Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak engem zavarnak a jobbkeze...

Csak engem zavarnak a jobbkezes kereszteződések?

Figyelt kérdés

Életem első " balesete" is azért volt 9 éves voltam és hipermarket parkolóba mentünk Apával előttünk satuzott egy autós mert elfelejtette a jobbkéz szabályt, Apát idegesítettem és nem figyelt nagyon picit megkarcolta az előttünk haladót. Kikötöttem az övem és visszacsatolta menet közben Apa ezért lett a baleset, nem figyelt, ideges volt mert kicsatóltam magam. :( aztán persze ha nem teszi lehet megállunk csak kiesek az ülésből.


Szóval ez ennyi volt.


Azóta vezetek egy jó ideje és azt veszem észre, hogy boltba nagyon senki nem foglalkozik a jobbkézzel, mennek mint a vadak. Én meg rágörcsölök, utálom a jobbkezest.


Miért szivatják ezzel az embereket?

Képzeld el , van egy faxa 1967-es Ford Mustangod, mész a kis utcákon, tudod, hogy elsöbbséged van, de a Ducatot vezető nem így gondolja aztán: pufff.. annyi volt a kocsinak, de ha kitettek volna egy macisajtot máris lehet észreveszi a Ducatós. Nagyobb eséllyel.


Nálunk van egy ilyen utca, nem járok arra inkább kerülöm, úgy tennék oda egy macisajtot, irtam már a közútnak, önkorminak, de le sem xarnak.



2020. dec. 18. 02:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

távol európától vezettem mindenféle autót...első látásra sokkoló volt a forgalom, nyolc sáv irányonként..stb..duda orrba-szájba..mégsem volt koccanás sem..

Pár nap, és felvettem a stílust, ritmust..egyszerűen figyelni kell..ja, tábla az nincs..érdekes világ, mégis élhető.

Azok, akik jártak itt, röhögve mesélték, mennyi tábla van nálunk..

2020. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%
Teljes jogos a felháborodásod! Én az olyan utcákat bírom nagyon, amik a házsarkoktól nem beláthatóak időben és az utolsó pillanatban úgy kell keresgélni szemmel, hogy van-e tábla. Persze ha van is tábla, akkor tuti jól be van rakva nem evidens helyre és talán még egy faág is van előtte, hogy alig lehessen meglátni. Ha mégsincs tábla, akkor nyilván már késő megállni, nem lehet. Az ilyen helyeken csak a rutin véd. Aki ott lakik, az rutinból tudja, hogy az jobbkezes-e...
2020. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!