Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki bunkó, buta vagy...

Ha valaki bunkó, buta vagy direkt veszélyes a közlekedésben és rájuk dudálnak mért sértődnek meg ?

Figyelt kérdés
Miért nem képesek megérteni hogyha bunkón közlekednek akkor rájuk fognak dudálni a normálisan közlekedők? Annyira be tudnak sértődni, emiatt van sok road rage is .
2021. aug. 18. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért nem gyakori az eset. Youtube van tele ilyenekkel, de nagy a világ.

Miért-miért? Mert a vasketrecben sétrhetetlennek érzik magukat, aztán nem tudják lekezelni, ha valami mégis megzavarja a nyugalmukat.

2021. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek sokszor tanult minták. Ugye az állatvilágban jellemző, hogy aki nagyobb, határozottabb, az győz, az él túl. Az emberi természet is hasonló, csak nem a túlélésre megy a játszma már pártízezer éve. De az evolúció lassú, így rutinból minden fenyegetésre, hirtelen hatàsra ösztönből úgy reagál az ember, hogy nagyobbnak, határozottabbnak tűnjön. És ezt az ösztönös viselkedést tanuljuk meg sokan elfojtani és mondjuk kívül helyezkedünk a szituáción vsgy elnézést kérünk - ezek tanult reakciók. Az ösztönös az a hőbörgés.
2021. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki a bunkó és buta stb.

Aki valóban az, nem sértődik. Ahhoz is kell egy bizonyos értelem.

A bunkó pont azért rág be, mert megvan győződve a felsőrendűségéről.

De valóban mindegyik buta és bunkó?

Én a.minap komoly dudakoncertet generáltam, mert nem voltam hajlandó kerékpárost balesetveszélyesen pár centi oldaltávolságra előzni.

Kétsze egy sáv, és nem széles.

Ellenkező irány komplett beállt. Sehil egy rés stb.

Nekik én voltam a bunkó paraszt.

2021. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
A rádudálás legalább annyira bunkó dolog, mert ahogy írtad is, akire dudálsz, az nem foglalkozik vele, ezért értelmetlen, viszont másokat megzavarsz a vezetésben, és emiatt történhet baleset!
2021. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Vannak ilyen emberek. Egyik rokonom is ilyen, ő nyíltan és kimondóan sérteget másokat, de ha őt kezdik el méregetni egyből megsértődik.
2021. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom. Nálunk nem sértődünk meg, ha jogos volt, de az esetek 99%-ban valami másik béna fax dudál ránk, mert ő nem tudja jól kezelni a helyzeteket. Elég ha kifordulsz elé úgy, hogy az neki nem tetszik és már dudál. És nem, nem úgy fordulunk ki elé, hogy neki féket kellene nyomni. :D De ettől már a kis lelkivilága összetörik, és nyomja a dudát, mint egy idióta.
2021. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Tehát van egy bunkó, aki dudálással próbál megnevelni egy önkéntes rendőr?

Na vajon mi a lehet a probléma?

2021. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#4!

Aki egy dudaszó hallatán balesetet okoz, az ne vezessen.

2021. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
8-as, örülök neki, hogy te màr-már egy számítógép tökéletességével érzékeled a körülötted lèvő világot, remek dolog ez. De ettől még a közlekedők többsége, ősi ösztönből, mindig is a nagyobbat, a hangosabbat, a világosabbat fogja észrevenni, mert ilyen az emberi érzékelés, bármit is teszel. Innentől kezdve igen, a dudálóra fogsz figyelni akkor is, ha neked épp balesetmegelőzési szempontból nagyon nem oda kellene figyelned, hanem mondjuk az előtted épp valamiért határozottabban lassító kis villanyrobogósra.
2021. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudják, hogy városon kívül lehet előzési szándékot jelezni dudálással.
2021. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!