Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Működő hátsó lámpák nélkül...

Működő hátsó lámpák nélkül melyik biztonságosabb? Vészindexszel menni vagy anélkül.

Figyelt kérdés

Holnap viszem a motorom szervizbe, mivel az előző tulaj által beszerelt LED-es kínai csoda eddig bírta, megint megszakadt valahol a kábel. Vettem gyári lámpát, ki kell cserélni.


El kéne jutnom a szerelőhöz, Budapest külvárosán keresztül kb 10 km kifele, holnap kora délután. Ti folyamatos vészindexet használnátok, vagy semmit? Se féklámpám, se helyzetjelzőm nincs hátul. Se trailer lehetőség.


Haza tök sötétben jöttem, miután láttam 2 napja, hogy nem működik. Végig vészindex, amikor meg indexelni kellett, addig kikapcsoltam a vészindexet, hogy lássák a többiek, merre indexelek.


Ti vészindexszel mennétek, ahogy én csináltam, vagy simán, ahogy amúgy, mindenféle vészindex nélkül. Ha trailerre nem lenne lehetőségetek.



2021. márc. 9. 22:41
1 2
 11/13 veterán vas ***** válasza:

Nincs itt semmi sem burkolva.

Először is, féklámpa nélkül nem lehet közlekedni,

másodszor, sosem hallottam még ilyen nevű berendezésről.

Vészvillogóról tudok és elakadásjelzőről.

/és a rádiókabaréban Bödőcs mondott olyat, hogy a "négyesindex"/ ;)

2021. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint értetted, nem? Akkor minek kötekedsz? Frusztrációd vezesd le máshol, köszi. Te kis Grétsy László. A nyelv egy élő valami, azaz ha használják és értik is, és nem nyelvtani helytelenség, akkor szerintem felesleges ilyenekért beleállni a másikba gunyoros, cinikus módon.


Tudom, hogy nem lehet úgy közlekedni, ezt írtam is. Meg azt is, hogy nem volt trailerre lehetőség. De mindkettőt írtam már korábban többször is. Nem megy az értelmezés?

2021. márc. 14. 00:06
 13/13 veterán vas ***** válasza:

Ha van időd és kedved, írd már le légy szíves, hogy mi a cinikus/gunyoros abban a válaszomban, hogy "féklámpa nélkül nem lehet közlekedni" vagy abban hogy "sosem hallottam ilyen nevű berendezésről"?

Érdekelne.......

2021. márc. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!