Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad úgy előzni kerékpárost,...

Szabad úgy előzni kerékpárost, hogy...? Idézet és forrás KELL!! Ennek hiányában semmitmondónak tartom a válaszod!

Figyelt kérdés

...2 aszfaltos sáv van egy forgalmas Bp-i úton. (Nem tudom hogy hívják azt a szaggatott vonalat, ami azt jelenti, hogy lehet előzni, de lényeg, hogy a két sáv között ez van.) A kerékpáros szabályosan közlekedik (tehát a jobb oldali sáv jobb oldalán). A jobb sávban megelőzi a kerékpárost úgy, hogy 20-30cm-rel beljebb van a szaggatott vonaltól és a kerékpáros kézzel el tudja érni az autót.


A kérdés tehát az, hogy a KRESZ mit mond!? - idézet és forrás KELL!! Ennek hiányában semmitmondónak tartom a válaszod!



2020. nov. 14. 17:49
1 2 3 4 5
 11/44 Alex Fly ***** válasza:
0%
@10: esetleg linkelnéd a KRESZ azon pontját, amely a sávon belüli helyzetet szabályozza (az általam idézetten kívül)? Mert anélkül ez csak a te minden alapot nélkülöző elképzelésed...
2020. nov. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

#11: Ez szerinted nem egyértelmű

"út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni"

2020. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 Alex Fly ***** válasza:

@12: igen, ezt írtam. De a kérdésem arra vonatkozik, hogy a sávon belül miért kellene mindezeket figyelmen kívül hagyva az út szélére tapadnom.

Szóval ne ismételd, hanem cáfold!

2020. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

De mit kellene rajta cáfolni?

Ott van, fektén-fehéren, "út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva". Ez azt jelenti, hogy sávon belül is jobbra tartva. Nem tudom ebben mi olyan bonyolult, azon kívül, hogy minden biciklis kérdésnél feltűnsz a szőrszálhasogatásoddal.

2020. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
#11: Dehát te idézted be a releváns jogszabályt. Ha értelmezési problémád van, akkor kérdezz meg egy jogászt vagy rendőrt. Az autósiskolákban is rászólnak a tanulóra, ha a felezővonal felé tendál vezetés közben (de ezt már írtam korábban is körforgalmas példával).
2020. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
( ne küdjtek egy vérBringás ellen, nincs esélyetek :D )
2020. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Alex Fly ***** válasza:
0%

@15: igen, én linkeltem be azt a szabályt, amely alapján nem kell az út szélére szorulva haladnom. De te még mindig nem azt, amely szerint igen...

Ha esetlen nem ismernéd a KRESZt, akkor közlöm, hogy hogy a járművek haladására a sávok szolgálnak. Azért megkérdezném: mennyiben befolyásol téged az, hogy egy másik jármű a sáv mely részén közlekedik?

2020. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

Hát jó, beidézem, kiemelve a lényeget:


"Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben JOBBRA TARTVA KELL KÖZLEKEDNI." (25.§ (2))

2020. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 Alex Fly ***** válasza:

@18: én is kiemelem a lényeget: "Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, AZ ÚT- ÉS FORGALMI VISZONYOK SZERINT lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni." (25.§ (2))

De ismét felteszem a kérdést: mennyiben befolyásol téged az, hogy egy másik jármű a sáv mely részén közlekedik?

2020. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
Ugyanazt idézted be, megint, csak mondom. _)
2020. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!