Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi idő amíg vissza kapom...

Morekamion kérdése:

Mennyi idő amíg vissza kapom a vezetői engedélyemet és mi a menete?

Figyelt kérdés

Sajnos 18 büntető pont miatt be vonták egy közúti igazoltatás során a vezetői engedélyemet

Helyszínen a járőr el vette és

Semmi féle információt nem adott a továbbiakban csak hogy fáradjqk a rendőrségre majd ott adnak információt.


Mi a menete hogy vissza kapjam kit kell keressek ez ügyben hova kell menjek?


Mennyi időre vették el?

(Most először történt a be vonás) !!


Szeretném minnél hamarabb vissza kapni 3 kiskorú gyermekem van akik melett nagyon fontos lenne, uez munkába járás miatt is

Esetleg van olyan opció amivel meglehetne esetleg sürgetni ezt??



Nagyon szépen köszönöm előre is a sok segítséget!!!!



2021. aug. 10. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Van 3 kisgyerekes és így vezetsz...

Remélem soha nem kapod vissza, de sajnos nem így van. 6 hónap + el kell végezni az utánképzést.

2021. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Jogsiszerzéshez nem kell írni, olvasni tudni? Fájdalmasan sok hiba van a szövegben. Ez a kisebbik baj. A nagyobb az, hogy nem kellene vezetned, mégis megteszed. Ennyi pontot összehozni nem lehet kis semmiségekből.

A választ megkaptad a rendőrtől: fáradj be a rendőrségre.

Előbb kellene gondolkodni, nem most siránkozni, hogy jaj, gyerekem van, mag munkába járás.

2021. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérj meg valakit, aki tud szépen felolvasni, hogy ezt nézze át, olvassa fel, hogy meg is értsd:


Mi a következménye, ha elértem a 18 pontot?


Ha a járművezető nyilvántartott pontjainak száma elérte vagy meghaladta a 18-at, a Nyilvántartó három napon belül értesíti az illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal járási (főváros kerületi) hivatalát (a továbbiakban: közlekedési igazgatási hatóság) (a továbbiakban: közlekedési igazgatási hatóság), amely ennek alapján a járművezető vezetői engedélyét határozattal, nyolc napon belül visszavonja.

A visszavont vezetői engedélyt annak leadásától számított hat hónapot követően vissza kell adni, ha a járművezető igazolja, hogy a vezetői engedély visszavonását követően utánképzésen vett részt, és a vezetési jogosultság külön jogszabályban meghatározott egyéb feltételei fennállnak.


Van lehetőségem csökkenteni a meglévő pontjaim számát, mielőtt elérném a 18 pontot?


Igen.

A járművezető önkéntes utánképzéssel csökkentheti nyilvántartott pontjainak számát. Az engedély-nyilvántartásba elektronikus úton beérkezett utánképzési igazolás alapján, az önkéntes utánképzés sikeres elvégzésének napján nyilvántartott pontok számát 13 pontig 9 ponttal, 14-17 pont között 6 ponttal kell csökkenteni. Amennyiben a nyilvántartott pontok között közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegés miatt rendelt 9 pontérték megállapítása is szerepel, a járművezető nyilvántartott pontjainak száma az utánképzésen való önkéntes részvétellel csak a közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegés miatt rendelt 9 pont feletti pontok tekintetében csökkenthető.

A Nyilvántartó értesíti a járművezetőt az önkéntes utánképzés alapján történt pontcsökkentés mértékéről és a fennmaradó pontok számáról. A nyilvántartott pontok száma az önkéntes utánképzésen való részvétel igazolásától számított egy éven belül ismételt önkéntes utánképzéssel nem csökkenthető.


[link]

2021. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Röviden 6 hónapra vonják be ilyenkor. De 6 hónap után is csak akkor kapod vissza ha elvégzel egy külön képzést (ezt viszont nem akárhol, hanem erre kijelölt helyeken).

Legegyszerűbb: bemész a legközelebbi rendőrségre és ott minden felvilágosítást megadnak.

2021. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

"Semmi féle információt nem adott a továbbiakban csak hogy fáradjqk a rendőrségre majd ott adnak információt.



Mi a menete hogy vissza kapjam kit kell keressek ez ügyben hova kell menjek?"


Édes istenem...

2021. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Helyszínen a járőr el vette és Semmi féle információt nem adott a továbbiakban csak hogy fáradjqk a rendőrségre majd ott adnak információt."

már a kérdésedben is leírtad a választ, szóval nem teljesen értem, hogy mi szükség volt akkor kiírni ezt a kérdést:

fáradj be a rendőrségre, majd ott adnak információt <- minden információ itt van, amire szükséged van, a többit elmondják

ha esetleg részvétet vagy szimpátiát vársz, akkor kicsit mellé lőttél, mert 3 gyerek mellett 18 büntetőpontot rövid idő alatt összeszedni azért eléggé gáz, hogy finoman fogalmazzak...

sajnálom hogy így kell leírjam, de szerencsére egy ideig nem lesz jogosítványod, ahogy leírták, a standard a 6 hónap

2021. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondták már neked tisztán világosan mi a menete.


"fáradjqk a rendőrségre majd ott adnak információt"


A gyerek minket nem érdekel itten, és remélem minimum 3x meg is húznak még a vizsgán piszlicsáré szarságokkal, hogy megtanuld végre a játékszabályokat. Érdekes módon mi is vezetünk, de egy büdös büntetőpontunk sincs.

2021. aug. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na azt azért jó ha tudod, hogy számítógépen kell majd vizsgázni, ketyegni fog kegyetlenül az a visszaszámlálós óra. Nem árt, ha az értő olvasással nem állsz majd hadilábon, ha azonnal felfogod mi a feladat, mi a megoldandó szitu, különben soha nem lesz újra jogosítványod.
2021. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a történteket.


A rendőr, ha olyan szabálysértésért bírságol, amiért előéleti pont is jár, azt a bírsággal együtt írásban közli. De csak azt, hogy azért az esetért hány pont jár, nem összesíti a pontokat.

Arra gondolok, hogy előzetesen már megkaptad a kormányhivataltól a felszólítást, hogy mivel a három éven belüli pontjaid száma elérte, vagy meghaladta a 18-at, ezért adott határidőig add le a vezetői engedélyed. Igazoltatáskor a rendőr a nyilvántartásból azt állapíthatta meg, hogy már bevonták a vezetői engedélyed, de mivel a felszólítás ellenére nem adtad le, elvette, hogy leadja helyetted.


A bevont vezetői engedélyt a rendőrség nem őrzi, azt elküldi a lakcímed szerint illetékes járási hivatalhoz. Ha eljön az ideje, akkor a járási hivatalban (okmányiroda, kormányablak) veheted át. [*¹]

Ez nem most lesz, mivel a vezetői engedély bevonásának időtartama hat hónap (nem lehet „gyorsítani”, nincs tól-ig határ, nincs mérlegelési lehetőség; kötelezően ennyit ír elő a törvény), de akkor is csak úgy kapod vissza, ha meglesz az igazolásod a kötelező utánképzésről (erre is törvény kötelez) és a vezetés feltételei fennállnak (például, ha közben lejár az egészségügyi alkalmasság, akkor érvényes orvosi alkalmassági papír is szükséges, hogy visszaadják). [↓*²].


Nem tudod visszaforgatni az időt, de felelőtlen voltál. Ugyanis 13 pont elérésekor értesítést kellett kapnod, amelyben tájékoztattak a pontok csökkentését eredményező önkéntes utánképzés lehetőségéről, továbbá figyelmeztettek a felső pontérték elérésének következményeire. [↓*³] Ha nem is jelentkeztél utánképzésre, legalább visszafoghattad volna magad, és legalább többé-kevésbé szabályosan közlekedhettél volna. Megharagudhatsz, de úgy tűnik, hogy nem is tudsz durva szabálysértések nélkül közlekedni. Emiatt gondod lesz az utánképzés sikerességével.


Ha képes vagy durva szabálysértések nélkül is közlekedni, akkor elképzelni sem tudom, hogyan lehet három év alatt, de akár hosszabb idő alatt is, 18 előéleti pontot begyűjteni, vagy akárcsak a felét.

A szabálytalanságok zömét nem is észleli a rendőrség.

Az észlelt szabálysértések túlnyomó többségét felvételek alapján bírságolják, a bírságot az objektív felelősség alapján az üzembentartó kapja, és ilyenkor „csak” a pénzbírságot kell megfizetni; előéleti pontot nem adnak, mert a vezető személye nem került megállapításra.

Előéleti pontot csak igazoltatás alkalmával adnak, amikor megállapítják a vezető személyét. Amilyen ritkák a rendőri jelenlétek az utakon, utak mellett, milyen rengeteget kell szabálytalankodni, hogy egyáltalán sor kerüljön megállításra, és mekkorákat, hogy azért előéleti pont is járjon. Ugyanis, jogszabály állapítja meg, hogy miért, és mennyi előéleti pont jár; hát nem azért, mert valaki elfelejtette felkapcsolni a világítást lakott területen kívül.

────────────────────────────────────────────────────────────

*¹ 2000. évi CXXVIII. törvény a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről 8. § (2)

────────────────────────────────────────────────────────────

*² 2000. évi CXXVIII. törvény a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről 8. § (1)

────────────────────────────────────────────────────────────

*³ 2000. évi CXXVIII. törvény a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről 6. § (2)

────────────────────────────────────────────────────────────

2021. aug. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem meg a kérdező troll.


Az a célja, hogy felháborodjunk és neki essünk. Régen mikor fiatalabb voltam én is csináltam ilyet. Például kitaláltam, hogy ponyvás kisteherautós munkát akarok vállalni 18 évesen, nem értem miért nem adják a kezembe, nagyon figyelmes vagyok, pályán se mennék vele 140-nél többet stb stb... Mekkora hülye voltam :D De amiket kaptam érte a kérdés alatt az is megért egy misét.


Ne etessétek, majd kinő belőle.

2021. aug. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!