Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az oktató helyesen cselekedett?

Az oktató helyesen cselekedett?

Figyelt kérdés

Biztosan olvastátok már a hírt, hogy egy vasúti kereszteződésben lefulladt tanulóautót elütött a vonat:

https://www.youtube.com/watch?v=Ozflaof4lXM


Szerintetek az oktatónak lett volna lehetősége megmenteni a tanulót, aki a kocsiban maradt?

Nehéz kivenni a felvételből, de én úgy látom, hogy a tanuló rossz helyen állt meg (ha nem működik a lámpa, akkor meg kell állni körülnézni a KRESZ szerint) és mintha akkor fulladt volna le, amikor megpróbált megindulni előre (a kocsi ekkor láthatóan meg is ugrik) és az oktató mintha ekkor ugrana ki a kocsiból, majd jön is a vonat. Rosszul látom?

Csak azért kérdezem, mert a cikkek mind arról szólnak, hogy az oktató szájtátva bámult, miután kiszállt és nem csinált semmit, hogy megmentse a tanulóját. De én úgy látom, hogy nem is tudott volna semmit tenni, mert rögtön ott volt a vonat.


A mocskolódást kérem mindenki hagyja el és próbáljon meg objektíven válaszolni! Köszönöm!



2018. aug. 28. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Hát Magyarországon minden jogi felelősség az oktató terhelné a baleset miatt, de gondolom Lengyelországban is hasonló a jogi környezet.
2018. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Csak azt nem értem, miért nem lassítottak a vasúti átjáró előtt. Ha a tanuló nem tette meg, az oktatónak kellett volna megtenni. A kimentésében már nem tudott volna segíteni, nem volt rá idő.
2018. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Valóban. Én úgy látom, hogy a 23. mp-től lassítanak, csak aztán pont a sínen állnak meg és a 29. mp-nél ugrik meg az autó, mintha el akarnának indulni, feltételezem ekkor fulladt le! Ha figyelembe vesszük, hogy jött a vonat és pánikból akart megindulni a tanuló, akkor ez nem is csoda, de hogy az oktató mit tehetett volna még azt nem tudom.
2018. aug. 28. 21:10
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy természetes emberi reakció, mindenki a saját életét védi. Kár lett volna sajnos a tanulóval is próbálkozzon, mert akkor az oktató is meghalt volna. Látszik a videón, hogy nagyon kevés idő volt kiugrani, ha szólt is a tanulónak, hogy ugorjon ki, gondolom az le volt fagyva, és nem tudott reagálni időben.

Az oktató mondjuk ott kellett volna mentse a helyzetet, hogy rálép a fékre, mivel a tanuló valószinüleg nem fékezett eléggé. De gondolom, hogy nem az útra figyelt.

2018. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
szerintem tljesen noális, hogy valaki a saját életét menti. én is ezt tettem volna. felelősség ide vagy oda, azért az ösztönök működnek. a többit majd a bíróság megítéli
2018. aug. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Még írd ki párszor...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Egyébkétn szerintem annyi volt, hogy az oktató bambult, tanuló meg figyelmetlen volt, kiment volna a vonat elé, későn álltak meg.

2018. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Az csak nekem tűnt fel, hogy a biztonsági kamerán az idő 10:10:52-ről hirtelen 10:10:57-re ugrik? Ott mi történhetett?
2018. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Basszus és tényleg! Ezek szerint a felvételt csak összevágták, hogy úgy tűnjön mintha az oktató nem tehetett volna semmit? A vágás miatt pont az nem látszik hogy 0:52-nél vagy 0:57-nél száll ki...
2018. aug. 29. 14:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató hibás nagyrészt,mert neki kellett volna befékezni a sín előtt a kocsit! Ez egy védetlen átkelő az olyan mint a stop tábla ,szigorúan meg kell állni előtte ,meg eleve biztos ,hogy látszott a vonat is ahogy jön. Neki kell figyelnie a tanuló helyett azért van nála is pedálsor ,hogy be tudjon avatkozni.


Amikor már lefulladtak ,nem volt idő semmire. Igazából a tanulóvezetőben semmi életösztön nem volt mert neki is ki kellett volna gyorsan szállnia,gondolom rá is kiabálhatott az oktató ,hogy meneküljön ,de leblokkolt.

2018. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
én csak azt nem értem, mert ha sorompó nem is volt, de a piros fényjelzést se látták? Vagy eleve hogy hajthattak rá a sínre, az oktató nem figyelte a lámpát?
2018. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!