Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetés 4km/h óra túllépésért...

Büntetés 4km/h óra túllépésért-->életveszély?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ez,és főleg,hogy ezt propagálják is,konkrétan ÉLETVESZÉLYES.Hiszen arra ösztönöz,hogy folyamatosan az órát bámuld az út helyett.A legtöbb kocsiban nincs tempomat,ahhoz pedig,hogy anélkül pontosan tartsd a megengedett sebességet,ahhoz valószínűleg olyan gyakran kell az órára nézni,hogy az már komolyan elvonja a figyelmet a tényleges vezetésről.Vélemény?


2010. aug. 11. 12:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

ezért 50: http://www.youtube.com/watch?v=Cvja-PA5Egc


városon belül sok helyen van iskola, ahol a gyerekek úgy is eléd léphetnek, hogy észre sem veszed....

városon kívül meg úgyis 90km/h a seb.


el fogok indítani egy kezdeményezést, hogy 100km/h alatt 20km/h-s seb. túllépés esetén, 100km/h felett pedig 30km/h-s seb. túllépés esetén az elsőbbséggel kapcsolatos baleseteknél mindig a gyorshajtó legyen a hibás.


ugyan kezdő vezető vagyok, de azért azt már én is érzem, hogy kb 50-el vagy 60-al megyek-e. 5-6 km/h-s különbséget még nem feltétlenül érzel meg, de 10-20km/h-t már simán. ha más nem, a környező táj elhaladási üteméből is tudsz következtetni arra, hogy mennyivel mész. ha beállsz egy tempóra, a gázon tartva a lábad tudod tartani azt a seb.-et.

2010. aug. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél év, 45000 km. habár a most vásárolt autómon van fordulatszámmérő, azt sose használom, mindig hang alapján és érzésre váltok. a km órát természetesen használom, de egy időben ki volt égve a háttérvilágítás, és tökéletesen tudtam tartani az 50-et az útszéli sebességjelző alapján. meg lehet, és meg kell tudni tanulni óra nélkül is érezni a sebességet. persze ehhez ismerni kell az autót is.


rezgések, rángások, hang, stabilitás, pedálhelyzet, környezet. az óra egy segédeszköz, nélkülözhetetlen, de sok rutinnal áthidalható.


a sebességkorlát: egy felső limit, amihez alulról kell közelíteni. tehát elvileg át sem léphetnéd az 50-et, akkor miről beszélünk? ők jófejek, és azt a pár km eltérést tolerálják. tehát ne 50re próbálj beállni, hanem azt érezd, hogy mikor ne menj már gyorsabban.

2010. aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
javítok: nem az útszéli sebességjelzők alapján tartottam a sebességet, hanem azok tanusága alapján sikeresen csináltam
2010. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"7 év, közel 100e km. Nem olyan túl nagy tapasztalat van mögöttem."


ez igenis nagy tapasztalat. bár nem csak ezen múlik. aki szeret vezetni az megtanulja akár 10-20 ezer km alatt a helyes viselkedést az uton. aki nem szeret vezetni az az életbe nem fog jól vezetni.

2010. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azért nem érzem túl nagynak, mert a legtöbb ismerősöm többszázezernél jár. Van aki szerintem a millióhoz van közelebb (buszsofőr).
2010. szept. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!