Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmistressz ellen mit...

Forgalmistressz ellen mit tegyek?(Egy kétségbeesett tanulóvezető.)

Figyelt kérdés

2 forgalmin már megbuktam mindkettőn teljesen jogosan.Hamarosan lesz a harmadik ebben a hónapban de nem sok reményt látok.Ami a legjobban zavar az az,hogy a szüleim finanszírozzák az egészet nekem és nem hajlandóak a jogsiról letenni.Pedig a nevelőapám meg is mondta,hogy félt néha amikor vezettem,de azt mondta kicsit több figyelem és higgadtság és meglesz a jogsi.(Nem tűnt valami őszintének)


De térjünk a lényegre.Nagyrészt eddig dízeles autóval tanultam így inkább annak a kezeléséhez vagyok szokva.Kb. 6 órát vezettem eddig egy benzinessel a vizsgát is beleszámítva.Nem tudok egyszerűen figyelni,nem tudom megfigyelni a táblákat,ha kanyarodok,mert arra figyelek,hogy hogyan kanyarodok be.Összekeverem az irányokat parkolásnál,hogy most merre tekerjem a kormányt.Még a balra és jobbra irányt is keverem,anyira leblokkol az agyam.Könnyen elbambulok,nem tudok több dologra figyelni pl.ha vezetés közben beszélnek hozzám(nem arra gondolok,amikor azt mondják,hogy merre menjek),az oktatóm szerint kis rángató mozdulatokat végzek a kormányon folyamatosan vagy ütögetem az ujjaim rajta vagy lábdobogás.Ezeket észrevettem,hogy mindenhol csinálom.


Voltak jó pillanataim is.Az oktatóm azt mondta,hogy szépen megy a kézifékes elindulás,pedig a dízelessel tanultam azt is meg.


Kicsit több információ:A tanulással most középiskolában gyűlt meg a bajom ált.iskolában 40 perc alatt kész voltam mindennel,most meg egész délután tanulok kb 3 oldalt és azt sem tudom megjegyezni.


Lelkizős rész:Nem tudom mi a baj velem,hogy egy ilyen alapanak számító dolog sem megy nekem.Légyszíves adjatok tippeket,hogy mit csinálhatok.



2021. aug. 10. 10:02
1 2
 1/12 MGéza ***** válasza:
100%
Meg vagy zavarodva, szerintem ezzel az akkor is leteszed a jogsit elvárással a szüleid szépen megkavartak. A figyelmetlenség nagyrészt ennek a számlájára írandó szerintem, plusz fiatal vagy, hajlamos vagy elkalandozni. Vezetés közeben ne idegeskedj, ne görcsölj hogy azt várják el tőled hogy menjen, próbálj laza lenni, ne a feladat egy részére hanem az egészére koncentrálj.
2021. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, ha egy darabig pihentetned a dolgot? Kicsit leulepednenek a tortentek? Masik oktatoval probalkozni?
2021. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Autóra vizsgázol nem típusra, illetve kresz szerint....

amit tanácsolok:

-ne igyál koffeint, kv, cola

-egyèl előtte

-igyál sok folyadèkot

-koncetrálj...

esetleg egy nagyon enyhe nyugtató...

sok sikert... ès meg lesz... jah ès ha hibázol, engedd el, ne kattogj rajta

2021. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

+

hány órád van?

vegyèl mèg órákat, ne 2-4 et... 10-20-30 at is akár... èn pl 30 óránál csináltam hasonlóakat, 48 al mentem át... mindenki más....

2021. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél szerelmes az oktatóba.
2021. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

"Letért az útról és beton villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Vésztő és Szeghalom közötti útszakaszon 2021. augusztus 9-én 23 óra 59 perckor. A balesetben a járművet vezető 30 éves férfi olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét vesztette."

Szerintem ne akarj jogosítványt szerezni.

2021. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

pl az, hogy megtanulsz vezetni, az elég sokat tud segíteni a helyzeten :)

erre van az oktató

hajrá!

2021. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem a legnagyobb probléma, hogy nem saját elhatározásból csinálod.


Hidd el, hogy jó lesz a jogsi, annak meg örülj, hogy fizetik. A gyerekük vagy. Mennyi lehetsz, 17-18? Lehet megkövezni, de szerintem alap, hogy a szülő segít elindulni a gyereknek az életben, és támogatja legalább egy szakma és a jogsi megszerzésében. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod!

2021. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
81%

Az,hogytámogatja a szülő alá írom. De,hogy(alap) azt már nem. A leítak alapján azt tudom neked tanácsolni,hogyha netalántán sikerülne levizsgáznod,tedd el jó mélyen a szekrénybe jogsidat. Vezetni megtanulni AKARNI KELL!

Ha noszogatásra csinálod akkor annak régen rossz!

2021. aug. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

#9 De, alap.


Az vállaljon gyereket, aki anyagilag és érzelmileg is tudja támogatni.

Ha tetszik, ha nem, még a 17-18 is gyereknek minősül, és ennyi segítséget mindenki megérdemel, hogy el tudjon indulni az életben.

2021. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!