Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogtalalnul járt el a rendőr?...

Jogtalalnul járt el a rendőr? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap kora reggel a saját utcánkban mentem kismotorral, és két rendőr váratlanul levillogott és igazoltatott. Miután kiszálltak egy szót nem szóltak magukról, se név se fokozat se szolgálati hely, de még arról se voltak hajlandóak tájékoztatni, hogy miért állítottak meg. Ezután az egyik teljesen érthetetlen módon megszondáztatott (kiskorú vagyok), kétszer is, ugyanis szerinte elsőre “nem volt jó”. Miután percekig nézegette az egyik a papírokat, egymásra néztek, mormogott egy viszlátot és elmentek. Szerintetek ez normális dolog? Nem lenne köteles tájékoztatni, hogy miért állított meg, amikor felírta az adataimat meg mindent?

2021. szept. 8. 13:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként Bp-n történt az eset
2021. szept. 8. 13:54
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Miért kéne? Általános közúti ellenőrzés. Bármikor megetehetik, hogy javítsák a közbiztonságot. Az a baj, hogy túl keveset csinálják sajnos. A szonda meg nem értem, miért érthetetlen, robogón is tiltott az alkoholos befolyásoltság alatti vezetés.
2021. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Jogtalan nem volt, max azon rugózhatsz, hogy mennyire volt bunkó.
2021. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy gyakorlatilag bárkik lehettek volna, mert semmit nem mondtak magukról, sem az ellenőrzés okáról (amit jogszabály szerint köteles lenne közölni)
2021. szept. 8. 14:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz panaszt ha úgy érzed (helyi kapitányságon), hogy jogtalan vagy túlzó volt az eljárás szerinted, de őszintén: egy ilyen marhaság megéri a te idődet? Fordítsd tanulásra inkább. :)
2021. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

#4


Hagyjuk ezt a kamu rendőrös baromságot. Kb semmi esélyed arra, hogy BP területén megállítanak kamu rendőrök. Ezt esetleg ilyen bundesz utakon a kaminosokkal játszák el. Olyan felszerelést, rendőrautót, nem lehet csak úgy leakasztani valami átlag Jancsinak. Az ellenőrzés oka, meg általános közűti ellenőrzés. Simán megtehetik, ahogy akár azt is, hogy a kapudon kilépve leigazoltatnak. Ez a munkájuk.

2021. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Én még soha nem hallottam bemutatkozást tőlük, a teljesen normális rendőröktől sem. Ha kérdezed, akkor kötelesek megmondani a nevüket és jelvényszámukat, de csak ha kikéred. Az eljárásuk pedig teljesen normális, nem értem mi jogszerűtlen szerinted. A modoruk lehet nem volt szép, illene jobban előadni magukat, de ha egy kis mogorva magatartást ennyire a szívedre veszel, akkor az már a te problémád.
2021. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
közúti ellenőrzèsnèl nem szokàs, nekem se mutatkozik be, èn se neki, az igazolvànyomon ott a nevem meg minden. A szonda meg azèrt 2* mert erősen vagy gyengèn fújtad meg. 1.-re nekem is 2* szer kellett mert tüdőből fújtam. Nem volt túlkapàs, ha stílus gond neked, ès van energiàd ès időd a helyi kapitànysàgra kell menni...
2021. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megértem, ha így gondoljátok. De olyan módon tették mindezt, fintorogva, nagyképűen, mintha leprás és bűnöző is lennék egyben. Na mindegy, azért a kapitányságra nem szaladgálok emiatt…
2021. szept. 8. 14:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
simán kifogtál két bunkó barmot (ők is emberek), emiatt nem érdemes szerintem
2021. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!