Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki eléd vág jobbról és hirtelen befékez?

Figyelt kérdés

Pedig volt helye, hogy ne kelljen így viselkedni.

Szerintem önbíráskodás történt, erő demonstráció, komplexus teregetés


Talán van róla videó, mert 6.32 kor haladt el egy benzinkút lejártnál.


Rendőrség eszembe sem jut, azok nem megoldást, hanem extra problémát jelentenek mindenkinek.


Mégis, miért tesz valaki ilyet?

Én 29 tonnát viszek, ő max 2-t. Jó neki, ha letolom?



2015. márc. 6. 07:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
belementél vagy nem?r
2015. márc. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért reklámozod, hogy túlsúllyal jársz?:D


Egyébként utólag semmit, sajnos sok a türelmetlen, eszetlen ember (meg még amit felsoroltál), viszont sajnos az ellenpélda is, aki bent felejti magát a belső sávban 40-nel stb stb. Bár kérdés, hogyan fordulhatott elő, hogy 40 tonnás szerelvénnyel van jobbra tőled olyan sáv amiből elédkerülhet bárki is.

2015. márc. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megéri belefeccölni egy pártízezres fedélzeti kamerába, sok bosszúságtól menthet meg. Ugye bevágásnál mondhatja hogy TE nem tartottad a követési távolságot, míg egy videó ezt meg tudja cáfolni.
2015. márc. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 úgy tud előfordulni, hogy lehajtó sáv volt. Felesleges volt onnan még elé vágni egy nagy tömegű járműnek, lefékezni előtte, majd újra gyorsítani, és lekanyarodni.


Kamera jó ötlet!

Többieknek is köszi a kommenteket!

2015. márc. 6. 08:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzáteszem a kamerához, hogy ha nemzetközi fuvarozó vagy akkor érdeklődj a köztes -és célországok szabályozásairól, mert néhány országban tiltott a kamera.
2015. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint a lassító sávon megelőzött jobbról, bevágott eléd, lefékezett, majd újra kiment a lehajtóba, felgyorsított és elhagyta az utat?
2015. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem volt félelemérzete az biztos, én akkor is hagyom menni a kamionosokat ha szabálytalanok (sokszor azok), nem fogok harcolni se velük se buszokkal.


a kamera a legjobb ötlet, de valóban figyelj rá, hogy hol illegális, bár lehet, hogy ahol be van tiltva, ott csak a személygépjárművekben nem engedélyezik, nem tudom, utána kell járni.


ha most belerongyoltál volna, akkor egy rendes helyszíneléskor ki kellett volna derítsék, hogy féktávon belül voltál.


A másik dolog viszont az, hogy Magyarországon nem szokás hagyni, hogy valaki besoroljon az ember elé az autópályán, vagy megszűnő sávban. Persze ha haladok 90-el a sima főúton és valaki 0-ról akar besorolni, nem fogok padlófékezni miatta, de ha csak max olyan 20km/h van közöttünk, akkor hajlok arra, hogy elveszem a lábam a pedálról és adok neki időt bejönni.


Sajnos ez itthon nem jellemző az emberekre, ezért is vannak akik idegbetegek, mondjuk azok más helyzetben is ostobák. Itt csak arra akarok mutatni, hogy talán te is ilyen helyzetben voltál, hogy be akart jönni, de te nyomtad a gázt és nem engedted. (Persze nem is kötelességed) Nem mondom, hogy így történt, csak megjegyzem, hogy szokott ilyen is lenni.

2015. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6 igen, így pontosan

#7 jóval mögülem indult, balról üres volt a sáv, ott is tudott volna előzni. Amikor elém vágott, fékeztem, és elkerültem a balesetet, de centiken múlott. Nem vagyok paraszt az úton, saját fenekem féltem, amikor ilyet tapasztalok, mert ha erősebben fékez, nehezen bizonyítja bárki, h egy szándékos szabályszegő okozott balesetet és nem az, aki bele rongyolt...

2015. márc. 9. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Osztom a hetes véleményét. Viszont ha tényleg ez történt ,akkor volt ott előtte más is. Direkt azért csinálta, hogy veled baszakodjon. Tehát tettél előtte valamit már.

2015. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bármi történt előtte, ez akkor is szabály ellenes és veszélyes. Az hogy az párja felbosszantotta otthon, nem ok arra, hogy ilyet csináljon. Ha nem én vagyok ott, baleset lett volna belőle.
2015. márc. 9. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!