Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóbaleset után újra autóba...

Autóbaleset után újra autóba ülni? Várom főként olyanok tanácsát akik jártak már hasonló cipőben.

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónapja autóbalesetet szenvedtem. Nem az én hibámból. A szemből érkező sofőr maradjunk annyiban, hogy nem vezetésnek megfelelő állapotban vezetett és átjött a sávomba. Fél frontális karambol lett, pont a sofőr ülésnél talált el. Én vezettem. Egyedül voltam. Szerencsém volt. Lakott területen belül mentem és épp, hogy csak elindultam otthonról tehát max 30-40 km/h val mehettem. Ez jól jött, mert a szemből jövő messze a megengedett 50 km/h felett jött belém. Sajnos a behorpadt ajtó eltörte a lábamat. Darabos combcsont törés.


A problémám az, hogy azóta borzasztóan rosszul érzem magam kocsiban. Néhány hetente kontrollra kell járnom a kórházba. A szüleim visznek fel, de rendesen rosszul vagyok az úton. Egyszerűen minden más autóst potenciális veszélyforrásként kezelek, hiszen sosem tudhatod épp hirtelen melyik fog áttérni a te sávodba és amit lakott területen belül néhány töréssel megúszol, azt nem biztos, hogy lakott területen kívül túl éled... bár amitől még a halálnál is jobban félek, az az, hogy olyan sérülést szenvedek amiből nem lehet felépülni. Gerincvelő sérülés.. agyvérzés...amputáció. Alig 20 éves vagyok. Nem akarnám az életem nagy részét így leélni más hibája miatt.


Egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy nem én voltam a hibás... ha én hibáztam volna akkor elfogadnám, hogy “Hülye voltam ez van, legközelebb jobban figyelek”


De így... csak a szemből jövő sofőröket tudom veszélyforrásnak tekinteni.


Szükségem van autóra hiszen azzal járok dolgozni. Van céges busz is.. de nem véletlen, hogy nem azt használom... olyan hirtelen fékezéseket csinál a sofőr, hogy már a baleset előtt is féltem beülni mögé.


Jelenleg viszont ott tartok, hogy sem utasként sem sofőrként nem mernék beülni egyetlen egybe sem.


Nem tudom mit csinálhatnék, hogy elmúljon ez az érzés :(



2021. jún. 29. 22:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
#9 ló🌳szt nem érsz a volvoddal, ha frontálisan belédmennek🤷‍♂️
2021. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
40 tonna ellen bármiben ülhetsz és bármennyi légzsákod lehet, semmit nem ér. Elég ha egy pillanatra elbambulsz. A fizika nem kérdez...
2021. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy bárhol érhet baleset, akár a fürdőszobádban is. Nem lehet mindent kivédeni, ezzel mindenkinek együtt kell élni.

Dönthetsz úgy, hogy nem vezetsz többé. Én motort raktam le hasonló megfontolásokból (volt több cinkes helyzet, aztán egy kisebb baleset, mindet más okozta). De az autó alapvetően sokkal biztonságosabb jármű.

Amit én tettem, hogy egy kifejezetten biztonságról híres márka modelljére cseréltemle az autómat. Egyébként a mostanában nagyon divatos SUV-ok is részben ezért terjedtek el; ha ütközés van esélyesebb, hogy felborulnak, de ettől eltekintve tömegük által nagyobb védelmet nyújtanak. Tehát amit tehetsz, hogy veszel egy olyan autót, amiben megbízol.

2021. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A félelmet az oltja ki, ha továbbra is csinálod azt, amitől félsz. És egy normál pszichológus is tud segíteni neked, nem kell ehhez speckó szakember.
2021. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13-mas nálam most elsősorban nem az a kérdés, hogy merek e újra vezetni, hanem az, hogy merek-e vonaton kívül más gépjárműbe ülni?

Mivel nem én hibáztam így én nem a vezetéstől félek, hanem úgy összességében teljesen mind1, hogy hol ülök kocsiban, én ugyan úgy félek a többi szemből érkező autótól. Ez viszont így nem lesz jó. Nem lehet mindenhova vonattal menni.

2021. jún. 30. 11:37
 16/24 anonim ***** válasza:
Nekem 2019 nyarán volt egy koccanásom. Nem kaptam meg az elsőbbséget és egy hölgy kijött elém, megállni már nem tudtam így koccantunk. Nem sérültünk meg, de az autók csúnyán összetörtek így is. Amikor tisztáztuk a dolgokat és jöttek a tréleres srácok, én autómért ismerős jött, hazavittük a verdát, én meg rá 1 órával később béreltem egy autót és mentem donor autót "vadászni" tehát vezettem. Úgy voltam vele ameddig a kárszakértő odaér hozzánk addig beszerzek mindent az autóm helyre rakásához, a károkat még a helyszínen felmértem, nem volt durva, még a saját lábán is hazavihettem volna csak kétséges állapotban volt a hűtőrendszer mert nem csöpögött meg semmi de látszódott hogy sérült tehát lehet egy hazagurulásnál eldurrant volna.
2021. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Volt súlyosabban balesetem anno Daciaval álltunk és hátulról belénk jöttek fékezés nélkül, abban hátul nem volt biztonsági öv, és kiestem a hátsó szélvédőn ahogy kitört, eszméletvesztés fejsérülés stb, mire kijöttem a kórházból már volt egy új ugyanolyat Dacia 1310esünk a casco miatt, azzal hoztak el, nem volt gond az újra beüléssel... Volt saját autós balesetem is télen kispolszki Szentendrei út... Akkor még nem volt divat a téligumi, beestem egy árokba és a kormányoszlop ráhajlott a combomra, tűzoltók vágtak ki, (bokasérülés) utána már jobb autóim voltak... Viszont azóta komolyabb balesetem nem volt saját és nem saját autóval sem., 1 piros lámpás belénk szaladás volt de nem lett kár meg egyszer én is megtoltam egy várakozót de abból sem lett semmi, illetve egyszer egyenesebben kanyarodtam és koccantam egy villanyoszloppal majdnem álló helyzetben.
2021. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#10, 11,12 ezt úgy mondjátok mintha semmit nem számítana milyen autóval szenvedsz balesetet.
2021. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
#18 tény és való hogy számít, de vannak olyan helyzetek, amikor teljesen mindegy miben ülsz. Az oké hogy van olyan helyzet, amikor jobb a biztonságosabb autó, de ha valaki fél, akkor nem fogod azzal megnyugtatni hogy "figyelj csak, menjél ezzel a volvoval, ha baleseted lesz nem döglesz meg a ge©ibe csak tolószékbe kerülsz a hátralevő életedben"... Arról meg nem is beszélve hogy ha egy 40 tonnás kamionnal ütközik, akkor a volvo sem segít🤷‍♂️
2021. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hát az is nyilván attól függ, mennyivel ütközik. Persze hogy vannak olyan helyzetek meg sebességek, ahol már nem számít. De ez nem jó érv arra hogy "baszhatod a volvodat". Van amikor igen, van amikor az ment meg. A tolószék még mindig jobb mint az instant halál.
2021. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!