Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted melyik az elítélendőbb?

Szerinted melyik az elítélendőbb?

Figyelt kérdés
Ha valaki figyelmetlenségből szeg közlekedési szabályt, vagy ha direkt, nemtörődömségből?

2021. aug. 10. 20:29
A kérdező szavazást indított:
A figyelmetlenségből elkövetett szabályszegés az elítélendőbb
A direkt elkövetett szabályszegés az elítélendőbb
Mindkettő egyformán elítélendő
33 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Engem az idegesít a legjobban, amikkr valaki szabálytalan, és nem elég hogy nincs tisztában azzal hogy ő volt a balfasz, még neki áll feljebb🤷‍♂️
2021. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

na most aki már közlekedett pár napnál többet kinn az utakon, az tudja, hogy úgy működik az egész dolog, hogy egymásra figyelünk és egymás hibáit hárítjuk el kölcsönös alapon

baleset is szinte csak akkor van, amikor senki nem figyel, mert ha egy valaki már félig ott van lélekben, akkor ő simán rutinosan kikerüli a másikat, legközelebb meg fordítva

na most vannak olyan szándékos szabálytalankodások, amik ezt használják ki, pl az agresszív (és másokat veszélyeztető) előzés, elsőbbségadás folyamatos elmaradása, stb

ezek szerintem a legelítélendőbbek

ugyanakkor és ebből kiindulva szerintem az, hogy pl valaki az üres úton 50 helyett 65-70-nel megy végig, annyira nem gáz

2021. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Rossz a kérdés.

Attól függ, mi a szabályszegés és milyen helyzetben történik.

Mi az elítélendőbb? Egy forgalommentes főutcán éjszaka 50 helyett szándékosan 70-nel menni, vagy ha valaki úgy közlekedik, hogy csak minden második "elsőbbségadás kötelező" táblát vesz észre?

Ahogyan egy ismerősöm mondaná: "Aki vak és süket az ne menjen mozdonyvezetőnek."

2021. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó, már bocs, de mindkettő gáz.
2021. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg a figyelmetlenségből okozott szabálysértés százszor veszélyesebb. Mert aki figyelmetlenségből nem ad elsőbbséget, megy át a piroson, stb, az valszeg nem uralja az autót, el van bambulva, stb. Míg aki 110el megy faluban, záróvonalon előz, stb, szintén nagyon veszélyes, de jó eséllyel a sofőr tudatában van, hogy mit csinál, és kellő figyelemmel teszi ezeket a szabálytalanságokat.
2021. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

#1essel értek egyet.


nekem a múltkor a teherautó kanyarodott ki elém a városban, holott én voltam a főúton... azt még neki állt feljebb, meg obégatott, mutogatott, azt hitte jobbkezes, nem látta a macisajtot... na ez a legbosszantóbb...

2021. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is a figyelmetlenségből elkövetett a rosszabb. Ha valaki szándékosan szeg szabályt, és necces szituációba kerül, akkor remélhetőleg végig gondolja, hogy hú, ezt lehet nem kellene. Viszont aki észre sem veszi, hogy valamit nem jól csinál, az a jövőben sorozatosan újra el fogja követni ugyan azt.
2021. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is az aki nem veszi észre. Sok helyen balesetveszélyes betartani a szabályokat. Lehet ez viccesen hangzik, de apukám 25 éve buszsofőr, rohadt óvatosan vezet, sosem volt még balesete. De van amit nem tarthat be egész egyszerűen. De ugyanaz személygépkocsival is. Átlépi a zárót ha kerékpárost/ gyalogost előz, és szembe tökéletesen beláthatató a forgalom, illetve mögötte ezren jönnek, ráadásul alagútban vezet éppen ahol amúgyis tilos megállni. Sok ilyen szitu van. Egyszerűen rengeteg úton érdekes szabályokat akarnak betartatni...
2021. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
8-assal teljesen egyetértek. Szoktam is mondani, különösen biciklizésnél: "én nem szabályosan közlekedek, hanem ésszerűen és biztonságosan".
2021. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
8.vagyok. Vagy az is nagyon jó, amikor kereszteződés előtt ami emelkedős is, zebra van. Kilátni nem lehet a bokroktól, a macisajtot is alig látod ha csak nem arra laksz mert már benőtték a levelek. Ne állj meg zebrán, de ha egyszer nem látsz másképpen ki a keresztbe mit teszel? Persze forgalmi okból amúgyis megállhatsz, de ez rengeteg kereszteződésnél előfordul.
2021. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!