Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán elegendő ok...

Forgalmi vizsgán elegendő ok a bukáshoz, ha egyirányú utcában nem húzódok az út bal szélére balra fordulásnál?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 20:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#10 Nem úgy értettem.


Hanem, hogy haladsz egy útszakaszon, majd le akarsz fordulni az egyirányú utcába, de aki jön veled szembe ugyanazon az úton amin te haladsz az is le szeretne az egyirányú utcába fordulni.


És erre mondom, hogy amennyiben parkoló autók nem zavarják sehol a behajtást, ilyen esetben fordulhatnánk egyszerre is, ergo ő az út jobb oldalára, én a bal oldalára érkeznék, de nekem valahogy eszembe nem jutna ilyet tenni.

2021. szept. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se jön kormányra az ilyen, pedig így kellene. De ugyanez van fordítva is, ha egy 2×1 sávosból gányolnak 1 irányút ami utána 2×1 irányúba megy. Itt is egymás mellől kellene balra illetve jobbra fordulni, de én az ilyet csakis akkor engedném, ha tisztességesen fel is lenne festve, sőt az út semmiképpen sem maradhatna megtévesztően a korábbi váltott forgalmúnak megfelelő kisívvel, miután egyirányú lett.
2021. szept. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!