Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üllői úton a Corvin parkoló...

Üllői úton a Corvin parkoló fele haladva, ahol majd a buszsávból fordulok jobbra, mennyivel korábban szabályos kimenni a buszsávba?

Figyelt kérdés
Ugye ott több kis utca van elé közel egymáshoz, a 2 sáv általában kb. araszol reggel, a buszsáv meg üres. Szabályosan csak közvetlenül kanyarodás előtt mehetek ki? Vagy mennyi fér bele?

2021. máj. 9. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Akkor mehetsz a buszsávba, ha a legközelebbi lehetőségnél elfordulsz. Ha buszsávban haladsz egyenesen, miközben van kanyarodási lehetőség, akkor szabálytalan vagy, amiért megbüntethetnek.
2021. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdés, értem mire gondol. Nincs definiálva, de a kérdésed mögött azt érezni ki, hogy gyorsításra utaznál, nem elsősorban a végén történő lefordulásra. Nos az a helyzet, hogy a rendőrbácsi meg fog csekkezni ha nem a végén mész csak ki, hanem 100 métereket hasítasz a buszsávban, még ha végig jobbra is villogsz közben (ami egyébként alap legyen ilyenkor)
2021. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott sorolhatsz be a buszsávba kanyarodáshoz, ahol záró- és terelővonal van, a terelő értelemszerűen a te oldalad felől. Ez tipikusan néhány méterrel a kereszteződés előtt van. Igen, előfordul , hogy a buszcsorda miatt a külső sávban kell várakoznod, amíg ki tudsz sorolni, de ugye ez abszolút indokolt, forgalmi okból történő akadályozása a külső sáv forgalmának.
2021. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan fogják szeretni :)
2021. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig amúgy amióta arra járok minden nap, 1 utcával korábban ki szoktam fordulni ha nem jön semmi a buszsávból, ami 2 100-200 méter, tehát egy jobbos utcánál továbbmegyek a buszsávban és utána fordulok, közben indexelve, csak az első utcához érve veszem le mintha eltéveszteném az utcát...
2021. máj. 9. 11:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Itt nem kell várakozni a külső sávban, mert szinte sose találkozok busszal, ezért is kb 5 perces araszolás 20 másodperc alatt meg van így.
2021. máj. 9. 11:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahogy a terelővonalak engedik
2021. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

"tehát egy jobbos utcánál továbbmegyek a buszsávban és utána fordulok, közben indexelve, csak az első utcához érve veszem le mintha eltéveszteném az utcát..."


Remélem jó vastagon meg fognak ezért a szemétségért lőni.

2021. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mivel lesz jobb neked az, ha megbüntetnek ezért a durva bűncselekményért?
2021. máj. 9. 13:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, gondolom látod, hogy elég aktívan figyelik a pótlovak sávjait a rend éber őrei. De amit csinálsz, az szabálytalan. Lehet, hogy én a rendőr helyében két saroknyi buszsávhasználatért nem vennélek elő, de nem vagyok zsaru és főleg nem vagyok az a fakabát, aki téged ezért kiszed…


Tehát besorolsz a dugóba, ügyelve arra, hogy ne tartsd fel eközben a metrópótlót. Elaraszolsz a szaggatottig és kisorolsz. Ez az egyetlen garantáltan pénztárcabarát megoldás.

2021. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!