Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti veszélyeztetés ellen...

Közúti veszélyeztetés ellen indult ellenem eljárás mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés

azzal az indokkal, hogy én a másik autósra ráhúztam a kormányt előzésközbe szóval hamarabb tértem volna be a sávba. De ez nem így volt hanem hogy előztem ki utána tértem volna vissza a sávba de nem akart beengedni dudáltam fényjelzést is adtam mikor láttam hogy beférek

akkor tértem vissza a sávba és éreztem egy lökést nem álltunk meg mindketten ott hagytuk a helyszínt de hazaérve az autós kihívta a rendőrséget így ő lett a sértett. mi lehet ennek a következménye? csak egy rövid féknyom van ellenem (börtön, eltiltás, vagy pénzbírság) vagy a szakértő kitudja-e vizsgálni hogy nem én voltam ebben a bűnös?


2018. szept. 1. 14:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell ennyire beparázni.

Személyi sérülés, anyagi kár gondolom nm lett belőle. A helyszínt mindketten elhagytátok. Gyakorlatilag az egyetlen látható nyom egy féknyom, semmi más. Nagyon nem fognak ebből ügyet csinálni, a sértett nyilván hirtelen felindulásból tette meg ezt a lépést. A rendőrök persze kivizsgálják a dolgot, mindent alapul vesznek, számolj azzal hogy majd behívnak és mesélt el a történetet, abból ki fog derülni hogy téged nem engedett be az illető, valószínű meg akart szívatni és szó sem volt ráhúzásról, hanem ő gyorsított fel ami alapvetően már lehet szabálysértés ugye sebességhatár túllépés, legrosszabb esetben erről kaphatsz bírságot, de ahhoz is ugye bizonyítani kéne szóval ez sem valószínű.

De mivel gyakorlatilag semmi bizonyíték, semmi sérülés, és más egyéb baj sem történt hamar lefogják zárni az ügyet és maximum írásban kapsz egy figyelmeztetést, és ennyi.

2018. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%

Itt nem lehet eldönteni.

Ha valaki tényleg direkt ráhúzta a másikra, akkor is azt hazudná, hogy a másik nem engedte be.

Én nagyon örülök neki, hogy egy ilyen nyakábamászós-útról letolós-előzésvégén kormányt ráhúzós hülyegyereket most megfingatnak.

Kár, hogy ennyiért csak pénzbirság jár, ráférne egy kis börtön-papásmamás...

2018. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Akkor a jogosítványomat miért vették el? a helyszínen
2018. szept. 1. 18:25
 4/28 A kérdező kommentje:
Többen voltak a autóban , lánya, fia, anyagi kár annyi lökés érintése miatt festék került a másik az autóra ..
2018. szept. 1. 18:48
 5/28 anonim ***** válasza:

Na most elhagytátok a helyszínt vagy nem?

Milyen fényjelzést adtál a duda mellé? Ha te előtte voltál, max indexelhettél...

2018. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Elhagytuk a helyszínt
2018. szept. 1. 22:10
 7/28 A kérdező kommentje:
Vissza vittek a helyszínre,és ott vették el a jogosítványomat
2018. szept. 1. 22:17
 8/28 anonim ***** válasza:

Nos, egyszerű a képlet, nem voltak adottak az előzés feltételei, ráadásul egyértelmű, hogy te mentél neki, mert a foglalt sávba te soroltál be szabálytalanul, ráadásul ütköztél is, majd elhajtottál. Ha nem lennél vétkes nyugodtan megállhattál volna... Nem válaszoltál, hogy milyen jelzést adtál. És hogy miért kellett nekimenned? Jöttek szembe? Akkor első két szó érvényes ismét. Egyébként pedig, szerinted gyorsított, de féknyom van. Ismét ellentmondás.

Börtönbe nem fogna zárni, jogsi ugrik pár hónapra plusz pár pont és pénzbírság.

2018. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Ezért eltilthatnak ? Mivel személyisérülés nem történt enyhe karcvan mind a két autón

Lökés miatt keletkezet ! Anyi hogy többen ültek az autóban és ők aszt állitják én tértem hammarabb vissza pedig ő akadályozta a vissza térésem .. lánya , fia lehet tanú ? Aszt nem értem hogyan állapitotta meg a rendő én vagyok a hibás ez nagy ?

2018. szept. 1. 22:29
 10/28 A kérdező kommentje:
Gyorsithatott mikor tértem vissza és ahogyan meg lököt vagy ram forditotta a kormányt meg ilyethetett és azért fékezet fényjelzés igen index ment jol mondod .. féket is ki lehet magyarázni miért van ..
2018. szept. 1. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!