Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1x1 sávos főútvonalon, 90-nel,...

1x1 sávos főútvonalon, 90-nel, nagy forgalomban biciklist biztonságosan megelőzni?

Figyelt kérdés
Biciklis kikerülésénél városban is nagy távolságot tartok, mégis csak ő a "sérülékenyebb". Főútvonalon viszont nem mindig van lehetőség az ő sebességére lelassítani, hogy aztán majd ha nem jön szembe senki, megelőzzem, mert belém csattannak hátulról. Melyik megoldás lehet a legbiztonságosabb?
2021. jan. 13. 22:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sima ügy lelassítani a bringás tempójára, a lényeg a fokozatosság. Aztán ha folyamatos a sor, de van elég hely, nagyon minimális sebességkülönbséggel sávon belül előzöm meg, ellenkező esetben megvárom míg át tudok húzódni.
2021. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

"Főútvonalon viszont nem mindig van lehetőség az ő sebességére lelassítani"

Ezt nem értem. Hogy a francba? Nem fog a fék? Mi az, hogy nincs lehetőség lelassítani? Alapból olyan sebességgel haladsz, hogy a felmerülő akadály előtt meg tudj állni.


Ahogy előttem is írták, ha beléd csattannak, az szar ügy, de ha te csapod el a drótszamarast, mert épp meglöki a szél vagy kerül egy gödröt, akkor teljesen mindegy, mivel védekezel, az az alap, hogy te mész a böribe, és majd innen jöhetsz esetleg egy jó ügyvéddel vissza a felfüggesztettig.


Nézzetek egyszer körül Nyugat-Európában. Ha nincs meg a másfél-két méter oldaltáv, akkor akár kilométereken keresztül követik a bringást. Ez van. Ez a mentalitás-belio különbség Európa és a Balkán között.

2021. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%

„Nézzetek egyszer körül Nyugat-Európában. Ha nincs meg a másfél-két méter oldaltáv, akkor akár kilométereken keresztül követik a bringást. Ez van. Ez a mentalitás-belio különbség Európa és a Balkán között.”


Ezt sokszor megtapasztaltam. Korábban írtam az osztrák példát, amit követek.

Szabadidős kerékpáros klubbal jártam a világot sok éven át.

Olyan sem az osztrákoknál, sem a németeknél nem tapasztaltam, hogy közel mennének a bringáshoz.

Ha nem tudnak nagy oldaltávval biztonságosan előzni, akkor ahogyan te is írod, akár kilométereken át maradnak mögötte. És nem a nyakán, hanem olyan 10-20 métert legalább tartva, de inkább többet.


Sok autós nem érti, hogy azon a felületen, amelynek hibáiból semmit nem érez, egy bringás simán fejre tud állni. Egy kis lyuk, egy pukli is elég az eséshez.

2021. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%
"Főútvonalon viszont nem mindig van lehetőség az ő sebességére lelassítani, hogy aztán majd ha nem jön szembe senki, megelőzzem".......MINDIG VAN LEHETŐSÉG LELASSÍTANI!
2021. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
24%
Én megelőzöm sávon belül, mert a biciklisek nagy része az út szélén megy. Ha meg nem megy a szélén akkor rádudálok hogy húzodjon már ki a szélére.
2021. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%
15-ös! Így viselkedik az, aki még soha nem ült bringán, ám egy nagy paraszt. Nagyon ellenszenves és veszélyes
2021. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A "nincs lehetőség lelassítanit" úgy értem, hogy 90-nel menne a sor, én meg tötymörgök a biciklis mögött 20-szal, az is balesethelyzetet tud teremteni, habár nem a biciklisnek. Egyetértek a nyugati mentalitással, viszont sajnos Magyarország útjain úgy vettem észre, hogy azokat dudálják meg nyomják le, akik szabályszerűen szeretnének közlekedni, meg anno a szüleim is azt verték belém, hogy ne legyek mazsola sofőr, mert miattuk (is) vannak a balesetek.
2021. jan. 14. 14:44
 18/25 anonim ***** válasza:
12%

15-nek

https://www.youtube.com/watch?v=fbP38PY19eo

0:17 bírósági ítéletből:

"...1 méteres, biztonságos oldaltávolság..."

A KRESZ ugyan nem szabályozza, de a bíróság kimondta a minimum távot. Ez tényleg a MINIMUM!

A legtöbb helyen anno úgy tanították, hogy annyi helyet hagyj a biciklis mellett, amilyen magas! Ez egy igazi jó tanács!

2021. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%
17 mindegy, hogy érted. A követési távolságot ellenőrizd a mögötted haladóhoz, ha nem tartja, tedd ki a vészvillogót és lassítani fog, ahogyan te is teszed....és akkor szépen "tötymörög" mindenki tovább!
2021. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
94%
#6,#9 és mindenki más, aki #5-öst lepontozta, linkeljétek már be a KRESZ paragrafust, ahol 1,5 méter le van írva!
2021. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!