Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik villogtatnak, másoknál...

Akik villogtatnak, másoknál be szokott jönni?

Figyelt kérdés
Mert én lazán végigelőzök egy 5 km-es kamionsort a platós teherautómmal 110-el és sok jancsika villogtat meg mögém jön 0,5 méterre. Bár engem nem érdekel, hogyha egy fékezésnél kap egy hosszított platót az arcába, ha villogtatnak nem satuzok le 90-re és vágok be két kamion közé (akik szintén egymás seggébe vonatoznak). Az a kérdés hogy ez működik-e, mások le szoktak e satuzni és félrehúzodni.
2021. jún. 9. 13:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
50%

10-nek

" "KRESZ szabályai minden esetben ugyanúgy vonatkoznak rá is"

Ahogy rád is, hogy a gyorsabb autót el kell engedned"


Ha jól tudom pályán a max sebbeséghatár 130km/óra . Ha valaki betartja a sebbeséget, és 130-al megy, annak nem kell villognia, hiszen csak tartja a tempot az előtte szintén 130-al haladó autóval. De ha én 130-al megyek, akkor te jöhetsz a seggembe 180-al, nem foglak előre engedni, mert sietsz. Nem kényszeríthetsz senkit arra, hogy megszegje a kresz szabályát, és gyorsabban menjen a megengedettnél. Én biztos, hogy csak akkor mennék a másik sávba, ha úgy gondolom, hogy betudok sorolni. Tartsd be a szabályt, és mindenki elégedett.

2021. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Andizsuzsi ***** válasza:
19%

"Nem kényszeríthetsz senkit arra, hogy megszegje a kresz szabályát, és gyorsabban menjen a megengedettnél."

Nem is írtam ilyet.


"Én biztos, hogy csak akkor mennék a másik sávba, ha úgy gondolom, hogy betudok sorolni."

Ezért írtam, hogy a lehetőségekhez képest. Nyilván ha nincs lehetőséged sávot váltani, akkor nem kell. De ha van, akkor nem tarthatod fel a nálad gyorsabbat csak azért, mert 130-cal mész.

2021. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként ez a jelenség csak az M1esen és az M0án van, és mindig csakis magyar rendszámú autók, pedig tele van a pálya románokkal, bolgárokkal, stb, még ők sem villognak.
2021. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
27%

Emberek!

Ne essetek egymásnak!

Itt nem arról van szó, hogy 130-cal mész a belső sávban és ne akarjanak gyorsításra kényszeríteni.


A kérdező büszkén hirdeti, hogy hosszú időn keresztül fenntartja a kocsisort és aki reklamálni mer, neki az csak egy kis jancsi gyerek!

Bemegy a belső sávba gps 102-vel és önkéntes rendőrködik.

Mások gyorsabb haladását úgy akarja gátolni, hogy eléjük áll.

Egy magánember ne akarja betartatni a kresz szabályokat egy másik magánemberrel.

Mintha szándékosan akarná keresni a konfliktust.

2021. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
52%
Nyugi van, ez emberek idióták, frusztráltak. Azt hiszik, a 130 az a minimum, nem a maximum. Ha valaki 300-al menne, akkor is lenne valaki, aki 310-el előz. Agyhalottak. Engem általában nem érdekel, de ha látom, hogy már nagyon ideges, elengedem. Jobb az ilyet elengedni, mert különben felrobban a feje. Persze két kamion közé nem szoktam bevágni, nem szeretek szendvicsben lenni, meg különben sem vagyok hülye.
2021. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

#14-essel értek egyet.

Egyébként ha szíveskedik mindenki visszaolvasni az itt írottakat máris látszik miért rossz a magyar közeledés mert egyetlen egy dologra törekszik mindenki hogy betartson a másiknak.

Én ritkán szoktam villantani ha úgy látom elbambult de egyébként semmi értelme nincs ugyanis aki észnél van jobbra tart, akit pedig nem érdekel a környezete arra fölösleges.

Előzési szándékot szabad a villantással jelezni csak kényszeríteni nem a másikat arra hogy valamit végrehajtson.


Múltkor hozták a sötétített verdával a hős vezért. Jöttek vagy 200-zal, én 160-nal kerültem eléjük, miközben két kocsit előztem meg de ritka nagy állat módjára viselkedtek. Nem azért mert betartottam nekik mivel mindössze 10 másodpercet vettem el az életükből csak hát az a fránya türelmetlenség. :)


Engem majd megöltek úgy hogy a kocsi másodpercenként 44 métert tett meg. Rád a 110-zeddel gépfegyverrel mentek volna az 5 kilométeres sorral együtt.

2021. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
27%
engem autó pályán villognak le néha. Általában előzéskor 120 as tempóval megyek(110 es táblánál). Mikor utol ér villog. Ilyenkor kiteszem az indexet balra, jelezve hogy igen, láttam a szándékot, előzök, el foglak engedni. Akkor abba is hagyja a villogást. Vissza megyek jobbra. Ilyenkor átlagba indexel megköszöni az illető...
2021. jún. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
(bocsi, jobbra teszem az indexet.... a reggeli kv....
2021. jún. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Amúgy az m1-esen tapasztalom én is, főleg magyar rendszámos autóktól, egy román még életemben nem villantott rám. És ez nem bmw vagy merci suv sajátosság, 30 éves opel astrás is úgy villogtat mintha az élete múlna rajta, aztán 2 percig tart míg engem is megelőz miután lehúzódtam.
2021. jún. 10. 07:44
 20/31 anonim ***** válasza:
10%
Na akkor tényleg így van, pacsi. Már sokszor azon gondolkoztam, hogy az M1en valamelyik kamion mögött fogok inkább végigmenni, mert idegbeteg ott mindenki. 13as voltam.
2021. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!