Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik villogtatnak, másoknál...

Akik villogtatnak, másoknál be szokott jönni?

Figyelt kérdés
Mert én lazán végigelőzök egy 5 km-es kamionsort a platós teherautómmal 110-el és sok jancsika villogtat meg mögém jön 0,5 méterre. Bár engem nem érdekel, hogyha egy fékezésnél kap egy hosszított platót az arcába, ha villogtatnak nem satuzok le 90-re és vágok be két kamion közé (akik szintén egymás seggébe vonatoznak). Az a kérdés hogy ez működik-e, mások le szoktak e satuzni és félrehúzodni.
2021. jún. 9. 13:10
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
54%

30:

Nem lépem át a sebességhatárt, vagy nem jelentősen. Alapból megyek 120 körül autópályán, ha bemegyek kamionokat előzni, de senki nem közelít mögöttem, akkor maradok 120-nál, ha látom, hogy előzés közben valaki közelít, akkor gyorsulok 130-140-re. Eleve van hogy ezzel már nem is közelít, mert ő is szabályos. De ha 150-el akar menni, akkor is rendes vagyok vele, ha ő sem tapló, gyorsabban befejezem az előzést, de ez nem jelenti azt, hogy 150-ig gyorsulok. Ha rámegy a fenekemre, villog, akkor viszont nem leszek rendes, folytatom az előzést 120-al, mert ha gyorsulok is csak a veszélyt növelem, hisz akkor is a fenekemre megy, csak nagyobb sebességgel, az életveszéllyel fenyegetőzésnek pedig nem engedek.


Nyilván 110-es sebességkorlátozásnál más a helyzet, ott nem fogok 130-140-re felgyorsulni emiatt. Egyébként ez eleve ritkább, mert 110-es Budapest közeli szakaszokon általaban minden sávban beáll a forgalom, a vidéki autóutak, mint pl. M85 meg általában elég gyér forgalmúak ahhoz, hogy ilyen szituáció előforduljon.

2021. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!