Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogtalalnul járt el a rendőr?...

Jogtalalnul járt el a rendőr? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap kora reggel a saját utcánkban mentem kismotorral, és két rendőr váratlanul levillogott és igazoltatott. Miután kiszálltak egy szót nem szóltak magukról, se név se fokozat se szolgálati hely, de még arról se voltak hajlandóak tájékoztatni, hogy miért állítottak meg. Ezután az egyik teljesen érthetetlen módon megszondáztatott (kiskorú vagyok), kétszer is, ugyanis szerinte elsőre “nem volt jó”. Miután percekig nézegette az egyik a papírokat, egymásra néztek, mormogott egy viszlátot és elmentek. Szerintetek ez normális dolog? Nem lenne köteles tájékoztatni, hogy miért állított meg, amikor felírta az adataimat meg mindent?

2021. szept. 8. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az azonosító jelvénynek rajtuk kellett lenni, ha bármilyen kifogásod van az intézkedés ellen, kérésre köteles szóban is közölni az azonosítóját, de nem szoktak bemutatkizni az ellenőrzéseknél.

Azt sem kötelesek közölni, hogy miért állítottak meg, lehetett az rutin ellenőrzés, lakossági bejelentés, kerestek valakit, stb.

A szonda ellen nem lehet kifogásod, a stílusuk pedig meglehet nem volt kifogástalan, de te sem azt kifogasiltad, hogy milyen hangbemben beszéltek veled, hanem azt, hogy nem mondtak neked semmit, csak egymással kommunikáltak.

Az meg nincs tiltva, de nem ajánlott, mert az ilyenekből születnek a bunkó rendőr történetek -itt van rá a példa.

2021. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Az igazoltatásnak vannak formai szabályai is.


Kötelessége viselnie az azonosító jelvényét, melyen található a rendőr azonosítási száma. Ezen adatokat a rendőr köteles kiadni.

A rendőri intézkedést köszönéssel, megfelelő megszólítással kezdődik.

A rendőr köteles a nevét, szolgálati helyét, az intézkedés tényét és célját szóban közölni.

A rendőrnek tájékoztatást kell nyújtania a törvény szerinti panasz lehetőségéről illetve, hogy az eljárás alá vont személy panaszát hol és milyen formában jelentheti be.

2021. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%
Utolsónál a pont
2021. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%

A jogtárból másoltam ki, mégis le van nyomva.


A kérdező észrevétele jogos. Csak azt nem tudom, mit akar tenni. Különösebb sérelem nem érte. Ha nagyon akarja, egy megrovást, szóbeli figyelmeztetést, mit tudom én mit el tud érni.

És esetleg ugyanők rendkívül udvariasak lesznek. És alaposak. Mondjuk egy órácskát elidőznek. Pontosan tájékoztatják, mit néznek a felnin, a keréken, a váltókaron. Hogy minden adat pontosan egyezik-e. Hogy a kérdezőn miért nincs sapka…

2021. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Alaki kifogásod lehet. Nem sántultál meg tőle.
2021. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem vitatom, lehet, hogy valahol van ilyen előírás, amit #12említ.

Viszont több évtizede vezetek, számtalanszor igazoltattak, de még sosem találkoztam olyan rendőrrel, aki bemutatkozott volna.

Igaz, nem is voltam rá kíváncsi.

Ellenőrizte amit akart és ment mindeki a dolgára.

2021. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!