Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nincs előjelző tábla...

Miért nincs előjelző tábla lakott terület közeledtére?

Figyelt kérdés

Kezdő futársofőr vagyok és amióta rengeteget bundeszezek, azóta feltűnt, hogy a lakott terület kezdete táblát sok helyen nem lehet időben észrevenni, mert sokáig takarja egy tereptárgy vagy olyan az út vezetése, hogy csak az utolsó pár száz méteren tűnik fel, amikor már bele kell fékezni, ha nem akarja az ember, hogy a kézi traffipax lekapja, mert berobban 70-80-al a lakott területre (kb. eddig lassul fékezés nélkül, gurulással az autó a tábla észlelésétől).


Kérdem én, miért nem lehet ezt normálisan előjelezni, mint ahogyan az elsőbbségeket is teszik? Vagy legalább akkor lenne az a szabály, hogy a tábla vonalától nem 50-et kell tartani, hanem lehessen kigurulni.



2021. jún. 27. 16:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem általában láthatók a táblák és motorfékkel én simán gurulok lassulva amikor meglátom a táblát és az teljesen optimális. Addig nem fogyaszt semmit az autó és stabil marad. Gurulni üresben vagy motorfékkel gurulsz? Ha üresben, akkor az a baj. Üresben miért kéne tudnod kigurulni olyan hosszan. Ha meg nem látható a tábla, akkor amikor meglátom motorfékkel lassítok le és kész. Nem fogok azért satuzni, mert nem tudják normálisan elhelyezni a táblát. Ennyi.
2021. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, velem is megesett, hogy meglepett a lakott terület kezdetét jelző tábla, csak szerintem ez messze nem olyan gyakoriságú és súlyosságú probléma, hogy emiatt tovább növeljük a járművezetőket érő vizuális ingerek számát.


Eleve Magyarországon simán kidobnak sajnos előjelzés nélkül is 50-es táblát 110-es szakaszra (időszakos terelésben láttam ilyet a 8-ason tavaly), ennek fényében 90-ről 50-re visszavenni a tempót nem is olyan ördögien nehéz ügy. (Vagy ha vastagabb talpú sofőr vagy, akkor mondjuk 115-ről 70-re...)

2021. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Sebességben gurulok, de nem szoktam visszakapcsolgatni. Nekem az a tapasztalatom, hogy ezeken a modern autókon már keveset ér a motorfék, mert olyan alacsony a menetellenállásuk, hogy a világból is kigurulnak.
2021. jún. 27. 17:58
 14/28 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#6

Igazad van, tényleg elnéztem egy 10-essel.


Én sosem fékezgettem, 6 évig vezettem otthon és emiatt sosem kaptam csekket.

2021. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

Akkor, kedves kérdező, ennyiből a sebességkorlátozó tábláknak is kéne előjelző tábla.

Jártál már a 81-esen?

Pedig tranzit útvonal.

Vagy felnősz a feladathoz, és nem osztod az észt kezdőként (nincs azzal semmi baj, hogy kezdő vagy, én sem úgy születtem, hogy több mint egymillió kilóméter volt a hátam mögött {pedig már bőven túl vagyok rajta}), vagy választasz egy másik szakmát, ahol minden kiszámítható.

De ilyen munkahely nincs.

2021. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg úgyis a cég fizeti a büntetést, annyira nem kell parázni.
2021. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%

"utolsó pár száz méteren tűnik fel"


és te nem tudsz kényelmesen 90-ről 50-re lassítani?

Nem kellene neked futárkodni, meg úgy összességében vezetni semmit

2021. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hogy nincs túl nagy motorfék, de úgy stabil és nem fogyaszt olyankor semmit az autó, szóval érdemes visszaváltogatni. Nekem benzines van, kicsi a motorfék, de azért van és mindig használom, mondjuk azért is mert nem túl erős a fék az autón gyárilag, de akkor is, sok előnye van.
2021. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen igaza van a kérdezőnek, egy ilyen előjelzéssel minimális befektetéssel (1 tábla), sok üzemanyagot meg lehetne takarítani hosszú távon.

Hogy miért nem létezik ilyen tábla, nem tudom, talán nem lenne egyértelmű, hogy az csak előjelző.

Amit tehetnének áthidaló megoldásként, hogy egy 70-es táblát raknak ki 1-200 méterrel előbb.

2021. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
78%

Lakott terület előtt már általában vannak közvilágítási oszlopok azokat azért észre lehet venni.

"A lakott terület csak az út egyik oldalán van" - akkor is látod, hogy épületek vannak ott.

2021. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!