Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik villogtatnak, másoknál...

Akik villogtatnak, másoknál be szokott jönni?

Figyelt kérdés
Mert én lazán végigelőzök egy 5 km-es kamionsort a platós teherautómmal 110-el és sok jancsika villogtat meg mögém jön 0,5 méterre. Bár engem nem érdekel, hogyha egy fékezésnél kap egy hosszított platót az arcába, ha villogtatnak nem satuzok le 90-re és vágok be két kamion közé (akik szintén egymás seggébe vonatoznak). Az a kérdés hogy ez működik-e, mások le szoktak e satuzni és félrehúzodni.
2021. jún. 9. 13:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Ugyan két kamion közé nem csapok be, de ha látom, hogy nagyon nem bír magával próbálom minél előbb magam előtt tudni, hogy elhúzzon a 'csába, nehogy valami elhibázott manőveréből én jöjjek ki rosszul.
2021. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
Én nagyjából ott szarom le :D Ha előzésben vagyok belsőben, és a megengedett sebességgel haladok, az atyaúristen is villoghat, akkor sem fogok besorolni a kamionok közé. Nem használ megkülönböztető jelzést, akkor a KRESZ szabályai minden esetben ugyanúgy vonatkoznak rá is, vagyis ha én 130-as táblánál 130-cal megyek a belsőben (nem pusztán azért, mert ott érzem jól magam), akkor ő szabályosan közlekedve nem érhetne utol, és a villogásnak sem lenne értelme, mert azonos sebességgel haladunk, vagyis nem tudna megelőzni.
2021. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
35%

Mondjuk alapból nem 110-el előzök kamionsort. Nálam a megoldás, hogy előzésnél felgyorsítok 140 környékére, azt úgy viszonylag türelmesen kezeli a többség.


110-él mondjuk határeset, simán ki is lehet húzódni egy nagyobb kamion-hézagnál "satuzás" nélkül.

2021. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Ettől függetlenül vannak az agyatlanok, akiknek mindegy csak villoghassanak.


Az ilyen fel tud cseszni amitől én is agyatlan leszek.


Egyszer előttem mentek, tök lassan, kis kocsi.


Türelmesen értem utol, kamion előtt kisoroltam én is, de direkt nem noszogattam, nem másztam a fenekébe. 110-körül mentünk.


Erre érkezik a hülye gyerek béjemvéjvel, kiló ötvennel. Mire tükörből észleltem, már jobbról próbált lendületből bebombázni elém ami nem sikerült ezért beállt mögém villogni.


Na itt felcseszett, satufék, ki a két kamion közé. Hülye gyerek beállt a kis kocsi mögé, én meg annak rendje és módja szerint beálltam az ő seggébe.


Kicsi kocsira villogott, az ideges lett, lelassított kamion tempóra én meg bele álltam a BMW seggébe és vagy 10 percen át villogtattam a reflektort.


Nem mondom, hogy büszke vagyok rá, de tökre megérdemelte a bunkója :D

2021. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
szoktam látni hogy aki 130-140-el megy azokat is villogtatják
2021. jún. 9. 14:08
 6/31 anonim ***** válasza:
23%

ezen kár rágódni...emberi tulajdonsá, hogy aki teheti, az eg akarja mutatni ő milyen nagy arc, tökös csávó...


De mentségükre mondanám annak a két-három villogós toakodónak, hogy igenis hasmemése van, rettenetesen kell hugyoznia, esetleg a barátnője rátelefonált hogy elmen a férje, van egy szabad órája, tereszben várlak szivi..

Nos az élet ilyen...hagyyni kell a fracban...ha teheted, állj félre, oszt hadd menjen...



Most mem a satuzós vasalt herezacskósra gondolok...az már túl nagy arc..mint tegnap látható volt, a bírót is alázta...

2021. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

Én csak jókat nevetek, hogy mögöttem az idióta a seggembe mászik, villog. Mivel eleve én is túl lépem (igaz nem sokkal) a max sebbeséghatárt, így nem kényszeríthet sem a gyorsításra, sem arra, hogy 2 kamion közé bemenjek. Szépen haladok tovább, és amikor látom, hogy balesetmentesen áttudok menni a másik sávba, akkor szépen átmegyek. Addig nyugodtan villoghat nekem.

Bár vannak helyzetek amikor nem értem a villogás okát. Van amikor olyankor is villognak amikor látnia kell a sofprnek, hogy a lepkefingnyi rés sincs ahová besorolhatnék. Így letojom, majd megvárja míg szépen át tudok menni.

Egyébként ha azt látom, hogy aki mögöttem van, és gyorsan jön, de nem villog, nem mászík a seggembe, annak nagyon hamar utat adok. Aki nem tolakszik, annál gyorsabban igyekszem segíteni az útjában. Nem tudom ki villog, de leszokhatnának már róla.

2021. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

Villogtatják ??

Nem inkább villognak?

2021. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
29%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Nem láttam a szitut, nem tudom, hogy hányan jöttek a belsőben, milyen közel mentél ki elé.


Csak azt szajkózod, hogy te nem mész gyorsabban 110-nél.


Én mit tennék: ha látom, hogy egyedül jön a belsőben, inkább lelassítanék kamion tempóra, a te esetedben ez nem nagy időveszteség, majd ha elmegy akár gps 100-zal "előzném" a kamionokat. Ha kisteherautóval mennék, akkor vagy 90, kamiontempóval, külső sáv, vagy belső sáv óra szerint 130-cal.


Hangsúlyozom, semmilyen formában nem támogatom a villogtatókat és elítélem őket, DE én autópályára azért megyek, mert GYORSAN szeretnék eljutni A-ból B-be. Nem villogtatok és nem tolok senkit, de ha én gps 150-nel akarok haladni, akkor se önkéntes rendőrködjön előttem senki.


Ismerőssel megyünk német pályán, ő előzés után 210-220-as tempónál is azonnal húzódik jobbra, én meg furán nézek rá, hogy miért?

Hátha valaki gyorsabban szeretne haladni, mondja erre ő...

:-)

2021. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Andizsuzsi ***** válasza:
49%

"KRESZ szabályai minden esetben ugyanúgy vonatkoznak rá is"


Ahogy rád is, hogy a gyorsabb autót el kell engedned. (Nyilván a lehetőségekhez képest). De csak azért nem elengedni, mert te is határon autózol, ugyan olyan szabálytalan.

2021. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!