Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ott a bicikliút, miért ott...

Ha ott a bicikliút, miért ott teker a biciklis ahol az autók közlekednek?( részlet lent)

Figyelt kérdés
Csomószor találkozom ilyennel, hogy ott a bicikliút a főút mellett, erre ott teker a főúton ahol az autók mehetnek 90km-h-val és ha még dudálok neki mutogat. Mire fel? Veszélyezteti a forgalmat, mert megy 30-al mi meg 80-90 amennyivel lehet és azt akarják még hogy vigyázzunk rájuk amikor ők maguk veszélyeztetik a saját épségüket meg másokét is.

2021. aug. 1. 11:54
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint azért teker az autóúton, mert a kerékpárút állapota olyan, hogy szétesik rajta a kerékpár, vagy a kerékpárút közös gyalogos szakasz, ahol nem lehet haladni, mert kerülgetni kell a gyalogosokat, vagy a kerékpárút ugyan megvan és még akár jó állapotú is, de ha például az út jobb szélén vezet és balra akarsz kanyarodni vagy fordítva, nincs kiépített infrastruktúra az átkeléshez.


De így látatlanban nehéz megítélni, hol van az a kerékpárút, amit említesz?

2021. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%
Esélyel lehet amit az első ír. Én is láttam hogy szembe az autóúton tekert egy bringás, én a bicikli úton mentem, de az valami katasztrófa volt. Kb mint valami földrengés utáni állapot olyan volt az egész.
2021. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Ma például amikor Verőcét elhagyod és mész Vác, M2 fele. Verőce vége tábla után van egy külrész ahol mehetsz 80-90km/h-val. Ott van a bicikliút, de ma is mentem 80al erre ott tekereg az úton..
2021. aug. 1. 12:09
 4/53 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben az esetben megértem ha ott teker, csak akkoris veszélyes sajnos. :( Hamar meg van a baj egy ilyen esetnél ha valaki nem számít rá. Jólenne ha az állam úgy tartaná minimum karban a kerékpárútakat mint az autó útakat..
2021. aug. 1. 12:12
 5/53 anonim ***** válasza:
63%

A bicajút a családoknwk, hobbistáknak jó... max 20 kmh-val mehetnek. Aki egy kicsit sportosabb, nem fogja lassú tempóban kerülgetni ezeket.


Az autókat, lasúbb segmotorosakat is ugyanúgy előznöd kell...

2021. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy meg ne dudálj mert pont azzal ijesztesz rá es beeshet eled...


Parasztbunkó szokas az esztelen dudálás...

2021. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Sajnos Magyarországon ott is kint van a kerékpárút tábla, ami ha járda volna is szégyen lenne. Kerékpárúton 30-cal lehet menni, de pont nem érdekel senkit, ha 40-nel megy rajta valaki, tehát ez sem lehet akadály.
2021. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%
7. Próbálj te 30cal menni a balatoni, velencei vagy dunakanyari bringaúton... 15tel se....
2021. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
94%
No, kérdező, ha úgy tartja karban az utakat, mint nálunk (Debrecen), akkor szegény kerósok kitörik a nyakukat. Tele van a média Debrecen fejlesztésével, évi 2 milliós tandíjért új általános iskola, Békás-tó, Nagyerdő, Csónakázó-tó, Főtér, stb kőrengeteggé alakítása, gyönyörű kősétány fák nélkül az új beton strand elé, stb., az utcák meg járhatatlanok. A "kerékpárutak" a meglévő járdák felfestése, vagy az úttesten a parkoló autók és a közlekedő autók közé beékelt életveszélyes keskeny sáv.
2021. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Igen, egy paraszt voltam a dudálással, meg is ijedhetett volna, majd máskor nem csinálom.
2021. aug. 1. 12:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!