Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a helyes cselekedet baleset...

Mi a helyes cselekedet baleset elkerülése végett ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy lakott területen belüli mellékutcában haladsz 40-50km/h-s sebességgel amikor hirtelen egy autó mögül kiszalad eléd egy macska.

Olyannyira közel van már, hogy csak a kormány elrántással mentheted meg a macska életét (bár már tán ez sem garancia arra, hogy megmenekül). Viszont a kormány rántás is sok veszélyt hordozhat magában.


Mi a helyes cselekedet ilyen helyzetben szerintetek?



Azt még tegyük hozzá, hogy semmi zavaró tényező nincs, oldalt nem parkolnak autók és szemből se jön semmi.



2020. dec. 3. 17:57
A kérdező szavazást indított:
Kormány megrántása ésszerű mértékben (megpróbálod kikerülni)
Azonnal intenzív fékezés aztán lesz ami lesz
Ilyen esetben nagyobb veszélyt hordoz bármit is tenni, mint kilapítani egy macskát így gázt elengedve tartom az irányt és kivégzem a macskát
Egyéb (leírom)
37 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Maximum intenzív fékezés, bár jeges, csúszós időben az sem elég jó megoldás, de menteni ami mnethető.

Félre rántani a kormányt felejtős szerintem, többe kerül egy emberélet vagy jelentős anyagi kár mint egy macska.

2020. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Nos én ezért nem megyek mellékutcákban 40-es tempóval. Az a macska lehetne éppen kisgyerek is... Egyébként már ütöttem el így cicát, kb. 20-al mehettem. Nem is láttam, csak volt egy furcsa hang, utána kameráról visszanéztem, hogy ott fekszik az autó mögött, majd feláll és elszalad.

Azóta sem megyek 30-nál többet ilyen utcákban, jogosan, mert legalább 5 esetet tudok most felidézni, ahol szintén kiszaladt elém egy macska. Ezeknél mindig intenzíven fékeztem. Szóval ez az én megoldásom.

Amikor főúton szaladt ki elém, akkor kikerültem (tegyük hozzá, hogy fél métert jött be az útra, ott visszafordult). Szóval annál a tempónál meg ez a megoldásom.

2020. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Így télen, csúszós úton nagyon veszélyes lenne félrerántani a kormányt, taposd a féket, ahogy tudod.
2020. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na erre voltam kíváncsi, mert én pont ezzel a kormány rángatós stílussal igyekszem elkerülni a baleseteket és nem voltam biztos, hogy ez a helyes.


Valahogy amikor egy vad kiszalad elém (már bőven féktávon belül), eszembe se jut fékezni azonnal rántom a kormányt abba az irányba ahol ki tudom kerülni. Eddig még sikerrel jártam bár még csak kettő és negyedéve vezetek. Igaz, sok ilyen helyzetem nem is volt, max 3, abból egy pedig nem vad volt hanem sűrű ködbe, ónos esőbe éjszaka egy autó megperdült, sodródott felém de én csak az utolsó pillanatban vettem észre olyan nagy köd volt így csak úgy volt esélyem elkerülni a balesetet, hogy hirtelen jobbra rántottam a kormányt le az útról majd hirtelen vissza balra az útra.

Megmenekültem de ha parkol ott valaki biztosan telibe verem az autóját (bár igaz ha meg fékezek akkor a sodródó autót verem telibe).

2020. dec. 3. 18:11
 5/12 A kérdező kommentje:

#2 Igazabol nem annyira kis mellékútról van szó, egy gyereket azért észre veszek, szoktam figyelgetni a parkoló autók kereke közé is, hogy nincs e ott láb és ha van elengedem a gázt és fékkészenlétben vagyok.


Még egy kamion + szemből érkező személyautó is elfér minimális lehúzódással,ilyen mellékútról beszélek.

2020. dec. 3. 18:16
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, hogyan lehet a leghatékonyabban, a veszteségeket leginkább minimalizálva elkerülni a balesetet.

Ha az elrántás valószínűleg nagyobb kárt okozna vagy az autódban, vagy mások autójában is, esetleg embert is veszélybe sodornál így, akkor tuti csak fékeznék, esetleg megpróbálnék rádudálni, hátha időben rádudálok és elugrik. Mivel én egyenesen haladok fékezve, ezért nincs variancia, bármely irányba ugrik el a veszélyforrás (az autóm) elől, az nekem win-win. Azért csak-csak felismeri honnan jövök és csak-csak balra vagy jobbra ugrik, nem pedig felém vagy hátrafelé, ezt azért feltételezem egy macskáról :D

Viszont jobban belegondolva a kormány elrántása necces így is úgy is, mert megsokszorozódik az autó feletti uralom elvesztésére az esély. A fékezés sem életbiztosítás, mert ha csúszol és neadj isten menet közben mégis elfordul az autó, akkor megint csökken a kontroll, de azért csak nem fordul el, ha csak fékezel és egyenesen tartod a kormányt.

2020. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Én elütném a macsekot
2020. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Általában nem jó ötlet a kormányrángatás. Lehet, hogy azt hiszed, hogy kikerülöd az állatot és pont így ugrik be eléd. De ami még rosszabb, ha megcsúszik az autó és irányíthatatlanul lesodródsz az útról.

Én ilyen helyzetben beleállok a fékbe és ennyi, nem fogom magamat és az utasaimat veszélybe sodorni egy állat miatt.

Persze alapból nem megyek őrült módjára a szűk utcákban, vadveszélyes helyeken.

2020. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Satufék.

Ha közben látod hogy van ésszerű kikerülési/menekülési útvonalad, akkor azt amúgy is reflexből csinálni fogod.

2020. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Elméletben mindig könnyű ezt végigfuttatni, én sem rángatnám a kormányt... na ehhez képest pont múlt héten szaladt ki elém egy kutya és mi történt ? Jávorszarvasteszt... Perszr, szépen kikerültem, de utólag bizony beszårtam a szitut végiggondolva. mert akár épp előzhettek volna engem.


Egy másik esetben pedig nem volt időm reagálni és a lökött macska beszaladt a jobb hátsó alá. Ott ugyan fékeztem, de sokat nem ért már.

2020. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!