Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Debrecenben miért nem tesznek...

Debrecenben miért nem tesznek már valamit annak érdekében, hogy ne nőjjön tovább az autóval közlekedők száma?

Figyelt kérdés

Lassan már kezelhetetlen Debrecenben az autós forgalom növekedése. Egyre gyakoribbak a dugók a forgalmasabb útvonalakon akár már csúcsidőn kívül is. De már a mellékutcákban is egymást érik az autósok és akkor még nem beszéltünk az egyre növekvő parkolási nehézségekről.

A városvezetés abban látja a megoldást, hogy utakat szélesít ki, és egyre több lámpás csomópontot alakít ki körforgalmak helyett.

Ennek eredménye a szélesebb és forgalmasabb utak, nagyobb zajjal és növekvő levegő szennyezésel és még több dugó a kereszteződések korlátozott áteresztőképesége miatt.

Miért nem fejlesztik ehelyett a tömegközlekedést és a kerékpáros közlekedést? A kerékpáros közlekedést fejlesztését miért csak propaganda célú látványberuházásokkal tudják le? Miért nem építenek valóban használható és megfelelő útvonalon haladó kerékpárutakat?

Miért nem vetnek ki több adót az egy autónál többel rendelkezőkre (pl. több kocsi egy családban és a legtöbb autóban csak egyedül űl a vezető)?

Mit gondol a városvezetés mi lesz pár év múlva ha ilyen ütemben nő az autósok száma a városban?



2021. okt. 4. 21:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tehát akkor ha nekem autósként nem tetszik a közút, akkor az engem is késztethet arra, hogy "más jobban használható bár szabálytalan útvonalakat használjak"? Vagy ezt csak szegény kerékpárosoknak szabad?
2021. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11-es, ezt most úgy írod mintha az autósok nem követnének el ezer és egy szabálytalanságot nap mint nap. Autóval persze kissé neccesebben férsz el a járdán a gyalogosok közt mint egy kerékpáros, de láttam már ilyet is. Ezenkívül egy kerékpáros max 15-20 kilóval nehezebb mint egy gyalogos, az autós meg 1500-2000 kilóval, és akkor a lóerők számáról nem is beszéltünk, kicsit mások az arányok nem gondolod? Ettől függetlenül nyilván nem kellene a kerékpárosoknak sem szabálytalankodni.
2021. okt. 5. 14:21
 13/15 anonim ***** válasza:

Az sem volt normális, aki a Miklós utcán az úttest közepére festettette fel a biciklisávot!

Életveszély a köbön ott bicajozni!!!

(de biztos jó pénzt vettek fel érte!)

Ki látott már biciklist leszállni a zebra előtt, és áttolni azt???

2021. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez írja az egyik:

"Te már csak tudod fotelszakértőm! Nem is értem miért nem téged bíztak meg vele!!!"

Akkor engedd oda te a gyerekedet... ennyi!

13-as voltam

2021. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
19%
Legyél polgi és te leszel a nagyúr!
2021. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!