Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ugye nem kell indexelni?

Itt ugye nem kell indexelni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a helyet google térképen bejelölni, remélem jól hozza be:

[link]


tehát a védett útvonalra hajtok rá, fizikailag egyenesen. Kell indexelnem, ha ott akarok továbbmenni? (A stop tábla után)


2021. szept. 23. 21:49
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Nem látszik a képen, de néhány méterrel előtte van egy balra leágazás is. Y alakban kettéválik az az út, ott a kettő közül ez a jobbra kanyarodás. Tulajdonképpen egy "elnyúlt" T-betűhöz hasonló kereszteződés, ahol a T betű teteje a védett út, a szára pedig kettéágazódik, balra és jobbra kanyarodással.


Egyébként a való életben én is járok ott, és szerintem nem szoktam ott indexelni, de most egy újabb forgalmi vizsga miatt bizonytalanodtam el, ahol számítanak az ilyenek :)

2021. szept. 25. 21:17
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
Hát én tuti nem indexelnék jobbra. És ha a kisutcából azt hiszi a kikanyarodó autós hogy be akarok fordulni a kisutcába, ezért kihajt elém és belém jön?
2021. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Erre mondta, hogy amint átlépem a vonalat, azonnal vegyem vissza az indexet, így nem megtévesztő. De tudom, hogy nem hangzik életszerűnek, de nekem most a vizsgaszituációban ezt kellett követnem. :D


Másrészt, bármilyen kereszteződésben, ha én végig jobbra indexelek, de utolsó pillanatban meggondolom magam, visszaveszem az indexet, és mégis egyenesen megyek, de valaki emiatt belém hajt, ő a hibás. Legalábbis egy beszélgetésben Pető Attila "kreszprofesszor" erről mesélt

2021. szept. 26. 12:01
 24/32 anonim ***** válasza:
Ő a hibás, de attól még inkább elkerülöm a több hétig tartó javítást, addig kocsi nélkül lenni, stb ha csak ezen múlik
2021. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

És megint sikerült a szó szerinti KRESZ-idézetet lepontozni... Ehhez csak gratulálni tudok.

19

Hát ha szerinted a fizikai értelemben vett kanyarodáskor indexelni kell, akkor ne menj keresztül autóval a Mátrán, mert kiég mindkét indexed, mire Gyöngyösről Recskre érsz...

Nem tudom, hol oktattak olyat, hogy a KRESZ-ben bármi utalás lenne fizikailag vett kanyarodásra.

Az elnevezés onnan adódik, hogy azért a kereszteződések túlnyomó része kereszt alakú (innen a neve), tehát a kanyarodás fizikailag is kanyarodást jelent. A KRESZ-ben olyan szabály nincs, hogy ha fizikailag nem kanyarodunk, akkor nem kell irányt jelezni! Hogy lehetett volna ezt megoldani? Szögmérővel a zsebben kell közlekedni, és mondjuk 45 foknál nagyobb szögnél indexelni kell, kisebb szögnél meg nem kell indexelni? Vagy hogy gondoltad?

Ahogy az egyenesen való haladás is alapvetően fizikailag egyenes haladást jelez, de ha kanyarodik az út (lásd Mátra), akkor hiába tekergeted folyamatosan a kormányt, attól bizony az még egyenes haladás a KRESZ szempontjából, és nem kell irányjelzőt használnod.

De a kérdéses helyen kell, mert a KRESZ szerint irányjelzőt kell használnod, ha másik útra kanyarodsz. Kormánymozdulattól függetlenül, vagy jobbra, vagy balra (itt mondjuk konkrétan nem szabad balra kanyarodni).

2021. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


(sikeres lett a vizsgám is :) )

2021. szept. 27. 07:43
 27/32 anonim ***** válasza:
Hiába így kérik ezt vizsgán, attól még megtévesztő az irányjelzés. Ha ezt nem tudod megérteni, akkor isten adja, hogy ne találkozzunk az utakon. Az meg nettó hülyeség, hogy ha megtévesztő irányjelzés mellett neked ütközik valaki, akkor ő lesz a hibás. Sok sikert kívánok előadni ezt a bíróságon is.
2021. szept. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Ne támadj le emiatt, nem indexelnék megtévesztően, itt most konkrétan egy forgalmi vizsgán elvárt dolog érdekelt, mivel ott az ilyenekbe kötnek bele.


Amit pedig írtam, azt szintén egy oktató mondta. Nem tudom pontosan idézni, de valahogy az is szerepel a kreszben, hogy akinek például egy ilyen helyen elsőbbségadási kötelezettsége van, csak akkor hajthat ki az útra, ha meggyőződött arról, hogy az érkező jármű valóban le fog kanyarodni. Egy irányjelzés még kevés ahhoz, hogy meggyőződjön a biztonságos kikanyarodásról.

Biztosan el lehet ítélni valakit egy kint felejtett irányjelző miatt is, de (mint ahogy egy csomó másik dolgot is a közlekedésben) fordítva is meg lehet magyarázni, hogy a kisutcából érkező autó nem győzödött meg a manőver biztonságosságáról. Ismétlem, ez oktató és vizsgáztató mondta, nem a saját véleményem.


Isten adja, hogy ne csak az utakon ne találkozzunk.

2021. szept. 27. 20:22
 29/32 A kérdező kommentje:
Tudom, nem engem támadtál le, de most ezen ne vesszetek itt össze. :)
2021. szept. 27. 22:41
 30/32 anonim ***** válasza:
Továbbra is a nyolcas vagyok,továbbra is,örülök,hogy a végén egyet ért velem az oktatód!Egy bibi azért maradt,amire továbbra sem kaptam választ,hogy miért jobbra kellene indexelni,ha fizikailag egyenesen,valójában pedig egy neked BALRA lévő főútvonalra kanyarodsz reá? Kösz.
2021. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!