Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a helyzetben melyikőnkne...

Ebben a helyzetben melyikőnknek volt igaza?

Figyelt kérdés

Adott egy egyenes útszakasz, előttem haladt kicsit lassabban egy teherautó, én mögötte, mögöttem egy másik kocsi.

A szituáció a következő:

Meg akartam előzni a teherautót, a hátam mögött az autós szorosan jött mögöttem. Meg akartam előzni a teherautót, tükörbe néztem, el néztem a teherautó mellett előre nem jött szembe senki. Ki raktam az indexet, még egyszer tükörbe és elkezdtem előzni. De míg én át értem a másik sávba, a mögöttem levő index nélkül, bő gázzal át rántotta a kocsit a másik sávba, így egyből satuzhatott is hogy ne toljon meg hátulról. A következő kereszteződésben persze egyből nem sietett, meg állított és elkezdett hőbölögni.

Ebben a szituációban ki hibázott?

Én úgy tudom, hogy ilyen helyzetben annak van elsőbbsége előzésre aki előbb indexel.



2021. nov. 5. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki előzésbe kezd, azt már tilos előzni. Attól a pillanattól, hogy megy az index, te már megkezdted az előzést. Mindegy, fizikailag hol van éppen a jármű.
2021. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha már bekapcsolod az indexet jelezve, hogy előzni akarsz már senki más nem kezdheti meg az előzést. Az kezdi aki a leghamarébb kapcsolta be az iranyjelzőt. Mar akkor tied az előzés elsőbsége.

Pld altok egy uttorlasznal 4en, ha hamarebb teszi ki az indexet a harmadik a sorban mint a többi akkor neki kell elkezdenie a kerülést. Vagy az előzést. Aki mhamarébb kapcsol iranyjelzőt annak van elsőbsége.

2021. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Előzőekkel egyetértek: ha előbb kitetted az indexet, mint ő, akkor neked volt igazad. Márpedig előbb tetted ki, ő ui. leírásod szerint egyáltalán nem tette ki.

Az viszont tök természetes, hogy az ilyenek hőbörögnek, rosszabb esetben büntetőfékeznek utána. Azon csodálkoztam volna, hogyha szó nélkül túl tette volna magát rajta.

2021. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy már mögöttem jött egy ideje és fel tűnt már előtte is nekem, hogy minden kanyarnál csak úgy kapkodja a kormányt nagy gázzal index nélkül
2021. nov. 5. 12:01
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
30%
A leírásod alapján neked volt igazad, de én azért meghallgatnám a másikat is. Életszerűtlen hogy kiteszed az indexet, elkezdesz áttérni a másik sávba, ő pedig gyorsan otterem.
2021. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elek, ne mondd már. Vannak ilyen fittipaldik sokfelé. Én felveszem mindig a forgalom ritmusát, aztán mégis majdnem minden nap látok ilyen vadul cikázó donorcsinálókat elhúzni mellettem. Aránylag könnyű ezeket felismerni, az autójuk mozgásából látszik, hogy fél másodpercnyi előnyért bármekkora kockázatot bevállalnak, csak azt nem tudod, hogy ha balra húzódik , nem jobbra fogja-e kirántani a húszéves vagy épp vadiúj szarját.
2021. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is az ördög ügyvédje szerepre pályázok, ugyan az általad leírtak alapján egyértelműen neked van igazad, de lehet a hátsó autóból annyi látszott, hogy már fél perce mész kirakott indexel a teherautó mögött.
2021. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján neked. Kérdés, hogy mennyire volt objektív a leírásod.
2021. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az okot érdemes megkeresni: ez pedig a kis követési távolság. Ha megfelelő lett volna a követési távolság, a leírtak nem történhettek volna meg.
2021. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!