Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad úgy előzni kerékpárost,...

Szabad úgy előzni kerékpárost, hogy...? Idézet és forrás KELL!! Ennek hiányában semmitmondónak tartom a válaszod!

Figyelt kérdés

...2 aszfaltos sáv van egy forgalmas Bp-i úton. (Nem tudom hogy hívják azt a szaggatott vonalat, ami azt jelenti, hogy lehet előzni, de lényeg, hogy a két sáv között ez van.) A kerékpáros szabályosan közlekedik (tehát a jobb oldali sáv jobb oldalán). A jobb sávban megelőzi a kerékpárost úgy, hogy 20-30cm-rel beljebb van a szaggatott vonaltól és a kerékpáros kézzel el tudja érni az autót.


A kérdés tehát az, hogy a KRESZ mit mond!? - idézet és forrás KELL!! Ennek hiányában semmitmondónak tartom a válaszod!



2020. nov. 14. 17:49
1 2 3 4 5
 21/44 Alex Fly ***** válasza:
@20: igen, kiemelve a lényeget. De a kérdésemre még mindig nem kaptam választ: mennyiben befolyásol téged az, hogy egy másik jármű a sáv mely részén közlekedik?
2020. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Forrás kell neked apám.Forrjon a kis fejed a hülyeségtől.A felezővonal nevét se ismered.Hülyébb vagy mint a valag kifordítva.
2020. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
#21: Abban befolyásolja, hogy egy nyomon haladót meg lehet előzni "előzni tilos" hatálya alatt is(, ha megfelelő oldaltávolságot lehet tartani), ha nem lépi át a záróvonalat. Ha te a drótszamaraddal bent kolbálszolsz a sáv közepén, akadályozod az előzésben. Ha azonban jobbra tartasz sávon belül, mint azt minden normális ember értelmezni tudja az idézett szabályból, akkor az előzés lehetséges.
2020. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 Alex Fly ***** válasza:
@23: Csak megjegyzem, hogy Magyarországon eddig még nem találkoztam 4-4,5 méter széles sávokkal. Tehát az itt leírt speciális eset a gyakorlatban nem hinném, hogy előfordulhat. Valami életszerűbb?
2020. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
#24: Attól még, hogy te nem jársz, kelsz az országban, még vannak ilyen helyek, nem is kevés.
2020. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Alex Fly ***** válasza:
50%
@24: A szabványosnál másfél méterrel szélesebb sávok? Ahol ráadásul előzni tilos? Mesélj még...
2020. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

#26 Mivel nincs meghatározva, hogy mennyi a megfelelő oldaltávolság, így nincs is szükség rá, hogy 1,5 méterrel szélesebb legyen.

De tessék, ami hirtelen eszembe jutott, remélem jó lesz a link:


[link] ,17.6760681,3a,75y,203.57h,76.69t/data=!3m7!1e1!3m5!1sN_R91wpoAnyiWeXUSrYd4w!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DN_R91wpoAnyiWeXUSrYd4w%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.revgeo_and_fetch.gps%26thumb%3D2%26w%3D96%26h%3D64%26yaw%3D46.504745%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

2020. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Alex Fly ***** válasza:
@27: Jó lenne, de itt szemmel láthatóan nincs elég hely a sávon belüli előzéshez (tény, hogy ha nem parkolnának az út szélén, akkor akár még lehetne is).
2020. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Ahonnan linkeltem, ott éppen az utcaképen sem parkolt senki. A lényeg, hogy létezik ilyen hely, nem is kevés.
2020. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

@21 Engem miért kellene érdekeljen ki hogyan közlekedik? A jogszabály azt mondja, hogy jobbra kell tartani, az nem tőlem függ, hogy valaki betartja-e.


A jobbra tartás azt jelenti, hogy az úttest jobb oldalán; több sávos úton a jobb szélső sávban; sávon belül a sáv jobb oldalán kell haladni, te ez utóbbit nem bírod megérteni, pedig eléggé egyértelműen van megfogalmazva, ahogyan azt ki is emeltem a számodra.


Amit te kiemeltél útviszonyokra vonatkozó kitételt, az arra vonatkozik, hogy ha az út jobb szélén hatalmas göröngyök vannak, akkor behúzódhatsz a felezővonalhoz is nyugodtan, de ha emiatt szenvedsz vagy okozol balesetet, akkor automatikusan fel fog merülni a kérdés, hogy: na de miért nem tartott jobbra? Itt gondolj a motoros példámra, ahol kifejtettem, hogy a veszélyes olajfoltok mind az úttest közepére folynak a járművekből és ezt nem én találtam ki, hanem hivatásos emberek, akik közlekedéssel foglalkoznak. Ebből a megfontolásból és a beidézett jogszabályból következik, hogy a kérdező teljes joggal húzódott a sáv jobb szélére, hiszen ott van biztonságban.

2020. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!