Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy nem adtam meg az elsőbbséget az egyik munkatársamat?

Figyelt kérdés
Egyszerre értünk a kereszteződéshez, ő biciklivel jött szembe velem, amikor a magasabb rendű úthoz értünk. Ő egyenesen át akart hajtani a kereszteződés, én pedig balra akartam fordulni. Ebben az esetben nyílvánvaló, hogy neki lett volna elsőbbsége. Én viszont (mivel nem jött senki a főúton) behajtottam a kereszteződésbe, egy kicsit balra is fordultam, közben indexeltem, és csak azután álltam meg, a kereszteződésben, hogy elmenjen. Azóta is lelkiismeret-furdalásom van, mert ilyen nagyot hibáztam.

2021. ápr. 16. 18:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor ne is írjak neki, hogy hibáztam, és sajnálom?
2021. ápr. 16. 21:09
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha akarod írhatsz neki, maximum legyint rá. Te ismered jobban.
2021. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Annyira sajnos nem ismerem, mert másik részlegen dolgozik, csak néha váltunk egy-két szót egymással. Meg köszönünk, ha összefutunk.
2021. ápr. 16. 21:12
 14/15 anonim ***** válasza:

Így a leírás alapján semmi hibázást nem látok.

Ha mondjuk megijesztetted, le kellett lassítania, vagy megállt, az hibázás volt. De azt nem írtad. Ha csak beálltál, várva, hogy elhaladjon, az teljesen jó és szabályos.

2021. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyiért Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Olyan esetem nekem is volt, hogy nem adtam meg elsőbbséget, pedig kellett volna. Röviden felvázolom a szitut.


Családi kirándulásra mentünk több családdal, több kocsival. Követnem kellett a másik család kocsiját és közben nem figyeltem eléggé a kereszteződésben. Egyenesen elindultam, miközben a balról érkező autónak be kellett fékeznie, hogy ne ütközzünk össze. (lakott területen voltunk, 40-50-el mehetett kb.)


A családtagjaim részéről szitkózódást, beszólást, sértegetést kaptam. A következő utca jobb szélén megálltunk, majd az apám kipaterolt a vezetőülésből. Verbális megszégyenítést kaptam a családtagoktól. Anyám már úgy beszélt az esetről, hogy kis híján ott maradtunk volna, ami azért túlzás. Azóta szinte nem is vezetek...


Az a lényeg, hogy hiba, ha nem adsz elsőbbséget, de nem lesz automatikusan tragédia az esetből. Ha túl sokat görcsölsz egy veszélyes helyzet után, az is lehet nagyon káros. Tanulni kell a hibákból, nem pedig rettegni.

2021. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!