Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok kötelesek letakar...

A kamionosok kötelesek letakaritani a havat és a jeget az autóról mielőtt elindulnak?

Figyelt kérdés
Épp most jöttem hazafelé reggel 5:30 tehát elég sötét volt még és a kamion ponyvájáról hatalmas táblákban esett le a jég, ha nem satuzok akkor valószínűleg el is kaptam volna, igazából ezzel veszélyezteti a többi közlekedőt nem? Nem akartam levideózni mert gondoltam úgyis baszhatom mert engem vesznek majd elő amiért vezetés közben telefonozok. A kérdés igazából az hogy mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Vegyek egy kamerát a kocsira?

2021. febr. 10. 06:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Minden kérdésre,Igen a válasz .
2021. febr. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Kötelességük (lenne) járművük tetejéről indulás előtt letakarítani a havat/jeget.
2021. febr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%

Igen.


De.

Lemaradsz a kamiontól vagy megelőzöd.

Vegyél, jól jöhet.

2021. febr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
De csak olyan kamerát, amelyiken éjjel is legalább fullHD-ban látszik a rendszám. A többinek nincs értelme.
2021. febr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Hasonlóképpen kötelesek lennének letakarítani, ahogy a traktorosok is a sarat. De hát ez egy ilyen ország.
2021. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Igen, le kell takarítsák. Sajnos nálunk sok esetben nincs erre kialakított beálló nekik, a pótkocsira felmászni meg veszélyes (főleg amikor jeges). Az már az ő döntésük viszont, hogy ennek ellenére elindulnak. Persze lehet pattogni, hogy akkor kirúgják, OK, és amikor agyonütsz valakit a leeső jéggel, a börtön jobb lesz? Egyébként meg el lehet menni kultúrált nemzetközi céghez dolgozni.
2021. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Én is így mentem múltkor pályán, olyan jégdarabok hullottak le a kamionról, h "öröm" volt nézni. Nagy követési távolságot kell tartani, aztán amint lehet, megelőzni minél gyorsabban.
2021. febr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Most én is azt csináltam, lemaradtam tőle bőven, gondoltam inkább érjek haza fél órával később minthogy soha
2021. febr. 10. 12:49
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
Csak picit gondoljatok bele, egy szűk parkolóban hogy lehetne ezt kivitelezni. Alapból nem is lehet nagyon felmászni. Fent pedig full jég az egész, 4 meter magasan kell akrobatázni. Erősem életveszélyes kategória.
2021. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha baleset történik miatta akkor elég durván büntetnek.
2021. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!