetőfékezést, hogy más tapasztalatról írhassak, mint a kérdezőé?

És más válaszolókat is amiatt kímélnek a büntetőfékezők, nehogy írjanak róluk itt a gyakorin?


Szerintem, egyébként is tévedsz. Nincs ellentmondás. Éppen, hogy összhang van aközt, hogy ki hogyan közlekedik és aközt, hogy kap-e büntetőfékezést, pláne, hogy gyakran kap-e.

2020. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
80%

Az új autóhoz nem fog rutin járni...

Ha most béna vagy, az elektromos kocsival is az leszel, lehet az akármennyire új, csillivilli. Sőt, azzal bénább, mert benned lesz a stressz, hogy nehogy baja legyen, nehogy felverődjön a kavics, le ne érjen a kocsi alja, stb.

2020. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ezért tartom be a szabályokat, nem léptem még soha túl a sebességhatárt. Részben ez generálhatta a büntetéseimet. Aki siet, miért áll le büntetgetni?
2020. okt. 31. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!