Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért tolnak le manapság...

Miért tolnak le manapság állandóan az útról?

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan azt tapasztalom, hogy mindenki a seggembe mászik és éppen, hogy meg nem csókol hátulról.


Ma is mentem országúton 100-105-el de sorozatban fél percenként előztek megfelé az autók. Oké, vegyem fel a forgalmi ritmusát, ezért se állok be 90-re, hanem 100-105-re de már egy ideje a forgalmi ritmus országúton autópálya sebességre tolódott ki.


Ugyanez lakott területen. Megyek 60-65-el és egyből ott van valaki a seggembe aztán még vége sincs a településnek már félig kiteszi az autót a bal oldali sávba és ott kacsázik mögöttem. Aztán előzni tilosnál és 70-es táblánál előz meg úgy, hogy én akkor ott mentem 85-el.


A másik dolog. Ma beértem egy lassabban haladó utánfutót húzó autót, belenéztem a tükörbe, senkit nem észleltem így az előzési szándék jelzése után megkezdtem az előzést, majd a gázba nem bírtam beletaposni, a hátam mögött a seggembe már nyomja a dudát, hogy én mégis mit képzelek, hogy tükörbe nézés nélkül előzök.


Egyszerűen nem bírom felfogni. Jó oké, nyilván mazsola vagyok még hisz nincs régóta jogsim de én nem gondolnám azt, hogy ezért nekem kellene magam rosszul éreznem.

Oké én sem vagyok szent, mert mint látjátok én is "gyorshajtok" és hibáztam már én is de mégis olyan érzésem van, mintha én lennék a "80 éves hétvégi Suzukis" akit kötelező megelőzni.


Ezt a jelenséget csak én tapasztalatom vagy van itt olyan aki úgyszintén?



2021. júl. 26. 21:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%
Szia. Azért mert hatalmas kapkodás, türelmetlenség és agresszió van manapság a közlekedésben. Ebből van a rengeteg baleset is. Mellesleg sok kezdő jogsisnak van olyan autója amely felül van kvalifikálva a vezetőjéhez képest ergo "túl jó" kocsival vezetget amit nem mindig tud biztonságosan kezelni na meg a lámpától lámpáig rugdosás de ez mellékes. Én is szeretem rugdosni viszont szigorúan nem lakott területen pláne nem rizikós helyeken. Nekem is számtalan ilyen esetem van pl többek között ha be szeretnék fordulni valahova olyan úttestről ahol nem tudnak kerülni mert szűk az úttest és képtelen várni kb 20 mp-t a gyökér addig amíg elengedem az egyenesen haladót, nem inkább k. anyázva felcsapja az útpadkára az autóját és dudálgat mint a barom. Én azért nem fogok kivágni senki elé mert ő idióta. Mindig azt tedd prioritásba ami biztonságos a barmokkal meg nem kell foglalkozni. Ha meg kezdő jogsis vagy akkor főleg. Senki kedvéért neked nem kell kockáztatni semmit mert nem egy esetet hallottam és láttam már amikor ezzel a menjémá atitűddel komoly veszélyhelyzeteket idéznek elő.
2021. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem tartja a távolságot mögöttem, akkor egy leheletnyit rálépek a fékre, ami pont arra elég, hogy felvillanjon a lámpa, de még nem lassul az autó... :)


Bár, már olyan is előfordult, hogy teherautó tolt hátulról (előttem volt egy mazsola), akkor inkább imádkoztam, meg káromkodtam, mint a kocsis...

2021. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is az 50-nél 60-as; 90-nel 105-ös vezető vagyok, de nem tapasztalom ezt. Órad rendben van? GPS szerint 10%-on belül az eltérés?

Minden rosszindulat nelkül, de szerintem valami nem stimmt a vezetési stilussal, ha ennyire tolnak. (Pl meg vagy győződve rola, hogy ok minden, de rangatod a kormanyt, csálezol, esetleg a kanyarokban nem túl bizalomgerjesztő meg a teknikád stb)

2022. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!