Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tudnék tenni a közlekedésb...

Mit tudnék tenni a közlekedésbiztonság javulásáért?

Figyelt kérdés

Hosszú ideje vezetek, és mindig km-re pontosan betartom a sebességhatárokat, sokszor alatta is megyek. Idegesítenek a száguldozó autósok, Budapesten van belőlük rengeteg. Dühöt és félelmet érzek ha meglátok egyet és mögöttem van egy és nem tud tőlem menni akkor le szoktam neki fékezni akkor majd elmegy a kedve a száguldózástól ha meg megelőz akkor jól levillogom vagy felveszem kamerára.

Jelenleg 21 esetben tettem feljelentést a rendőrségen, csak néhány példa szembe sávban előztek, féklámpát villogattak előttem aztán elhúztak, kimutattak az ablakon valami csúnyát. De sima eseteket is felveszek amikor egy autós gyorsan megy és azt szoktam otthon nézegetni. Illegális gyorsulási versenyekre gyakran kihívom a rendőrt. (Vácin meg Hungárián szoktam tapasztalni ilyen jelenséget).


Mélyen lesújt és fel háborít a magyar közlekedési morál. Undorodom a suttyó emberektől legszívesebben ki tudnék nekik köpni hogy el csúszanak. Olyan szabályrendszer kéne ide mint ami Svácjban van hogy 50 helyett 51 el mész már jön az 4000 eurós bírság és a járművet azonnal hatállyal lefoglalják és elárverezik! Akkor nem lenne ennyi baleset, veszélyes szituáció és az emberek nem mernének gyorsan menni.


Hogy tudnám segíteni a rendőrség munkáját? Hogy szigorodjanak a szabályok és be is tartsa azokat a nép?


Most is remegek az idegtől miközben írom. Elnézést ha durván fogalmaztam.



2021. ápr. 30. 13:59
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Önkéntes rendőr vagy értem. Engem is idegesítenek a szabálytalankodók, de inkább a piros lámpán áthajtás és majdnem belém jönnek, nem adják meg az elsőbbséget, letolnak az útról, mert nekik nagyobb autójuk van stb., de azt sem értem aki a belső sávban megy lassan. A lényeg az, hogy ezt nem tudjuk megoldani, a kormánynak kéne helyrehozni a szabályokat, több rendőrt küldeni az utakra meg ilyesmik. Szerintem te sem vagy tökéletes mindig, ne tagadd. Amúgy ha egy picivel erősebb autója van valakinek, az könnyebben követ el valami szabálysértést, mint az 1.0-s yarisos, akinek ki kell facsarni a motort, hogy elérje a 100-at.
2021. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Én már elkezdtem büntetgetni a viselkedésemmel az ilyen sofőröket.
2021. ápr. 30. 14:10
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem az ilyen szándékosan belassítasz meg rávillogsz dolgokkal csak óvatosan. Mert lehet betartod a szabályokat és véd a törvény, de komoly baj is lehet belőle. Láttam már videót ahol a villogtatás után büntetőféket kapott az illető, vagy esetleg kiszáll és más komolyabb bajod lesz.
2021. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Fékezzen csak nyugodtan előttem! Van kamerám, addig tartott a jogsija legalább egy veszélyes hulladékkal kevesebb lesz az utakon! Volt már hogy meg akartak verni kiszálltak de lezártam a kocsit, kameráztam és elmentem
2021. ápr. 30. 14:14
 5/45 anonim ***** válasza:
88%

Ez csak kitaláció lehet. Nem tudom elképzelni, hogy valaki lehet ennyire házmesterlelkületű, feljelentgetős. A fenyegetések egyszerűen nevetségesek. Kiköpök hogy elcsússzanak. Aha. Egy gyerek szokott így fogalmazni, aki még csak hátul, a gyerekülésben ült, a kormánynál soha.

De ha feltételezem, hogy esetleg igazi a kérdés: "Mit tudnék tenni a közlekedésbiztonság javulásáért?" Először is fel kéne venni a közlekedés tempóját. Az óra szerinti pontos sebességhatáron vagy alatta menni a lehető legrosszabb. Ma már a legtöbben a navit nézik, ami pontos, és nem csak felfelé 5-6 km-t. Másrészt senki nem önkéntes rendőr, a saját, közlekedésről alkotott elképzeléseit nem kényszerítheti rá másra.

Konkrét példa: az M4 elkészültéig a félpályás szakasz. Végig 60-as tábla, az útszűkületeknél 30-as lassítóval. A kamionok tolták neki végig 80-al. Ha egy okosta megpróbált volna személyautóval 60-at kényszeríteni a kamionokra, mennyi lett volna a túlélési esélye? Többször jártam arra, nem volt más lehetőség, mint felvenni a többség tempóját.


Amúgy Svájcban sincs ilyen szabályrendszer, nem veszik el az autót, és nem kapsz horror büntetést 1 km/h túllépésért..

2021. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdés. Tényleg így érzek. ÓÓÓ dehogy is nem! Svácjban , Finnországban párral átléped a sebességet olyan bírság jön hogy a gatyád felkötheted illetve azt sem mert az is elúszik miatta... ez kéne a sok száguldozós patkánynak
2021. ápr. 30. 14:16
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Most már, látva a reakciókat, tuti kamu a poszt. Aki ilyen kemény gyerek, az nem ilyen ovodás stílusban fogalmaz.


Azt azért megnézném, amikor valaki lekamerázza, ahogy feltart, vagy "oktat" másokat, és a végén ezt a véglényt büntetnék meg.


Szerintem a rendőrségnél már a spam-be van irányítva a sok fontoskodó, okoskodó, feljelentgető emailje.

2021. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te magadat krenkölöd, és szinte keresed a lehetőséget, hogy feljelentést tegyél...? Nem röhögnek még körbe a rendőrségen?


Nem állítom, hogy oké a közlekedési kultúra. De te alaposan túllősz a célon....

A felmenőid viceházmesterek voltak? :-DD

2021. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a büntetgetést felejtsd el, mert ők is feljelenthetnek közúti veszélyeztetésért. Törődj bele vagy ne vezess. Ha provokálod ezeket az idiótákat, ne lepődj meg egy büntetőfékezésen vagy még veszélyesebb előzésen, ezeknek az agyuk helyén káposzta van. Tehát jó tanács: húzódj le jobbra és engedd el őket a picsuba, legyenek jó messze tőled amikor valamit elbaltáznak szépen szólva…
2021. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

> 21 esetben tettem feljelentést

> féklámpát villogattak előttem aztán elhúztak, kimutattak az ablakon valami csúnyát

> #bűnöző

> #Genszterek


Kedves Karen,

Én több mint 10 éve vezetek aktívan és talán ha 1 közúti konfliktusom volt összesen eddig (az sem volt valami nagy szó, pirosnál átüvöltött valami ideges tag hogy "anyád szeret?" :D), pedig szabálykövető és nagyon figyelmes vagyok (emellett igen feltűnő autóm van ami rendesen vonzza a tekinteteket).

Nem gondolod, hogy talán azért van ennyi konfliktusod az utakon, mert egy elviselhetetlen b***atlan némber vagy, akinek a hobbija az önkéntes rendőrködés és a másokkal való kiszúrás?

Tudod hogy tehetnéd sokkal jobbá a közlekedési morál átlagát? Ha befejeznéd a vezetést örökre és nem a belső sávban negyvennel próbálnád "nevelni" a többieket.

Tiszteletem...

2021. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!