Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha sebessegben akarok parkolni...

Ha sebessegben akarok parkolni akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Úgy allitsam le az autót hogy mar 1-be van, van miután leallitottam utána tegyem sebességbe?
2021. febr. 14. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mindegy.
2021. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
mindegy, az eredmény ugyanaz
2021. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Én megállás után, még járó motornál, sebességben hagyva, kinyomott kuplunggal és benyomott fékkel állítom le, majd behúzom a kéziféket, aztán pedig felengedem a kuplungot és a fékpedált.

Így szoktam meg, és ilyenkor eggyel kevesebbet kell kuplungolni, bár így meg tovább tartom kinyomva, de azt is tudom, hogy álló motornál kuplung nélkül is be lehet tenni sebességbe.

2021. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok biztos abban hogy járó motornál 1-esben hagyva a leállításnál nem fog ugrani a kocsi, én hivatásos sofőrnél is úgy láttam kamaszkoromban, hogy leállította a motort amikor már nem kellett korrigálni a parkolást, és berakta sebességbe.
2021. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
Még annyi, hogy ha lejtőn vagy, akkor hátramenetbe tedd, ha emelkedőn, akkor pedig egyesbe, tehát mindig ellenkező irányú fokozatba, mint amerre legurulna az autó. A kereket pedig érdemes úgy kormányozni, hogy ha elindulna az autó, akkor az első kerék találkozzon a padkával, tehát az út jobb szélén megállva lejtőnél jobbra, emelkedőnél balra tekerve.
2021. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha a motor leállt, és kinyomott kuplunggal állítottad le, akkor már nem fog az ugrani sehova.
2021. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
#5: Miért jó, ha visszafelé "akar" forogni a motor? Sok helyen olvastam ezt, de még nem kaptam rá épkézláb magyarázatot.
2021. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
nènyegèben mindegy, annyi hogy ha pörög a motor, kuplungot kell nyomnod, vagy lefulladsz
2021. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Jobb ha leállítás után teszed sebességbe, nehogy az legyen, hogy felengeded a kuplungot és ránt egyet az autó :D
2021. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És ha uresbe állítom le akkor is nyomjatok a kuplungot?
2021. febr. 14. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!