Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik villogtatnak, másoknál...

Akik villogtatnak, másoknál be szokott jönni?

Figyelt kérdés
Mert én lazán végigelőzök egy 5 km-es kamionsort a platós teherautómmal 110-el és sok jancsika villogtat meg mögém jön 0,5 méterre. Bár engem nem érdekel, hogyha egy fékezésnél kap egy hosszított platót az arcába, ha villogtatnak nem satuzok le 90-re és vágok be két kamion közé (akik szintén egymás seggébe vonatoznak). Az a kérdés hogy ez működik-e, mások le szoktak e satuzni és félrehúzodni.
2021. jún. 9. 13:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, én inkabb röhögni szoktam rajtuk.

Velem 140-145-nél is ezt csinalják, nem sebességfüggő.

Ha utolérek egy furgont, kistehert vagy buszt aki csak 110-el előzi a sort, akkor tartom a távolságot, látom hogy ő is előz, de ők ki is szoktak sorolni amikor kell, ellentétben a "kalapos" sofőrökkel.

A belsősáv foglalókra rá szoktam villantani, aztán ha továbbra is alszik vagy a telefonját nyomkodja, akkor kisorolok én, és óvatosan elhaladok mellette.

2021. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
39%

Úristen, micsoda önkéntes rendőrök vannak itt!


Ha valaki rá mer villantani, azt személyes sértésnek veszi.

Az összes emberileg normális válasz pirosban van.


Egyesek állandóan példálóznak az általuk kaotikusnak vélt olasz közlekedéssel.

Igen, ők mennek, mint a meszes, DE nem szopatják direkt a másik autóst! Pl. körforgalom első kijáraton való kihajtáskor indexelés! Gyors autó elé való kihajtás.


Valakik állandóan "rémtörténeteket" mesélnek arról, hogy őket bizony levillogják!

Csak azt nem említik, hogy mekkora távolságra volt a gyorsan haladó, mikor kimentek eléje.

Yotube-n is úgy kezdődik majd minden videó, hogy az Audis büntető fékezik egyből, és az előzmény?

Nem várják meg, míg a gyorsan közeledő autós a belső sávban megelőzi a lassabban haladókat.

2021. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
56%

#Andizsuzsi: amiről te beszélsz az nem vonatkozik a gyorshajtókra... szép lenne már, ha a KRESZ úgy fogalmazna, hogy aki megkülönböztető jelzés nélkül túllépi a sebességhatárt, azt is el kell engedned, mert ő gyorsabban halad, mint te xD

Én csak akkor követek el szabálysértést olyan esetben, ha 130-as táblánál 130-cal előzök a belső sávban akár 5km-es sort, ha

1) megkülönböztető jelzést használó gépjármű próbál kielőzni, és nem hagyom,

2) ha a trabantom csak 90-nel megy, és a hosszantartó előzésem miatt feltartom a szabályos sebességgel haladni kívánó forgalmat,

3) ha olyan pöcs vagyok, hogy indokolatlanul a belső sávban haladásra életcélként tekintenék.


Nincs olyan sehol, hogy el kell engednem a szabálytalanul közlekedőt, főleg azért sem, mert (mint mondtam), nem érhetne utol, ha azonos, megengedhető legmagasabb sebességgel haladunk.

2021. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
#23 jobbratartási kötelezettségnek hívják az ilyesmit.
2021. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
77%

#24: igen, ami úgy szól, hogy ha nincs összefüggő járműoszlop tőled jobbra, akkor köteles vagy egy sávval jobbra menni.

Na most a kérdésben eleve ott a kamionok sora. Tehát aki 110-el előzi a kamionsort, az eleget tesz a jobbratartási kötelezettségének.

2021. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
77%
Én alapból igyekszek gyorsabban megelőzni a kamionsort, ha látom, hogy valaki közelít, hogy minél hamarabb elengedjem. De ha a seggemre jön, villog, akkor nem igyekszek, mert így is, úgy is szándékosan veszélyeztet, de nehogy azt gondolja, hogy ezzel a bűncselekménnyel célt ér...
2021. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
#25 nem is kért senki, hogy átugrass egy összefüggő kamionsoron :)
2021. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
61%

2) ha a trabantom csak 90-nel megy, és a hosszantartó előzésem miatt feltartom a szabályos sebességgel haladni kívánó forgalmat


vagy elvezi, hogy masokat szopat 110-el

2021. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
85%

Létezik jobbratartási kötelezettség, mint ahogy a villogós parasztokra is vonatkoznak olyan szabályok, mint a sebesség betartása, forgalom ritmusának felvétele (mert hogy az nem csak a "tötymörgőkre" vonatkozik).


Nincs joga a másik közlekedőt sem zavarni, sem veszélyeztetni. A seggében 50 centire villogással pedig pont ezt teszi.


Egyetlen joga van, lassítani és megvárni, hogy a másik befejezze az előzési manővert.


Jobbratartással jön mindenki, de azt az apróságot meg szépen elfelejtik, hogy a másik fél konkrétan bűncselekményt követ el az utakon.

2021. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
#26: részben én is így szoktam, de egyébként az sem szabályos, hogy a mögötted haladó viselkedése miatt te a megengedettnél gyorsabb sebességet vegyél fel előzéskor. Ha mondjuk te mindig szabályosan közlekedsz, megengedhető legmagasabb sebességgel, de mondjuk 110-nél bemérnek 130-140-nel, szerinted fogja érdekelni a rendőrt, hogy te most csak azért mentél 20-30km/h-val magasabb sebességgel, mert nem akartad feltartani a mögötted szabálytalanul haladókat?
2021. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!