Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért tolnak le manapság...

Miért tolnak le manapság állandóan az útról?

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan azt tapasztalom, hogy mindenki a seggembe mászik és éppen, hogy meg nem csókol hátulról.


Ma is mentem országúton 100-105-el de sorozatban fél percenként előztek megfelé az autók. Oké, vegyem fel a forgalmi ritmusát, ezért se állok be 90-re, hanem 100-105-re de már egy ideje a forgalmi ritmus országúton autópálya sebességre tolódott ki.


Ugyanez lakott területen. Megyek 60-65-el és egyből ott van valaki a seggembe aztán még vége sincs a településnek már félig kiteszi az autót a bal oldali sávba és ott kacsázik mögöttem. Aztán előzni tilosnál és 70-es táblánál előz meg úgy, hogy én akkor ott mentem 85-el.


A másik dolog. Ma beértem egy lassabban haladó utánfutót húzó autót, belenéztem a tükörbe, senkit nem észleltem így az előzési szándék jelzése után megkezdtem az előzést, majd a gázba nem bírtam beletaposni, a hátam mögött a seggembe már nyomja a dudát, hogy én mégis mit képzelek, hogy tükörbe nézés nélkül előzök.


Egyszerűen nem bírom felfogni. Jó oké, nyilván mazsola vagyok még hisz nincs régóta jogsim de én nem gondolnám azt, hogy ezért nekem kellene magam rosszul éreznem.

Oké én sem vagyok szent, mert mint látjátok én is "gyorshajtok" és hibáztam már én is de mégis olyan érzésem van, mintha én lennék a "80 éves hétvégi Suzukis" akit kötelező megelőzni.


Ezt a jelenséget csak én tapasztalatom vagy van itt olyan aki úgyszintén?



2021. júl. 26. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Senki nem mondta, hogy erezd magad rosszul miatta. Egyszeruen hagyd figyelmen kivul. Te menj szabalyosan, ők meg menjenek gyorsan.
2021. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

pfff sosem érdekeltek a hülyék :D

ha bejön a seggembe akkor szépen elkezdem visszavenni a sebességet és tuti megelőz egyből.

2021. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
itt Budán is ez van..tízzel többel megyek a megengedettnél, de a lóbaszó méretű nagy autók állandóan tolnak..engem nem zavar
2021. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyenkor lassítok. Esetleg bekanyarodok balra, szépen lassan. Suzukim van, kalapot is vettem hozzá.
2021. júl. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

mondjuk ha közel jön és kacsázik mögötted, akkor jó eséllyel nem letolni akar, hanem csak simán megelőzni

csak ugye a legtöbb, gyengébb autóval ilyenkor azért közelebb megy az ember (helytelenül), hogy minél előbb letudja az előzést, mert azért nem mindegyik gép száll fel a földről és száll át a másik autó felett amikor odalépsz a gáznak

2021. júl. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
#5 Szerintem nem erről szól a kérdés.
2021. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Átérzem, épp tegnap akart letolni egy menetrend szerinti busz, mikor 30-as táblánál 45-tel haladtam egy szűk, kanyargós falusi utcán. Még dudált is, miután valamiért oly’ lassan kanyarodtam be 40 másodpercnyi “feltartás” után. Profi, na!


Sajnos sokan nem mérik fel a túl kicsi követési távolság veszélyeit. Ez ennyi.

2021. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Az elején még azt mondtam volna, hogy szard le, sok a hülye, de azért ott komoly gond lehet, ha nem vesze észre, hogy előznek
2021. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Akkor megnyugodtam, hogy nem csak velem van ilyen :D

Megpróbálom legközelebb leszarni ahogy mondtátok.


#8 Az az autós mintha odateleportált volna. Mondom belenéztem a tükörbe majd mikor láttam, hogy senki nem jön így raktam is az irányjelzőt és kezdtem meg az előzést. Fogalmam sincs honnan került mögém az az autós.

Aztán persze az előzés pillanatában nem a tükröt fogom nézni, hanem előre nézek. A tükröt addig kell nézni még meg nem bizonyosodok a manőver veszélytelenségéről. Legalább is így tanultam.

2021. júl. 27. 17:20
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Az elméletet megtanultad, gyakorlatban nem tudod kivitelezni. Ez van, mindenkivel előfordul, hogy benézi. Oda kell eljutni, hogy nem oda teleportált, hanem elbénáztad. Tanulni kell belőle, jobban odafigyelni és kész. Ennél tovább nem szabad agonizálni rajta


#8

2021. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!