Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Navigációra nem szabad hallgat...

Navigációra nem szabad hallgatni? Mert sok mindenkitől hallom, hogy bevitte őket a csávába! Van érdekes történeted?

Figyelt kérdés

Egyszer nekem is mondta, hogy itt jobbra, ott balra, és levitt a főútról. Itt már gondoltam hogy egy nagyobbacska faluban nem helyes lemenni a főútról, de gondoltam így 2013 ban tuti tudja már a műhold meg minden, mi az irány. Erre be akart vinni a zsákutcába minden áron. Forduljak meg, akkor "itt jobbra" nem is volt utca... Megyek tovább "forduljon balra..." hát olyan utca volt, ahova terepjáróval is meggondolnám, hogy bemenjek, szűk, meredek, tiszta dagonya....



Szóval nem szabad hallgatni a navigációra? Pedig Navigon volt, elvileg az nagyon jó!


Másnak van története amikor a navigáció okosabb akar lenni az embernél?



2014. febr. 26. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon jó dolog a navigáció csak kell hozzá bizonyos IQ is a beállításokhoz és frissen kell tartani. Negyed évente jön rá ki frissítés.
2014. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vas, szoftver és térkép kombó volt ez?


A navigációra is igaz, hogy légvonalban 5 km, de tudok egy rövidebbet az erdőn át. Nagyon nem mindegy, milyen eszközt használsz. Az útvonaltervezés pusztán matematika. Ilyen szempontból biztosan nem téved. De sok múlik azon, hogy a térkép mennyire pontos, mennyire aktuális, hogy súlyozza-e az utakat.

2014. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:

Jó dolog a navi, de nem kell mindenáron behódolni neki. Én pl több alkalommal felülírtam egy átadott autópályaszakasz miatt. Egyszerre kell támaszkodni a navira és a táblákra. Emellett érdemes a jól követhetöre rakni, ami nem visz be az erdö közepébe.


Magyarországon indulás elött inkább megnézem a gugli mapszot, meney közben pedig telefonról rákeresek (cél+jelenlegi hely)


Londonban beütöttem a posztkódot és mentem a gps után mint a zombi.



Egy érdekes alkalom: navi alapján 6-7km, átkocsikáztam, majd egy benszülött megmutatta a rövidebb, max 1 km-s utat. Ennyit a naviról..

2014. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De, szabad hallgatni, azonban a közúti jelzések legyenek az elsődlegesek. Ha a navi azt mondja, balra van Bivalybasznád, de a tábla jobbra mutat Bivalybasznád felé, akkor jobbra menj!


Fontos, hogy ne a legrövidebb, hanem a leggazdaságosabb, leggyorsabb vagy könnyen követhető útvonakltervezést válaszd!


Engem Boszniában a híd közepén utasított erős jobbkanyarra a navi, de ha akkor követem amit mond, most nem írnék ide.

2014. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Minden navi csak annyira pontos amennyire a térkép ami rá van töltve. Ezt rengetegen figyelmen kívül hagyják és 3-4 éves térképekkel navigálnak, közben már átépítettek egyirányúsítottak ,átneveztek ,feltúrtak ...

Én gyorsra vagy gazdaságosra állítom és a földutat ,kompot ,fizetős utat kilövöm a beállításnál,így szinte mindig jól navigál az amúgy olcsó kütyü igo-val. De térképhiba mindig is volt és lesz ,de ha rendes vagy, ezt be is tudod jelenteni pl a topmap oldalán.

2014. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem akkor vitt be a csőbe ha okosabb akartam lenni. A navinak meg az irott térképnek egy az anyja. Félre akkor visz ha nem bizol benne, beidegeled magad akkor annyi.
2014. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Horvátországba tartottunk nyaralni, az okos GPS közli, hogy visz a legrövidebb úton, mondom ez jó lesz nekünk.

Le a pályáról rá egy széles útra, mondja, hogy haladjak csak nyugodtan rajta még 80km-t. Megyek, az út csak vékonyodik, utána a minősége is romlik, nembaj megyek még, utána földút (itt már éreztem, hogy baj lesz). Megyek még rajta, egyszer csak egy hegyen találom magam, az út már kisebb szikladarabokkal volt tele, amit kerülhetni kellett 2-es alapjáraton. Itt már ideges voltam, de a GPS győzködött, hogy már csak huszonpár kilométer. Megyek tovább a sziklás úton, utána nézem ám, hogy kb 20 méterenként a következő táblák voltak kirakva: DANGER! MINES!...... Túléltük...

2014. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Engem itthon a Navigon bevitt egy földútra, pedig be volt állítva hogy arra ne tervezzen - rossz volt a térkép. Nem egyből jött a földút, hanem keskeny műútra vitt, ami aztán egy idő után átment földútba. Jó poros lett a kocsi. Azóta Google térképet is szoktunk nézni mellé, hátha hülyeséget tervez.


Horvátországban meg csináltatott velem egy fura kerülőt egy keskeny kis falusi utcán keresztül. Megnéztem a térképet: az útból hiányzott a térképen 100 méter, a valóságban persze nem, ez volt az oka. Mondjuk poénnak jó volt.

2014. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Valójában a navigáció nagyin megkönnyítheti az utazást csak jól kell beállítani. Mondjuk velem az volt hogy csak simán neki akart vinni egy háznak...mondja hogy menjek előre aztán ott egy ház. Meg vidékre akartam menni és egy csomó kis falun keresztül földütakon mentem, mint később kiderült mehettem volna az autópályán is...Szóval ha nem tudod használni jó sokat lehet vele bénázni. :)
2014. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Minket Balatonlellérôl elvitt Gyôrbe, onnan pedig Pesten át Kecskemétre.... Holott Szegedre mentünk. Szóval most mindig megtervezem az utat mielôtt megyünk valahova. Mindig akkora kerülôket akar tenni, hogy a fene fizeti a sok benzint!
2014. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!