Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kap büntetést a mozdony...

Miért kap büntetést a mozdony vezetője más felelőtlensége miatt?

Figyelt kérdés

Van ez a cikk, amiben az egyik szolgálattevő szabálytalan módon üzemeltette a váltóberendezést és majdnem balesetet okozott vele, mert rossz irányba állítódott tőle az egyik váltó.


[link]


Nem értem, hogy a mozdonyvezető miért hibás ebben az esetben? Ő hogyan tehet arról, hogy rossz irányra állították a váltót előtte? Mit kellett volna tennie? Bebattyognia az épületbe keresztül kasul mindenen, hogy ellenőrizze tényleg szabályosan vezérlik-e a váltókat vagy mit?



2021. szept. 30. 14:43
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Csak azért, mert a jegyzőkönyv szerint a mozdonyvezető 2018-ban tette le a mozdonyvezetői vizsgát és tudtommal a MÁV 5 éves szerződést írat alá, tehát a mai napig náluk kellene dolgoznia, hacsak nem ő mondott fel és fizetett vissza súlyos milliókat...
2021. okt. 1. 17:04
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki.

Én is közös megegyezéssel jöttem el a MÁV-tól 20 év után. Az más kérdés, hogy a közös megegyezésnek köze sincs a valósághoz :D

Vagy megüzenték neki, hogy nem kéne ott maradnia, vagy a történtek után nem mert többet mozdonyra ülni.

2021. okt. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
92%

A közös megegyezés jogi megoldás. Azt jelenti, a munkaadó és munkavállaló egybehangzó óhaja volt. Hogy a háttérben mi húzódik meg, más kérdés. Gyakorlatilag lehet a munkavállaló döntése (más munkahelyet talált stb.), vagy a munkaadó megválna az emberétől.

Ha közös megegyezést írnak, akkor nem éri olyan veszteség, hogy elesne a végkielégítéstől. Ha a dolgozó egyoldalúan mond fel, csomó hátrány éri.

A munkaadók rendszerint kirúgás esetén is közös megegyezéssel küldik el.

2021. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Ezt a játékot neked találták ki. Nézd végig magyar feliratozással.

https://www.youtube.com/watch?v=6TLcaJdsRr0

2021. okt. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
52%

a mozdonyvezető látja a váltó kitérő állását a mozdonyból. Csak a mozdonyok súlya 50-100 tonna, egy szerelvénynél több száz tonnáról beszélünk, hatalmas felelősség a vezetése. Szomorú hogy nem figyelt a vezető.

Vannak tényleg idióta közlekedési bírósági ítéletek, de ez kivételesen teljesen jogos volt.

2021. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Az a szerencse hogy a másik vonat megállt a bejáraton. Különben lett volna csitt-csatt-dirr-durr...
2021. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Én viszont a mozdonyvezető pártján állok.


Egyszer hallottam vasutastól azt a bölcs állítást, miszerint vasúton nem a pillanatnyi tévesztés okoz balesetet, hanem a folyamatos, hosszú ideig tartó tévesztések halmozása.


Jelen esetben az okozott volna balesetet, HA átmegy a váltón, HA nem veszi észre, hogy hibás vágányra került, HA folytatja az útját, HA nem veszi fel a mozdonybeszélőt, amikor hívják az állomásról, HA.... Na ezeknek a sorozatából lett volna a baleset. Viszont az esetleírás szerint a mozdonyvezető azonnal észrevette a hibát, amint ráhajtott a váltóra és azonnal meg is állt. Nem is lett belőle baleset. Szóval akkor miért is kellett meghurcolni? Emberből vagyunk, hibázunk. Ráadásul mozdonyvezetők napi 12 óra munkaideosztásban dolgoznak, lehetetlen, hogy ennyi idő alatt soha ne hibázzanak a 40-50 éves szolgálati idejük alatt.

2021. okt. 3. 21:27
 28/39 anonim ***** válasza:
67%
Értsd már meg, a váltójelzés olyan, mint a közlekedési lámpa. Ha átmész a piroson, megbüntethetnek, függetlenül attól, okoztál-e balesetet, vagy sem. Ha baleset lett volna, akkor súlyosabb lett volna a büntetés. A repülőgép pilótáját is megbüntetik, ha nem követi a légi irányítás utasításait.
2021. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Ez már sokszor le lett írva, de meggyőző érvet még nem olvastam, szóval így aztán nem is értek vele egyet. Szerintem a mozdonyvezető nem hibázott, ennyi. Véletlenül benézett egy váltót, van ilyen. A váltó kezelője volt a hibás.
2021. okt. 3. 22:22
 30/39 anonim ***** válasza:
63%

"Egyszer hallottam vasutastól"

Ja hogy te már akkor szakértő vagy ... booocsánat, nem tudtam! :D


"a folyamatos, hosszú ideig tartó tévesztések halmozása."

azt mondod elolvastad a KBSZ jelentését.

Na ott pont le vín írva, hogy folyamatosan, hosszabb ideig történt a szabályok áthágása.


"amint ráhajtott a váltóra és azonnal meg is állt."

Előtte kellett volna!


"Nem is lett belőle baleset."

De lett!


"Szóval akkor miért is kellett meghurcolni?"

Leírtuk már többen, többször... miért nem érted meg? :D Komolyan ennyire korlátolr vagy? Hány éves vagy 12?

2021. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!