Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire volt jogos a rendőri...

Mennyire volt jogos a rendőri intézkedés?

Figyelt kérdés

[link]

A Kresz TV nevű youtube csatornán a kreszprofesszor azt mondta, hogy át szabad menni autóval a zebrán, ha ezzel nem akadályozzuk (/nem kényszerítjük megállásra) a gyalogost

És akit a fenti videóban megbüntettek jó messze volt q gyalogostól.



2021. jan. 25. 19:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Melyik? Hány percnél?
2021. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti.
2021. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

A videón az összes intézkedés jogos volt.

Gondolom a 3.34 körülire gondolsz.

[link]

Amikor a szürke gk nagy sebességgel áthajtott a zebrán, a gyalogosok már megkezdték az átkelést. A szürke gk vezezője legalább 3 jogszabályt sértett meg, és ez kiemelten balesetveszélyes helyzet volt - az ő hibájából.

A fenti linken található jogszabály kigyűjtés átilvasása után neked is efyértelmű lesz.

2021. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Jó messze?

Én úgy látom, ha a gyalogos nem áll meg, akkor "találkoznak".

A belsőbb sávban megállt a másik autó, ezt észlelnie kellett, ezzel szemben úgy ment át a zebrán (most vegyük ki a 2 gyalogost), hogy nem tudom láthatta-e, hogy balról érkezik-e a másik által átengedett gyalogos.

Nálam több rendbeli a kötelezettség mulasztás.

2021. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Bocs nem írtam

4:10 után

2021. jan. 25. 19:58
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

A belső sábvan megállt az autó a gyalogosok miatt. A külső sávban nem láthatta, hogy nem lép ki elé valaki, esetleg egy gyerek.

Tehát: ha a másik sávban megáll egy autó, jobb ha te is megállsz.

2021. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

#3 vagyok. A 04.10-es ugyanaz, csak epres. Teljesen jogos volt az intézkedés!

Olvasd el a jogszabályt légyszíves!

2021. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%

“ Bocs nem írtam

4:10 után”



Öö, mondd kérlek, hogy nem vezetsz!

2021. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
6%
4:10 utáni tényleg nem tűnik vészesnek. A gyalogost nem szabad zavarni, de szerintem ő ennek megfelelt.
2021. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jogos volt. A bal oldalról már zebrán voltak, a jobb oldalról is le akartak lépni és akkor még ott van a belső sávban megállt autó is. Ez egyértelműen büntetés, ez nem egy sima elnézés vagy lehetett volna szebben is kategória. Ez hibázás keményen.
2021. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!