Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki indulhat el elsőnek ebben...

Ki indulhat el elsőnek ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Egyenrangú kereszteződés. Semmi tábla, lámpa, stb.

Egyenesen mennék, tőlem jobbra 'A' autó szintén egyenesen menne. Velem szemben a harmadik (B) autó balra kanyarodna, ami nekem jobbra van. Így keresztezi az útvonalamat.


Én jobbkéz miatt A-ra várok.

A B-re vár, szintén jobbkéz miatt.

B pedig rám vár, mivel kanyarodással keresztezné az utamat.


Kölcsönös udvariasság?



2016. márc. 16. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Akkor Te vagy a C.

Szerintem A,C,B.

2016. márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

A KRESZ szerint a jobbkéz szabály a mérvadó.

De, ahogy kérdezted is, ilyen esetben érdemes lehet udvariasnak lenni és jelezni, hogy elengeded.

2016. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ szerint B autónak nincs senki jobbra, így egyértelmű, hogy ő fog elsőnek balra kanyarodni. A jobbkézszabály magasabb rendű, mint az, hogy kanyarodik e, szóval a kérdésedben az hibásan szerepel, hogy "B pedig rám vár, mivel kanyarodással keresztezné az utamat.", hiszen neki nincs jobbra senki.


Elsőnek ő fog kanyarodni, utána A autós megy el egyenesen és végül te.

2016. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban az ilyen helyzetben mindenki csak les mint hal a szatyorban és aki hamarabb elunja és bátor az indul el. De a helyes kresz sorrend: a veled szemben lévő indul elsőnek és te leszel az utolsó , mert a jobbkéz szabály "üti" az egyenesen haladó elsőbbségét.
2016. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
MZ/X
2016. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt van képpel:

[link]

2016. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elozo hozzaszolo: Igen, erre gondoltam.


Viszont az indoklások nem igazán meggyőzőek. (Vonatkoztassunk el a gyakorlati esetektől, mert akkor nem mindig a KRESZ szerint történnek a dolgok).

Szóval Én/T szempontomból a sorrend: A -> Én -> B

A szempontjából: Én -> A -> B

B szempontjából: A -> B -> Én


Azaz egyikük sem indulhat elsőnek.


Így az jön ki, hogy csak kölcsönös udvariassággal indulhatnak.

2016. márc. 17. 09:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem érted a jobbkéz-szabályt:D

Nincs udvariasság és nincs több szempont, JOBBKÉZ-SZABÁLY van!

B autónak jobbról nincsen senki, ezért mindig ő fog indulni elsőnek, tökmind1, hogy keresztezi e az utadat, a jobbkéz egy magasabb rendű szabály, elsőnek azt kell figyelembe venni. Ha STOP táblád lenne neked is és a szembejövőnek is, akkor vesszük figyelembe a kanyarodási szabályt.

HA egy kereszteződésben lámpa van, de rendőr irányítja a forgalmat, a lámpa hiába mutat neked zöldet, ha a rendőr szemben áll veled, nem indulhatsz el, mert itt a rendőr felülírja a lámpát. Ezeket tanuld meg nagyon, mikor melyik szabályt alkalmazzuk, mert ebből később lehet bajod.

2016. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jobbkéz A és B között van csak, T/Én és B között nincs.

Ézért T/Én és B közötti sorrendbe nem szólhat bele egy másik másik autóval kapcsolatos jobbkézszabály.

2016. márc. 17. 11:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted a szabály lényegét, de nagyon nem.

Hogy a viharba ne szólna már bele!

Veled szemben áll egy autó, aki be akar kanyarodni balra.

Te mennél egyenesen és a jobbra lévő is egyenesen menne.

Neked jobbra van egy autó, te nem mész addig sehová.

A tőled jobbra lévőnek is van egy autó jobbra, ő sem megy sehová. A veled szemben lévőnek nincs senki jobbra, ezért ő indul elsőnek, TÖKMIND1, merre, ő lesz az első, mert neki nincs senki jobbra. Kölcsönös udvariasság kérdése akkor lenne, ha 4-en álltok egyenrangú kereszteződésben és valakinek meg kell kezdenie az áthaladást, hogy legyen valaki, akinek nincs jobbra senki és ő folytatja, szóval a jobbkéz-szabálynak pont ez a lényege, hogy közvetve egy másik autó is tudja befolyásolni a te elindulásodat.

Ha melletted nem lenne jobbra autó és egyenesen mész, a szembe lévő pedig kanyarodik balra, akkor persze, neked van elsőbbséged, de ebben az esetben neked jobbra állnak, így te addig nem indulsz, amíg ez nem változik.

2016. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!