Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok kötelesek letakar...

A kamionosok kötelesek letakaritani a havat és a jeget az autóról mielőtt elindulnak?

Figyelt kérdés
Épp most jöttem hazafelé reggel 5:30 tehát elég sötét volt még és a kamion ponyvájáról hatalmas táblákban esett le a jég, ha nem satuzok akkor valószínűleg el is kaptam volna, igazából ezzel veszélyezteti a többi közlekedőt nem? Nem akartam levideózni mert gondoltam úgyis baszhatom mert engem vesznek majd elő amiért vezetés közben telefonozok. A kérdés igazából az hogy mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Vegyek egy kamerát a kocsira?

2021. febr. 10. 06:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én értem hogy nehéz de valahogy meg kell oldani, vagy ő hal meg vagy én? Ez elég hülyeség így
2021. febr. 11. 05:05
 12/24 A kérdező kommentje:
Be kell rakni a kocsiba egy létrát vagy valamit
2021. febr. 11. 05:05
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Meg lehet oldani, csak akarni kell. Nekem 4 méteres teleszkópos létra van mindig a vontatóban. Ha odaspanizod a póthoz el sem tudsz vele dőlni. Plusz lehet kapni biztosító hevedert (plusz kötelet/karabínert) amivel oda tudod magad fogatni a létrához és így lezuhanni sem tudsz amikor a havat tolod le. Ja és kell valami olyan alkalmatosság amivel le tudod tolni a havat/jeget a pót tetejéről. Ez a felszerelés egy százasból simán kijön és egyszer kell megvenni. Kicsit macerás és időbe telik, de százszor jobb mint összetörni valakit, vagy mint a pótkocsi csúszós tetején mászkálni 4 méter magasan.
2021. febr. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
22%
Aha. 100ast rákölteni a létrára, hogy utána odaspaniferezd magad, meg ilyenek, mint valami alpinista. Nem beszélve arról, aki naponta cseréli a pótkocsikat, a sok odafigyelés meg sietés közben még az hiányzik, hogy a létrát is pakolgasd meg kötözgesd. Nagyon ideges lennék én is, ha totálkárra vágná az autóm egy rámeső jégdarab, de teljes mértékben átlátom, hogy egyszerűen nincs hogy letakarítsák.
2021. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
14%
az lenne, de tudod ki maszik fel ora... 4 meter magas a teteje, csuszos,jeges, ha onnan lezakozol bele is halhatsz. Nem beszelve arrol hogy ha esik a ho folyamat akkor nem vagy elorebb semmivel, bemesz egy alagutba ahol + fok van, ho megolvad, kijossz ahol - van megint jeg lesz. Szoval inkabb az autosok verjek a fejukbe hogy vigyazzanak a lehetseges veszelyre, ha meg megis lesz ilyen akkor max anyagi kar fog keletkezni
2021. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
belehalni meg nem fogsz ha radesik a jeg nem kell itt a hiszti... Ez a mendemondaja az ellenzeknek
2021. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
ja es ha meg megbuntetnek erte (mert valamit orokke okolni kell) akkor inkabb fizetek mint hogy osszetorjem magam. Nehogy azz higyjetek hogy a "nyugati" soforok akarmennyivel is figyelmesebbek, jobban beleszarnak az egeszbe mint a keletiek
2021. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem kívánok senkinek semmi rosszat, de aki más életén spórol hamar rosszul jár. Ne adja isten de ha egyszer a te vagy a gyereked kocsijával történik ilyesmi, esetleg baj lesz belőle akkor is azt fogod mondani hogy felesleges letakarítani? Egy tapasztalatlan sofőr hamar megijedhet félreránthatja a kormányt, már 50nél is lehet komoly baleset, akkor a családjának majd azt mondod hogy felesleges letakaritani?
2021. febr. 11. 15:10
 19/24 anonim ***** válasza:
91%
14-es, nem kötelező úgy csinálni ahogy leírtam. Nem is kötelező letakarítani a pót tetejéről a havat. Meg lehet várni míg elolvad. :D Szerintem így a legbiztonságosabb, ahogy leírtam. Ja hogy meló van vele? :D Az meg hogy 100-at ráköltesz... Ha felmászol a pót tetejére és leesel az többe fog kerülni. Ha nem takarítod le és rendőr kivesz miatta, az is. Plusz nem mehetsz tovább míg le nem takarítottad. Ha valakit vagy valakinek a járművét összetöröd a lezúduló hóval/jéggel mondjuk egy körforgalomban vagy egy autópályára felhajtás során, arról meg ne is beszéljünk. Amit leírtam az a legolcsóbb és legbiztonságosabb módszer jelen pillanatban. Egyébként meg nem is mindennapos az a helyzet hogy takarítani kelljen a pót tetejét. De keressétek nyugodtan a kifogásokat hogy mé' nem keee' letakarítani a pótot, kedves kollégák! :)
2021. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%

Kezdjük ott, hogy általában a kamionsofőrök alkalmazottak egy cégnél, elég durva lenne felszerelésekre százezer forintokat költeni, aztán lehet 2 hét múlva más viszi el a gépet a létrával.

Kérdezőnek pedig: ezerszer veszélyesebb a sofőrre tekintve az, ha minden reggel fel kell mászni a kamion tetejére. Gondolj már bele, milyen rizikós a művelet. Ha esik, garantált csonttörés, akár gerinctörés is lehet, vagy simán szörnyethal.

2021. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!