Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet mentálisan és...

Hogy lehet mentálisan és pszichikailag felkészülni az utcai bűnözésre, abuzálásra, fenyegetésre, provokációra?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy az ember járjon el bokszolni, még egyéb önvédelmi tanfolyamra, de engem jobban érdekelne a mentális felkészültség. Alul belinkeltem én egy cikket, hogy nagyjából milyen szituációkról van szó.


Nyilván nem a nyugdíjas alkeszekre gondolok, akiktől tartaz hanem a fiatal, "harcedzett" alakokra.


Beszéltem pár ismerősömmel. Volt, aki azt javasolta közönnyel, fapofával menjek tovább.


Szerintem ez több okból is rossz:

- ha hátat fordítasz, lehet hogy hátbarúgnak, tarkón ütnek stb. Szerintem ez a legnagyobb ostobaság.

- másik, hogy közönnyel sétáljunk el, amellett, hogy a polgártársainkat csesztetik? Hát ezeknek az embereket ez adja a legnagyobb önbizalmat, hogy mindenki fél tőlük, aki még nem az meg elsétál.


Szívesen várok ezzel foglalkozó szakirodalmat, youtube videót, bármit. Angol és magyar nyelvű anyagot egyaránt.


[link]



2021. aug. 13. 09:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
35 éve élek Budapesten, nem vagyok egy feltűnően erős fizikumú ember, nem kerülöm el a zűrösnek mondott helyeket, mégsem tudok felidézni olyan esetet, amikor bárki aggresszívan lépett volna fel ellenem az utcán. (Oké, egyetlenegyszer egy kihalt utcán bemutattam egy feleslegesen zajongó autósnak, ő már bokszolt volna, de ez esetben én kerestem a bajt!!)
2021. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!