Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetés 4km/h óra túllépésért...

Büntetés 4km/h óra túllépésért-->életveszély?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ez,és főleg,hogy ezt propagálják is,konkrétan ÉLETVESZÉLYES.Hiszen arra ösztönöz,hogy folyamatosan az órát bámuld az út helyett.A legtöbb kocsiban nincs tempomat,ahhoz pedig,hogy anélkül pontosan tartsd a megengedett sebességet,ahhoz valószínűleg olyan gyakran kell az órára nézni,hogy az már komolyan elvonja a figyelmet a tényleges vezetésről.Vélemény?


2010. aug. 11. 12:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
teljesen egyetértek veled. Pár napja pont erről beszélgettünk a családdal. Ezekkel a hülye trafikkal idegesítenek minket. Nagyon zavaró tud lenni, hogy amikor vezetés közben elég gyakran az órára kell pillantanom. Ez lehet egy lehetséges baleset okozója. Véleményem szerint a gyorshajtás kevésbé veszélyes, mint amennyire beállítják. Főleg, hogy akkor elvileg jobban is figyel az ember. Nem azt mondom, hogy nem büntessék a gyorshajtókat, de aki 10 vagy 20 km/h túllépi a határt azt szerintem feleslege. Ha van egy nagyobb, erősebb autód, akkor kevésbé is érzed a sebességet, főleg ennyinél. Voltam Németországban is párszor és ott mondták, hogy náluk elvileg kevesebb a baleset, mint nálunk. pedig ott valahol nincs is korlát. Ahol van én úgy vettem észre, hogy nagyjából be is tartják. Úgyhogy nyugodtan büntessenek csak, végül is ezzel kell csak foglalkozni ebben az országban.
2010. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van az egyetlen megoldás a rendőrök elleni gyűlöletkeltés és a rendbontás.De csak okosan és tömegbe.
2010. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A jelenlegi büntetésekkel nem értek egyet. De aki szerint most folyamatosan az órát kell nézni, vagy akinek az órára pillantás miatt fennforog a balesetveszély helyzete, az ne akarjon autót vezetni...
2010. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Te komolyan tudod úgy PONTOSAN tartani a megengedett sebességet,hogy az nem vonja el a figyelmedet?A pontos alatt azt értem,hogy LEGFELJEBB HÁROM km/h eltérés.
2010. aug. 11. 12:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem telepulesen igen is fontos az az 50 es ha 10-20-al tulleped az mar sok, mert nem tudhatod hogy mikor es hol ugrik eled egy idiota vagy egy gyerek es akkor 50-rol is nehez megallni. Azon kivul viszont kibovithetnek a korlatokat, mert egy normalis autonal mar 120-130 szerintem meg biztonsagos tempo, foleg ha belatod az utat jo elore. Amugy hogy a kerdesre is valaszoljak, biztos van olyan szituacio ahol a 4 km/h-s tullepes lehet eletveszelyes, de legtobb esetben azert megsem.
2010. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Ja es az hogy mind kell figyelj a kmorara, valoban elegge elvonhatja a figyelmedet.
2010. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem egészen úgy igaz, ahogy az autósfórum írja. A mérési pontatlanság (tűrési hiba) százalékban van mindig megadva.

40 km-nél lehet 4 km, de 90km-nál már nem így van. Néhány %- ot a gumiméret és a kilométeróra is csalhat.

2010. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A tempomat nem arra való, hogy egy rövid szakaszon betartsák vele a sebességkorlátozást.

Akinek van, az sem babrálja pár száz méter lassabb haladás érdekében.

2010. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ALKALMATLAN a vezetésre, aki nem képes megosztani a figyelmét ilyen alapvető szinten sem.


(Sőt néha pislogni is kell.

Meredten előre bámulva homályossá válik a látás, ezt elkerülendő amúgy is célszerű gyakran közelebbi pontra fókuszálni, pl.: seb.mérő órára, tükör, stb.)

2010. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Te komolyan tudod úgy PONTOSAN tartani a megengedett sebességet,hogy az nem vonja el a figyelmedet?A pontos alatt azt értem,hogy LEGFELJEBB HÁROM km/h eltérés."


Igen. Az órára meg lepillantani kell, ami kb fél másodperc. Ha csak azt tudnám, hogy mi történik az úton 2m-rel előttem, már rég meghaltam volna. Gondolom te a kocsisor közepén is csak az előtted lévő autó színét tudod megmondani...

Namost ha a fél másodperc alatt te nem tudod felmérni, hogy 40-nel vagy 60-nal mész, sőt 45-55 között, estleg pont az 50-esen áll a mutató, akkor ne menyj ki az útra légyszíves, mert valóban életveszélyt okozol.

Plusz ha hozzászoksz, akkor simán tudod tartani a megfelelő sebességet. Mondjuk ha valaki idegbeteg és nem tudja megtartani adott pozícióban a gázon a lábát, akkor szintén: ne menyj ki az útra! Sík úton meg ha nem mozgatod a lábad, nem fogsz gyorsabban menni. Kanyarban meg józan ember úgyis lassít. Emelkedőn/lejten szintén egész jól hozzá lehet szokni, hogy mennyivel mész, de ott esetleg nem fogok beleférni a 3km/h-ba. Ilyenkor inkább megyek lassabban egy kicsit...


Lehet, hogy Németországban mondjuk nem az a cél a jogsi osztásánál, hogy mindenkinek legyen, hanem hogy annak legyen, aki tud is vezetni, ráadásul még gondolkodni is tud? És esetleg ezért van kevesebb baleset?


7 év, közel 100e km. Nem olyan túl nagy tapasztalat van mögöttem.

2010. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!