Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményed az ilyen...

Mi a véleményed az ilyen helyzetről?

Figyelt kérdés
Mikor lámpa előtt 2 sávos úton az egyik sávból csak balra lehet kanyarodni, így az kb üres, a másik meg megy tovább egyenesen, ezen pedig több 100 méteres sor áll. Ilyenkor beállsz a sor végére, vagy előre mész a belső sávban és megpróbálsz besorolni előrébb? Illetve zavar, ha azt látod hogy valaki ezt csinálja?

2021. júl. 24. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Nem zseni, hanem gyökér aki ilyet csinál. Igen, zavar.

Nem összekeverendő a megszűnő sávval, ilyenkor szépen elmegyek én is a végéig, majd cipzár elven besorolunk.

2021. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy #1 írja. Én ez ilyeneket nem szoktam beengedni. Vannak kereszteződések, ahol ez mindennapos. Sőt, egyszerre kap zöldet a kanyarodó és az egyenesen menő is és próbálják legyorsulni a sort, de hát nem sikerül :)
2021. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően parasztság ez, de ha valaki nemrég kanyarodott rá az adott útra és ahol rákanyarodott, már nagyjából állt is a sor, ott teljesen korrekt elmenni a járműosztályozóig és ott bekeredzkedni. De emiatt kielőzni a sort: no-no.


Ezzel együtt tévedésből magam is tettem ilyet nemrég, rosszul emlékeztem a sávkiosztásra, a besorolás rendjét jelző tábla mèg odébb volt. Nem éreztem elegánsnak, de felmérve a várható kerülő mértékét, inkább bekeredzkedtem , feltartva kicsit a mögöttem érkezőket. Hibázunk olykor, van ilyen is.

2021. júl. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Néha irigylem az ügyeskedőket, de sohasem a közutakon.
2021. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!