Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy a közlekedé...

Miért van az, hogy a közlekedési összetűzéseknek (road rage) 98%-a sima provokálás vagy önbíráskodás?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg ezt a videót. Nem mondom, hogy jó ez így amit elkövetett a BMW-s, de könyörgöm, csak a kanyarodáshoz lépte át a záróvonalat (nem akart 800m-t kerülni egy nyomorult bekanyarodásért) erre az ostoba videós ledudálja, mert nem tetszik neki. És mégcsak nem is veszélyeztette, mert simán megtudott állni féktávon. Ez önkéntes rendőrködés!


[link]


Miért nem lehetett volna csak magában elmormolni egy "anyád" szöveget és mindenki ment volna tovább a dolgára? Ehelyett ez az "önélzetes kis latol" kiprovokált egy közlekedési balhét, amire semmi szükség nem volt.

A BMW-snek meg nyilván felment a pumpa, mert senki nem szereti, ha ledudálják én se pedig én csak egy kis Fabia-t vezetek, de volt már, hogy én is beintettem másnak amiért annyi ideje van, hogy játssza a rendőrszerepet.


És tényleg komolyan gondolom a kérdés, adjatok normális választ senkit nem akarok bántani. Miért van ennyi önkéntes rendőr az országban miközben a jóval kényesebb dolgokat elkövető hatalom ellen meg senkinek nincs ilyen erőteljes véleménye?



2021. ápr. 10. 12:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kérdező, megnéztem a videót, de hogy ezek alapján te hogy tudsz a bmw-s oldalára állni??? Csak nem te voltál a fenyegetőző?
2021. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

,,BMW-snek meg nyilván felment a pumpa...”

Fel. De az emberek 99%-a tudja ezt kezelni, a maradék 1% pedig a felvételen látható idegbeteg állat.

2021. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, azért aki ennyit nem tud tolerálni és emiatt képes másokat TÉNYLEG veszélybe sodorni, saját idejét sem kímélve, az nem biztos, hogy igazàból alkalmas bármilyen veszélyes üzem üzemeltetèsére - márpedig a gépjárművezetés az.
2021. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

#1: Hol volt itt veszélyhelyzet mondd már meg!? Bőven befordult addigra a BMW-s, amikorra a videós elkezdett volna kigyorsítani.


Annyi történt, hogy a BMW gyorsan balra akart osonni (még indexelt is mily csoda, hiszen tényleg nem akart bunkó lenni csak nem akart feleslegesen visszafordulni) erre ez a házmester macskajancsi irigységtől viszkető tenyerével nem bírta nem megállni, hogy ne dudáljon rá, mert #köcsögbéjemvés.


Ez legalább annyira hányinger viselkedés, mint a valóban elitélendő bunkó német prémium büntetőfékezések.

2021. ápr. 10. 15:27
 15/24 A kérdező kommentje:
#13: A sunyi alig indokolt ledudálás az egyik legpofátlanabb, leggyávább bicskanyitogató közúti megnyilvánulás.
2021. ápr. 10. 15:28
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire kell idegbajosnak lenni ahhoz, hogy valaki rád dudál, mert szabálytalankodsz, erre a fél városon végigkergeted.

Az ilyentől azonnal elvenni a jogsit minimum fél évre, addig sem veszélyeztet másokat.

2021. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"#13: A sunyi alig indokolt ledudálás az egyik legpofátlanabb, leggyávább bicskanyitogató közúti megnyilvánulás."

Ha ezt így gondolod, kérdező, akkor nálam egy kalap alatt vagy a segghülye, agybajos, videóban látható bmw-ssel.

2021. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért én nem szoktam dudálgatni, de az biztos, hogy a béjemvés nem százas, egy rádudálásért ilyen cirkuszt csinálni követni kilométereken át a másikat, az ilyenek komoly mentális problémája van.
2021. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező egyre mélyebben szaladsz befelé a f*szerdőbe, tátott szájjal, virágzáskor.
2021. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Sunyi, meg alig indokolt? Mit nézel, a cseh 2-t???


Sunyi nem lehet, mert elég explicit volt: átlépte a záróvonalat, rögtön jött is a duda.


Az hogy indokolt-e, relatív, de ha ez egy váratlan manőver volt a követő autó vezetője számára, akkor indokolt figyelmeztetés.

2021. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!