Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van a felfestett...

Mi értelme van a felfestett körforgalmaknak?

Figyelt kérdés
Főleg AU-ban figyeltem meg a kisebb falvakban, hogy vannak olyan kereszteződések, amiknek a közepére egy apró fehér kör van festve. Először majdnem benéztem, másodszorra, majd harmadszorra is, mert egyáltalán nem nézett ki körforgalomnak. Méretre sem, alakra sem. Egy hosszabb autó állítom, hogy körbe sem tud fordulni abban a szűk kereszteződésben (de teherautó biztosan nem)... Mi értelme van ezeknek? Lusták kitenni a macisajtot?

2020. nov. 10. 15:08
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
64%
Milyen érdekes. Amikor én tanultam vezetni, a STOP táblát hívták macisajtnak (akkoriban volt nyolcszög alakú dobozban is), de sem akkor nem értettem azt, sem most ezt, mert a macisajt (mackó) téglalap alakú. A medvesajt háromszög :)
2020. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, az a lényeg, hogy rajtad kívül mindenki tudja, miről van szó.

Mondjuk ajánlhatnál valami rövid nevet, mert az "Elsőbbségadás kötelező tábla" kicsit hosszú a mindennapi verbális kommunikációban.

2020. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és itt egy szmájli, mert különben minden második ember megsértődik:

:)

2020. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Alex Fly ***** válasza:
64%
@32: EAK
2020. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ausztriában csak macisajt van, nincs alatta/felette körforgalom tábla. Előjelző táblája valószínűleg van, de az nem ugyanaz.
2020. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
64%

#5:

"kacsalábon forgó, napelemes, integető orbánviktor-szobor?"


Ha ilyet látnék a körforgalom közepén, annyira elsőbbséget adnék mindenkinek, hogy aznap a mögöttem lévők nem mennek sehova, mivel a nevetéstől nem találnám a gázpedált 🤣🤣🤣

2020. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
77%
Hoztak már egy soproni példát, de hoztam egy másikat [link] itt szemből jön a busz és a "harmadik" kijáraton megy ki, csuklós busszal az itt kivitelezhetetlen lenne, rendes körforgalommal, viszont szimpla kereszteződés nem bírná a forgalmat.
2021. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!