Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmistressz ellen mit...

Forgalmistressz ellen mit tegyek?(Egy kétségbeesett tanulóvezető.)

Figyelt kérdés

2 forgalmin már megbuktam mindkettőn teljesen jogosan.Hamarosan lesz a harmadik ebben a hónapban de nem sok reményt látok.Ami a legjobban zavar az az,hogy a szüleim finanszírozzák az egészet nekem és nem hajlandóak a jogsiról letenni.Pedig a nevelőapám meg is mondta,hogy félt néha amikor vezettem,de azt mondta kicsit több figyelem és higgadtság és meglesz a jogsi.(Nem tűnt valami őszintének)


De térjünk a lényegre.Nagyrészt eddig dízeles autóval tanultam így inkább annak a kezeléséhez vagyok szokva.Kb. 6 órát vezettem eddig egy benzinessel a vizsgát is beleszámítva.Nem tudok egyszerűen figyelni,nem tudom megfigyelni a táblákat,ha kanyarodok,mert arra figyelek,hogy hogyan kanyarodok be.Összekeverem az irányokat parkolásnál,hogy most merre tekerjem a kormányt.Még a balra és jobbra irányt is keverem,anyira leblokkol az agyam.Könnyen elbambulok,nem tudok több dologra figyelni pl.ha vezetés közben beszélnek hozzám(nem arra gondolok,amikor azt mondják,hogy merre menjek),az oktatóm szerint kis rángató mozdulatokat végzek a kormányon folyamatosan vagy ütögetem az ujjaim rajta vagy lábdobogás.Ezeket észrevettem,hogy mindenhol csinálom.


Voltak jó pillanataim is.Az oktatóm azt mondta,hogy szépen megy a kézifékes elindulás,pedig a dízelessel tanultam azt is meg.


Kicsit több információ:A tanulással most középiskolában gyűlt meg a bajom ált.iskolában 40 perc alatt kész voltam mindennel,most meg egész délután tanulok kb 3 oldalt és azt sem tudom megjegyezni.


Lelkizős rész:Nem tudom mi a baj velem,hogy egy ilyen alapanak számító dolog sem megy nekem.Légyszíves adjatok tippeket,hogy mit csinálhatok.



2021. aug. 10. 10:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ma megbuktam harmadszorra is.Hiába nyugodtam meg végre az előző 3 alkalom nagyon jól ment az oktatóm is mondta,hogy szépen lazán,körültekintően vezetek,ezeknél az alkalmaknál nem kellett egyátalán közbeavatkoznia.Miután a vizsgabiztos elmondta,hogy megbuktam még ő is csodálkozott.Megnézte a papírt amire az volt beírva,hogy nem tartom a megfelelő távolságot álló járműveknél és elmaradt az indexelés,plussz szerinte lassan vezetek (40-45-tel mentem mindig).Oktatóm mondta,hogy mindig indexeltem és tartottam a távolságot is.12 hibapontom lett.A vizsgabiztos a végén azt is mondta,hogy hiába vezetek amúgy szépen nem vagyok magabiztos és nem győztem meg eléggé.


Nagyon meg szeretném szerezni a jogsit,de az nagyon eltaszított az egésztől,amikor a szüleim elkezdték mondani,hogy végre ihatnak mindketten és nem kell engem fuvarozni/van nekik ingyen fuvarjuk.


Kezdem feladni.

2021. aug. 25. 14:12
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült, de legalább megnyugodtál előtte. Nem szeretik bevallani, de sokszor a szerencsén is múlik, illetve azon is, hogy mennyire szigorú vizsgabiztost fogsz ki.
2021. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!